Wybory samorządowe 2018. Termin wyborów już znany!

Premier Mateusz Morawiecki podał, że wybory odbędą się 21.10.2018 roku. Druga tura wyborów ustalona została na 4.11.2018 roku.
Wybory samorządowe 2018. Termin wyborów już znany. Kiedy pójdziemy do urn?

Wybory samorządowe 2018. Termin już znany!

Prezes Rady Ministrów poinformował o podjęciu decyzji co do terminu wyborów samorządowych. W grę wchodziły trzy terminy: 21 października, 28 października i 4 listopada.

Wybory samorządowe w Twoim mieście, Twoim powiecie!  Kliknij i zobacz!

Termin miał zostać ogłoszony do 16 sierpnia. Jednak już dziś, 14 sierpnia Prezes Rady Ministów podał datę wyborów.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Wybierać będziemy burmistrzów i prezydentów miast, wójtów a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Wybory samorządowe 2018. Godziny głosowania

Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7-21.

Wybory ogłosił premier Mateusz Morawiecki w rozporządzeniu, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw. Od 14.08.2018 roku rozpoczyna się zatem oficjalnie kampania wyborcza.

Wybory samorządowe 2018. Nowelizacja Kodeksu Wyborczego od 31.01.2018 roku

Zasady:

  • dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,
  • zmiana definicji znaku "x" na karcie do głosowania,
  • możliwość głosowania korespondencyjnego tylko dla osób niepełnosprawnych
  • 5 letnia kadencja organów samorządowych
  • JOW-y w gminach do 20 tysięcy mieszkańców

Dołącz do grupy WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 NA POMORZU

Kto wygra wybory samorządowe i czy na ich wynik wpłynie partyjna wojna polsko-polska?dr. hab Jarosław Flis

Wideo

Maria Poznańska

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.09.2018, 21:43

W RUMI TEŻ CHCĄ DOSTAĆ SIĘ DO KORYTA NASZEGO NAWET NAJCIĘŻEJ CHORZY Z AMNEZJĄ TO JEST PRZEWODNICZĄCY KOŁA EMERYTÓW i RENCISTÓW INWALIDÓW MIECZYSŁAW GRZENIA BO ZA TO ŻE TRZYMA PALEC PROSTO W CZTERECH LITERACH MICHAŁOWI PASIECZNEMU Z [PO] WIDAĆ NA ZDJĘCIACH JAKA TO BRYGADA ZRYW .

26.08.2018, 11:21

i bardzo dobry pomysł

20.08.2018, 16:33

powinny być wybierane osoby z zewnątrz bez układów i znajomości. a tak kumple w pracy i piwie.

17.08.2018, 08:23

To napewno nikt z pojebóf z PO i N. Oni nie nawidzą nas Polaków

17.08.2018, 08:21

Tyle samo co polityków i urzędników za korupcje i złodziejstwo. To te same bagno moralne.

17.08.2018, 08:19

A jeszcze lepsza zmiana namawiała do brania kredyt we frankach w tefałenie. Rysiek ci pomoże z 500plus

17.08.2018, 08:04

Wybory na burmistrza powinna wygrać osoba która wszystkich traktuje tak samo a nie po imieniu z jednymi i po koleżeńsku a z drugimi proszę pana proszę pani .... bo to wywołuje poczucie niesprawiedliwego i nierównego traktowania. Burmistrz musi być zrównoważony i cierpliwy. Nie może być tak że przed wyborami każdy milutki a dzień po już ustawia i zapomina o tych kto na niego głosował i co obiecywał. Nie mówiąc o tym że potrzeba człowieka z wysoką kulturą osobistą... nie drzeć się na innych a zdarza się to też przy innych ludziach często. Musi być to człowiek który lubi ludzi i chce im pomóc, troszczy się... a nie udający tylko że lubi ludzi a to można wyczuć i zaobserwować.

17.08.2018, 00:01

A dlaczego nie napiszesz ilu księży pedofilii nie zostało skazan6ch za swoje czyny

16.08.2018, 21:12

Najwyższa Izba Kontroli w swoim najnowszym raporcie krytykuje polskie państwo, które jego zdaniem dalej nie uporało się z problemem osób cierpiących z powodu kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Lata systemowych zaniedbań nie zostały wcale nadrobione, a z tego powodu NIK uważa, iż kwestia ta powinna zostać rozwiązana przy pomocy specjalnego prawa oraz wspierania kredytobiorców podczas ich procesów sądowych z instytucjami finansowymi.

16.08.2018, 11:34

W Kwidzynie PO rządzi korytem na spółke z SLD od 20lat. Baron SLD ma spółdzielnie mieszkaniową Renawa a PO mu działki sprzedaje
Opozycji tam nie ma.

16.08.2018, 10:57

W Częstochowie, u stóp Jasnej Góry, odbyła się promowana w całej Polsce parada homoseksualistów i tzw. genderystów – nie brakowało na niej haseł obrażających Chrystusa i MaryjęW Warszawie doszło do serii dewastacji budynków kościelnychwulgarnymi napisami.Na festiwalu polskiej piosenki w Opolu wystąpił proaborcyjny zespół Girls on Fire, który w teledysku do utworu zaprezentował antykościelną propagandę z satanistycznym podtekstem. za ten „występ” wszyscy młodyzapłaciliśmy z naszych podatków!

15.08.2018, 20:57

W RUMI TEŻ RZĄDZI MAFIA Z [PO] OBIECUJE ŻE BĘDZIE ZIELONA WYSPA ALE NA PAPIERZE !!!!!
POTEM W RADIU KASZEBE PIERZY BURMISTRZ MICHAŁ PASIECZNY KLAKIER Z [PO] CO ON NIE ZROBI JAK GO PONOWNIE WYBIORĄ RADNA Z [PO] PODRABIAŁA PODPISY NA DOKUMENTACH [PIT[ SPRAWA BĘDZIE WZNOWIONA PROSZĘ SOBIE POCZYTAĆ W INTERNECIE [GAZETA -RUMSKA [

15.08.2018, 20:51

wszyscy chcą do koryta !!!
Polskiego ale zanim dojdą to trzeba ich wszystkich zbadać czy nie chorują na amnezję i jasności pomroczną tak jak Bolka Synowie czy w sprawach afery AMBER-GOLD prokuratorzy którzy byli przesłuchiwani przez komisję to jest prokurator Witold Niesiołowski /Hanna Borowska / Ryszard Milewski / Małgorzata Syguła /Grażyna Starosielec która zamiatała sprawę Bolka [wałęsy wnuków pod dywan [ Ireneusz Tomaszewski /Dariusz Różycki / sędzia który brał łapówki z Kościerzyny Koszalin woła go żeby stawił się w celi więżenia .

15.08.2018, 20:07

W Kwidzynie stary układ trzyma się świetnie i trudno będzie go ruszyć. Uczciwi nie chcą wchodzić do gry. Kwidzyński PiS, niby opozycja, przebiera nóżkami jak przytulić się do peowskiego koryta. Widać to na wszystkich oficjalnych imprezach. Co jest dogadywane w zaciszu mieszkańcy dowiedzą się po fakcie. I tak będą stratni jak zawsze.

15.08.2018, 20:01

W Kwidzynie stary układ trzyma się mocno i trudno będzie go ruszyć. Uczciwi ludzie nie chcą wchodzić do gry. Kwidzyński PiS, niby opozycja, przebiera nóżkami jak przytulić się do peowskiego koryta. Widać to na wszystkich imprezach oficjalnych. Co jest dogadywane w zaciszu mieszkańcy dowiedzą się po fakcie. I tak będą stratni jak zawsze.

15.08.2018, 19:08

Palenie wegla to glupota!!!!! Polska ma eksportowac a nie importowac gaz. Syngaz i wodor z polskiego wegla kamiennego produkowany metoda podziemnego zgazowania wegla kamiennego w zlozu to szansa na bogactwo dla Polakow i eksport koleja i gazociagami do krajow Trojmorza!!!!! Albo spalac po wydobyciu w turbinach gazowych i eksportowac jako prad elektryczny!!! Mamy 500 miliardow ton wegla kamiennego. Z kazdej tony mozna zrobic gaz lub wodor o wartosci kilkuset zl!!!!

15.08.2018, 18:41

Tacy jak ty to 10% Polski na Prusach Wschodnich i Silesian. Chociaż Ślunzak to Polski patriota z wyjątkiem

15.08.2018, 17:53

A dla ciebie jakiś gustowny chlewik gdzieś nad Bugiem zarezerwować?

15.08.2018, 16:03

Teraz dałeś o sobie świadectwo.

15.08.2018, 16:00

tak patrzę na komentarze a raczej wypowiedzi i opluwanie innych to mam taką propozycję podzielmy kraj na pół około 40% terenów na wschodzie to będzie pis narodowcy i reszta hołoty a reszta to ludzie którzy mają inne zdanie.

15.08.2018, 15:18

Dość towarzystwa okrągłego stołu i IIIRP!!!!!!

15.08.2018, 14:33

W GMINIE TCZEW NIE MOŻE BYĆ ŻEBY OSZUŚCI Z [PO/PSL/ BYLI KANDYDATAMI DO WYBORÓW SĄ RADNI BEZRADNI TO JEST KRYSTIAN T. DYŻURNY W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W STAROGARDZIE -GD. KTÓRY PRZEGRAŁ JUŻ PARĘ SPRAW Z BYŁYM WÓJTEM HENRYKIEM Ł. NIEDŁUGO ODBĘDZIE SIĘ KOLEINA SPRAWA ALE TERAZ JUŻ PRZED SĄDEM REJONOWYM W WEJHEROWIE ZA POBRANIE NIELEGALNEJ KASY NA SZKOLENIE .

15.08.2018, 14:14

Tak jak Cejrowski mówi : WSZYSTKICH WON!
WSZYSTKICH WON KTO BYŁ W SOWIECKIEJ POLSCE! WSZYSTKICH WON!

15.08.2018, 12:06

oczywiście że tak.

15.08.2018, 11:42

Ja czekam na przekop i kolejkę do Krynicy!!!!