Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drogi w Dąbrowie Górniczej pełne dziur i zapadlisk. Miasto tymczasowo stara się uzupełniać ubytki, ale to trwa. Pogoda nie pomaga

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak dziś wyglądają drogi w Dąbrowie Górniczej. Jeździ się naprawdę trudno 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak dziś wyglądają drogi w Dąbrowie Górniczej. Jeździ się naprawdę trudno Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAS/mat. Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne
Zima w pełni, ale aura nie jest łaskawa dla kierowców i pieszych. Co prawda nie ma śnieżnych zasp, śliskich chodników i nawierzchni ulic, ale za to niemal wszystkie drogi w Zagłębiu i w Śląskiem przypominają szwajcarski ser. Jest naprawdę źle. Także w Dąbrowie Górniczej.

Szczęściem w tym nieszczęściu jest fakt, że właśnie zakończyła się trwająca od października 2021 roku przebudowa całego układu komunikacyjnego w mieście. Dzięki temu nowy asfalt pozwala bez kłopotów poruszać się zmotoryzowanym ul. Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Piłsudskiego. Poza śródmieściem i głównymi drogami nie jest już tak dobrze.

Mnóstwo dziur, ubytków, oberwanych poboczy i innych pułapek czyha na kierowców szczególnie w tak zwanych zielonych dzielnicach, ale nie tylko. By nie zniszczyć samochodów trzeba też uważać w Gołonogu, na Redenie, w Strzemieszycach, Ząbkowicach.

Miasto rozpoczęło już doraźne łatanie dziur i zapadlisk, więc jest nieco lepiej. - Tymczasowe uzupełnianie ubytków trwa przez cały czas, prace wstrzymywane są jedynie z powodu wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak śnieg i mróz oraz intensywne opady deszczu. Prace będą prowadzone na wszystkich drogach, na których pojawiły się ubytki – tłumaczy Piotr Purzyński. p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Każdego dnia do usuwania ubytków w dąbrowskich drogach wykorzystywanych jest około 8 ton masy. Do tej pory ubytki były usuwane m.in. na drogach wojewódzkich 796 i 790, na rondzie Zielona, na głównych ciągach w Trzebiesławicach, w Tucznawie, ulicy Ujejskiej, Armii Krajowej, Piłsudskiego, alei Róż, Wybickiego i Tysiąclecia. We wtorek 6 lutego usuwanie ubytków trwało m.in. na ulicach Kasprzaka, Młodych i Konopnickiej.

- W pierwszej kolejności usuwane są ubytki, które stwarzają zagrożenie dla ruchu. Docelowa naprawa – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – z wycinaniem i rozkuwaniem nawierzchni, rozpocznie się w marcu i potrwa do czerwca – mówi Piotr Purzyński.

Jeśli uszkodzimy samochód na dziurze, to możemy starać się o odszkodowanie. To powinien wypłacić zarządca drogi. Za drogi krajowe (te z oznaczeniami jedno- lub dwucyfrowymi) odpowiada Generalny Inspektor Dróg Krajowych i Autostrad, za wojewódzkie i powiatowe – odpowiednio zarząd województwa i powiatu. Odpowiedzialność za drogi gminne ponoszą władze gminy, a więc wójt, prezydent miasta bądź burmistrz.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto