KP Starogard wygrał z Powiślem Dzierzgoń FOTO

SP
KP Starogard wygrał z Powiślem Dzierzgoń
KP Starogard wygrał z Powiślem Dzierzgoń Sławek Pietrzak
W meczu jedenastej kolejki KP Starogard wygrał na swoim boisku z ekipą Powiśla Dzierzgoń. To zwycięstwo zapewniło podopiecznym Mariusza Majewskiego awans o jedno miejsce w tabeli.

Mecz pomiędzy KP Starogard a Powiślem Dzierzgoń był pełen emocji, zwłaszcza w drugiej połowie. W pierwszej części spotkania nieoczekiwanie to goście wyszli na prowadzenie. W 16 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Krzysztof Wierzba. Podopieczni trenera Mariusza Majewskiego jeszcze przed udaniem się do szatni próbowali doprowadzić do remisu, ale ta sztuka im się nie udała.

KP Starogard doprowadza do remisu

Po przerwie KP Starogard nadal szukał swojej okazji. Nadarzyła się ona niezwykle szybko. W 52 minucie wręcz mistrzowskim strzałem popisał się Mateusz Wenta. W grę ekipy z Dzierzgonia wdarła się ogromna nerwowość. Piłkarze Sebastiana Cierlickiego często wdawali się w dyskusje z sędziami, a za kopnięcie bez piłki czerwoną kartką ukarany został Damian Czahuk. Goście nadal mieli swoją szansę na prowadzenie, ale nie wykorzystali podyktowanego przez sędziego rzutu karnego. Burzę oklasków otrzymał Jakub Paszkowski, który pewnie obronił strzał. Końcówka spotkania już zupełnie należała do KP Starogard. W 87 min. na 2:1 podwyższył Patryk Barłożewski, a w doliczonym już czasie kolejnego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Dubiela.
KP Starogard po tym spotkaniu zajmuje 6 miejsce.

KP Starogard - Powiśle Dzierzgoń 3:1 (0:1)

Bramki dla KP: Wenta 52, Barłożewski 87, Dubiela 91.
KP: Paszkowski, Romanowski, Gołuński, Szulc, Kupczyk, Siora (Heksel), Skórczewski, Dubiela, Wenta (Zieliński), Armatowski (Stanek), Dawidowski (Barłożewski).