Maciej  Kaczyński

avatarMaciej Kaczyński

Starogard Gdański
INSTRUKTOR KYOKUSHIN KARATE I Dan

Kyokushin Karate Sekcja Starogard Gdański

2015-09-20 12:51:08

Kyokushin Karate Sekcja Starogard Gd.
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego trenowania Karate Kyokushin. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3 w Starogardzie przy ul. Wybickiego 17 w poniedziałki i środy. Dzieci zaczynąją zajęcia o godz. 18.30. Grupa młodzieży i dorosłych o godz. 19.15.

Dlaczego dorośli powinni uprawiać Kyokushin:
- poprawia koordynację i wytrzymałość ogólną oraz gibkość;
- poprawia samopoczucie;
- jest skutecznym anty stresorem;
- poprzez intensywny wysiłek poprawia sylwetkę i daje możliwość zgubienia zbędnych kilogramów;
- korzystnie wpływa na zdrowie;
- daje realne umiejętności samoobrony.
Dlaczego dzieci powinny uprawiać Kyokushin:
- skutecznie przeciwdziała skoliozom, które dają o sobie znać już w I-III klasie szkoły podstawowej;
- oducza agresji, uczy zdecydowania i konsekwentnego dążenia do celu;
- daje pewność siebie;
- przełamuje nieśmiałość, wzmacnia poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły;
- poprawia koordynację ruchową, zwinność, szybkość i refleks oraz gibkość;
- symetrycznie i równomiernie rozwija całe ciało;
- uczy pozytywnych postaw życiowych;
- daje poczucie przynależności do wyjątkowej grupy.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o Kyokushin Karate wpisz w wyszukiwarkę (np. Google lub Youtube) właśnie to hasło. Kyokushin to pełno kontaktowy styl karate, którego twórcą jest legendarny Masutatsu Oyama. Kyokushin stawia trenującym bardzo wysokie wymagania sprawnościowe, siłowe i wytrzymałościowe. Walki seniorów odbywają się bez ochraniaczy (jedynie suspensorium ochraniające krocze) rąk i nóg. Nie wolno zadawać ciosów ręka w twarz. Kopnięcia wykonuje się z pełną siłą, także na głowę. W walce sportowej chodzi o jak najszybsze wyeliminowanie przeciwnika z walki. Liczy się odporność na ból, siła, szybkość, umiejętność przyjmowania kopnięć i uderzeń przeciwnika oraz duch walki. Walki dzieci odbywają się w lekkim kontakcie, a walczący są odpowiednio zabezpieczone ochraniaczami rąk, nóg i tułowia. Zawodnicy Kyokushin startują także w innych formułach jak np. K-1, gdzie z powodzeniem rywalizują z przedstawicielami innych sztuk walk zdobywając tytuły Mistrzów Świata. Do tego jednak dochodzi się po latach treningów i specjalnych przygotowań. Tyle jeśli chodzi o rywalizację sportową.
Jeśli chodzi o rekreacyjne uprawianie Kyokushin to ma on do zaproponowania bardzo wiele praktycznie każdemu od 5 lat do 105. Każdy może trenować niezależnie od płci. Można zacząć w każdym wieku i cieszyć się z efektów na wielu płaszczyznach.

Nie oglądaj się na innych i nie wahaj się!
Podejmij treningi!
Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i twojego dziecka!

OSU!!!

Jesteś na profilu Maciej Kaczyński - stronie mieszkańca miasta Starogard Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj