Wybory samorządowe 2018. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa pomorskiego [lista, zdjęcia]

- Nie chcemy, żeby telefonista z Nowogrodzkiej mówił nam co mamy robić. Nie chcemy władzy, która będzie z Warszawy decydowała o tym, co mamy robić w Brusach, Tczewie, Kartuzach czy Gdańsku - mówiono w czwartek 27.09.2018 r. podczas prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Na prezentację, do gdańskiego Teatru Wybrzeże, przyjechali liderzy koalicji: Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka.

Zanim przedstawiono kandydatów, głos zabierali partyjni szefowie. Najpierw szef pomorskiej Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann mówił, że to marszałek Mieczysław Struk w ubiegłym roku pokazał, czym jest samorząd, kiedy Pomorze dotknęła nawałnica i kiedy administracja rządowa nie dała rady.

- To jest ten samorząd, który wtedy i dziś jest najbliżej ludzi. I do takiego samorządu będą dzisiaj prezentowani kandydaci z listy Koalicji Obywatelskiej - powiedział Sławomir Neumann.

Grzegorz Schetyna zagrzewał do boju. - Musimy wygrać te wybory. To jest walka o wszystko. Początek wielkiego wyborczego maratonu. Miałem dzisiaj szczęście być na Podkarpaciu. I zobaczyłem jak ważny jest samorząd wojewódzki i jak ważne jest to, żeby zatrzymać PiS. Mówię o tym w kontekście głodowego protestu pielęgniarek w Przemyślu i kompletnego braku empatii ze strony zarządu województwa, zarządzanego przez PiS.

O tym jak ważne to są wybory, mówiła też Katarzyna Lubnauer .
- Oczywiście w nich także chodzi o sprawy lokalne. Ale w tych wyborach stawka jest dużo wyższa. Jest nią Polska, którą wybierzemy. Czy będzie to Polska oparta na kłamstwach Mateusza Morawieckiego czy na ofercie, którą niesie Koalicja Obywatelska? - pytała. I dalej mówiła: - Jesteśmy w mieście, które ma w herbie dwa lwy. I my potrzebujemy w tych wyborach lwiego pazura. Takiego lwiego pazura, jaki ma Jarosław Wałęsa, który jest w Gdańsku kandydatem na prezydenta miasta. Potrzebujemy zwycięstwa. Zwycięstwo i wolność zawsze szła z Pomorza. Jestem przekonana, że i tym razem Pomorze da sygnał dla Polski o zwycięstwie.

Barbara Nowacka powiedziała, że Koalicja Obywatelska to przede wszystkim pozytywny program, który pokazuje jak Polska może być demokratyczna, samorządowa, sprawiedliwa i solidarna. - Szczególnie tutaj słowo solidarność ma wielki wydźwięk. To solidarność mieszkanek i mieszkańców, to solidarność bogatszych ze słabszymi, to pamiętanie o tych zawsze wykluczonych. Ale to też wspólne działania na rzecz fundamentów państwa prawa i demokracji - dodała.

Jarosław Wałęsa mówił z kolei tak: -To bardzo ważne, żebyśmy postawili i tamę i powiedzieli - samorząd to siła, która buduje nowoczesny kraj, nowoczesną Polskę. Tymczasem kiedy popatrzymy na naszych konkurentów, to zobaczymy, że oni nie są tak do końca samorządowcami. Bo oni ciągle czekają na dyspozycje z Warszawy.

Zobacz koniecznie: Wybory samorządowe 2018. Sondaż "Dziennika Bałtyckiego". Kto wygra wybory prezydenckie w Gdańsku i Gdyni? Wałęsa i Szczurek na czele

Większość kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku ma już na swoim koncie bogate doświadczenie samorządowe, jak marszałek Mieczysław Struk, Grzegorz Grzelak, Ryszard Świlski, Wiesław Byczkowski, Jacek Bendykowski, Zenon Odya - były wieloletni prezydent Tczewa, czy były poseł Jerzy Kozdroń. Ale są też nowe twarze.

- Nasze listy to połączenie doświadczenia z młodością - podsumował na koniec jeden z kandydatów do sejmiku.

Zobacz też: Wybory samorządowe 2018. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do pomorskiego sejmiku z poparciem Pawła Adamowicza i Jacka Karnowskiego [zdjęcia]

Kandydaci do pomorskiego sejmiku -

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Okręg nr 1

miasto Słupsk, powiat słupski, powiat lęborski, powiat bytowski, powiat człuchowski, powiat chojnicki

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. WAWROWSKA Danuta Krystyna
2. KLEINSZMIDT Jan Krzysztof
3. DADEL Marcin Łukasz
4. DZIERŻYŃSKI Arkadiusz Wacław
5. BONNA Leszek Jacek
6. MIELEWCZYK Iwona Teresa
7. SINGER Elżbieta
8. ŁUCZYCKA Krystyna
9. SUŁKOWSKI Andrzej Ireneusz

Okręg nr 2

miasto Gdynia, miasto Sopot, powiat pucki, powiat wejherowski

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. BYCZKOWSKI Wiesław Zbigniew
2. FILAR Paweł Jerzy
3. STRUK Andrzej Franciszek
4. SZCZYGIEŁ Karolina Justyna
5. BARTNICKI Andrzej
6. GIERAK-PILARCZYK Barbara Anna
7. BORUSEWICZ Kinga Rozalia
8. KRUSZYŃSKA Ewa Zofia
9. MARCHWICKA Barbara Kinga
10. WITTBRODT Piotr Witold

Okręg nr 3

miasto Gdańsk

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. STRUK Mieczysław Emil
2. ZYCH-CISOŃ Hanna Maria
3. KASPRZYK Paweł Jan
4. BENDYKOWSKI Jacek Karol
5. MORZYŃSKA Dobrawa
6. GRZELAK Grzegorz Andrzej
7. POCHROŃ-FRANKOWSKI Leszek Michał
8. KAPAŁA-SOKALSKA Agnieszka Daria

Okręg nr 4

powiat kartuski, powiat kościerski, powiat gdański, powiat starogardzki

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. ŚWILSKI Ryszard Jan
2. LASKOWSKA-BOBULA Sylwia Justyna
3. TRAWICKI Paweł
4. NEUMANN Rafał Marek
5. BARTON Marzena Halina
6. ŚWITAŁA Grzegorz Tomasz
7. BYLIŃSKA Hanna Ewa
8. CIESIELSKA Agnieszka Katarzyna
9. REK Danuta Bogumiła

Okręg nr 5
powiat tczewski, powiat nowodworski, powiat malborski, powiat sztumski, powiat kwidzyński

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. ODYA Zenon Jerzy
2. MARCIŃSKA Ewa Maria
3. KOZDROŃ Jerzy
4. SOBCZYŃSKA Monika Emilia
5. ŚLEDŹ Mariusz
6. DULSKA Joanna
7. CZARNIECKA Anita Monika

ZOBACZ KONIECZNIE: Debata wyborcza "Dziennika Bałtyckiego" w Gdyni [26.09.2018]

Zobacz też: Dlaczego warto iść na wybory?

Wideo

Ryszarda Wojciechowska

  • Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.09.2018, 15:28

To kolejna odsłona bitwy o „Model na rzecz równego traktowania”, który pod pozorem troski o osoby niepełnosprawne i seniorów wprowadza do szkół oraz przedszkoli permisywną edukację seksualną. W liście do „Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowych” wiceprezydent Gdańska w arogancki sposób występuje przeciwko rodzicom, którzy nie zgadzają się na to, by ich dzieci uczono o masturbacji i homoseksualnych konkubinatach

30.09.2018, 00:06

Czy sedzia trybunalu stanu Kozdron juz zrezygnowal ze stanowiska?

29.09.2018, 23:15

[Ciekawostka] Bardzo możliwe, że "Kler" tylko w weekend otwarcia obejrzy dwa razy więcej widzów, niż "Smoleńsk" obejrzało wSumie.

29.09.2018, 16:32

Rozumexit chyba miałeś na myśli.

29.09.2018, 14:31

Ruch 11 Listopada wzywa wszystkie środowiska polityczne i społeczne do POLEXIT!!!!

29.09.2018, 14:30

w ostatnich dniach doszło do bardzo niepokojącej sytuacji – zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk skierował do dyrektorów szkół list, w którym uderza w prawo rodziców do wychowania dzieci. Urzędnik twierdzi, że warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy. W swoim piśmie podważa skuteczność przygotowanego przez Ordo Iuris rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego. Instrukcja wiceprezydenta jest nie tylko sprzeczna z prawem, ale stanowi też wezwanie do jego łamania przez szkoły.

Władze miasta wzywają szkoły do łamania praw rodziców

To kolejna odsłona bitwy o „Model na rzecz równego traktowania”, który pod pozorem troski o osoby niepełnosprawne i seniorów wprowadza do szkół oraz przedszkoli permisywną edukację seksualną. W liście do „Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowych” wiceprezydent Gdańska w arogancki sposób występuje przeciwko rodzicom, którzy nie zgadzają się na to, by ich dzieci uczono o masturbacji i homoseksualnych konkubinatach

29.09.2018, 08:31

Może by coś zrobili z domami które smrodzą po godzinie 18 jak się ciemno i zimno robi A NIE POTEM WINĄ OBARCZAJĄ SAMOCHODY ŻE SMOG :) bo po Wejherowie wieczorem to bez maski ani rusz takie zadymienie ŚMIECI PALĄ ? że ciężko jest oddychać ?

28.09.2018, 23:36

Odzyskana prokuratura jeszcze nie wyszła z etapu ścigania drzewa, które nagle wtargnęło na szosę pod Audi naszej Beatki. Potem zajmą się złotymi mercedesami. Potem ściągną wrak tupolewa.

28.09.2018, 21:52

Sporo tu fanów prezydenta, który wysiadając z samolotu w Australii dowiedział się, że cel jego przyjazdu jest nieaktualny, postał trochę przy amerykańskim biurku, a teraz poczekał przed czyimiś izraelskimi drzwiami.
Może w TVP tego im nie pokazali.
I jeszcze to tete a tete z Tuskiem...

28.09.2018, 12:43

...

28.09.2018, 12:09

Sułek ten gołodupiec na ostatnim miejscu ha ha ,a tyle darł ryja przed sądami

28.09.2018, 09:56

Czy pan Tadeusz Szemiot może nie zaśmiecać skrzynek pocztowych ulotkami wyborczymi z bredniami o konstytucji

28.09.2018, 09:49

Już zespół Pod Budą, jak jeszcze nie istniało PiS, śpiewał "Nie przenoście nam Warszawy do Krakowa".
Wtedy już wiedział, że władza centralna winna zostać na Wiejskie, a nie pchać się do samorządów. Przed PiSem obroń nas Panie. Amen!!!!!!

28.09.2018, 09:28

WSTYDU OSZCZĘDŻCIE wy "kandydaci" do koryt! Co robi PROKURATURA w sprawie WSZYSTKICH AFER PO i PSL? Lubnauer i Nowacka,przetrącone,odrzucone,ale łapy wyciągają po KORYTO! I jedna i druga pozbawione PRZYZWOITOŚCI! Podobnie zachowują się SUKI z cieczką?

28.09.2018, 09:13

Nie ufam takim politykom jak Słaeomir Neumann, Patryk Gabriel, Leszek Jurczyk i Kazimierz Chyła.
Znowu ten sam taniec ....

28.09.2018, 08:57

A ja bym nie chciał, parteigenosse z der Dziennik, żeby POmorzem nie rządził aferalny folksdojcz z Bobowa i jego skorumPOwana Tatiana, żeby mieszałek Struk przez kolejne lata z wyborców wariatów nie strukał, coby Człowieczek z tytanu, miernota robiący karierę na nazwisku TW Bolka, Budyń, Kudłaty, czy taka "artystka" jak POmaska rządziły nadal Pomorzem.. Zboczenie takie, fanaberia, może się nie spełni, ale pomarzyć zawsze warto!

28.09.2018, 07:44

Niech nie obiecują gruszek na wierzbie - ich czas może powinien już się zakończyć a ludziom na tych terenach niech w końcu otworzą się oczy , że prócz obiecanek nic nie zrobili.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3