Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJarek

Starogard Gdański

Koncert Zagan Acoustic - Właściwie Tango

2017-01-31 13:22:53

Miło nam zaprosić Państwa na wieczór Tang w wykonaniu nadzwyczajnej formacji Zagan Acoustic w składzie:

Paweł Zagańczyk – akordeon
Andrzej Wojciechowski – klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Panowie wykonanją zarówno utwory mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzolli jak i swoje kompozycje. Zapowiada się emocjonujący wieczór:)

ZAGAN ACOUSTIC:
Kwartet instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś Zagan Acoustic to grupa muzyków realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Trzon repertuaru stanowią autorskie kompozycje zarejestrowane na debiutanckiej płycie "3:1" jak również utwory z drugiej płyty "Folk&Roll" zawierającej utwory polskich kompozytorów inspirowanych folkiem.

Zagan Acoustic bierze udział w wielu interesujących projektach muzycznych występując z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego czy Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Wyraziste brzmienie, duża witalność, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Ponad sześćset koncertów zagranych od momentu powstania zespołu to występy na antenie radia, telewizji, koncerty filharmoniczne, kameralne, teatralne, klubowe a nawet flashmob. Od 2012 roku dedykowane Jakubowi Kubali – pierwszemu klarneciście zespołu.
------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Restauracji Centrum przy Starogardzkim Centrum Kultury, 3 lutego (piątek) o godzinie 19.00
Wstęp płatny 10 zł

Jesteś na profilu Jarek - stronie mieszkańca miasta Starogard Gdański. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj