Spis treści
WROCŁAWSKIE LINIE TURYSTYCZNE
Wrocławskie Linie Turystyczne rozpoczęły sezon w niedzielę (29 maja). Na pierwsze kursy zabytkowych tramwajów i autobusów, które niegdyś regularnie woziły nas po mieście, było mnóstwo chętnych.
Ten nietypowy sposób zwiedzania Wrocławia jest atrakcją dla turystów, ale ściąga też wrocławskich fascynatów transportu miejskiego. A dzięki kolejnym udanym renowacjom, zabytkowych tramwajów i autobusów jeździ po Wrocławiu coraz więcej.
W tym roku sędziwe środki lokomocji jeżdżą na dwóch liniach: tramwajowa na linii T, a autobusowa na linii A (to nawiązanie do dawnych znaków przystankowych). Trasy została tak ułożone, aby łączyć ważne i ciekawe atrakcje miasta.
JAKIE AUTOBUSY I TRAMWAJE?
Wrocławian i turystów przez całe lato po mieście wozić będą autobusy: Jelcz i Ikarus oraz tramwaje: Konstal 4N1, Konstal 102Na, LH Standard, Konstal N zmod, Konstal 105Na.
GODZINY ODJAZDÓW
Tramwaje i autobusy Wrocławskich Linii Turystycznych odjeżdżają z pl. Muzealnego. Pierwszy kurs w południe, kolejne - co pół godziny. Od 29 maja do 26 czerwca kursować będą tylko w niedziele, a od 2 lipca do 4 września - w soboty, niedziele i święta. Szczegółowy rozkład znajdziecie TUTAJ - KLIK! i na przystanku na pl. Muzealnym.
BILETY
Bilety kupić można u konduktora - kosztują tyle samo, co bilety na przejazd środkami komunikacji miejskiej. Po zakupie trzeba je skasować w kasownikach (z poprzedniej epoki, oczywiście) wewnątrz pojazdu.
TRASY
Linia T (tramwajowa) - trasa przejazdu:
Plac Teatralny (Opera), Świdnicka, Podwale, Krupnicza, Kazimierza Wielkiego, Galeria Dominikańska, Oławska, Traugutta, Plac Powstańców Warszawy, Most Pokoju, Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Grunwaldzka, Most Szczytnicki, Kochanowskiego, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza, Wajdy, Wróblewskiego, Zajezdnia Dąbie/Czasoprzestrzeń - Wróblewskiego, Wajdy, most Zwierzyniecki, Curie-Skłodowskiej, Piastowska, Sienkiewicza, plac Bema, mosty Młyńskie, świętej Jadwigi, most Piaskowy, Grodzka, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok, Opera.
Linia A (autobusowa) - trasa przejazdu:
Plac Teatralny (Opera), Świdnicka, Wielka, Krucza, Aleja Pracy, Grabiszyńska, plac Legionów, Piłsudskiego, Świdnicka, Opera, Teatralna – Widok, Szewska, Grodzka, most Uniwersytecki, Drobnera, plac Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Powstańców Warszawy, most Oławski, Na Grobli, Rakowiecka, Na Niskich Łąkach, Traugutta, Oławska, Skargi, Teatralna/Opera.
MAPA
ZOBACZCIE ZDJĘCIA
Festiwal podróżniczy za horyzontem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?