W niedzielę biskup pelpliński ks. Ryszard Kasyna wmurował kamień węgielny w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na rogu ulic Lubichowskiej i Okrężnej w Starogardzie Gd. Parafii udało się wybudować świątynię. W niedzielę odbywały się w niej pierwsze Msze Święte.

- Dziś wielka radość w naszej wspólnocie, po dwóch latach ciężkiej pracy, możemy modlić się w nowej świątyni. Chciałbym dzisiaj każdemu z Was kochani podziękować za wszelką pomoc, za to że jako proboszcz zawsze mogę na was liczyć. Ten ostatni tydzień pokazał jak bardzo kochacie Pana Boga Miłosiernego. Każdego dnia ponad 30 osób pracowało, by ukończyć prace. Przed nami wiele jeszcze pracy, bo budowa się nie zakończyła. Będziemy sukcesywnie wykańczać świątynię, będziemy budować plebanię. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony. Dziękuję każdemu kto w jakikolwiek sposób troszczy się o kult miłosierdzia - podkreślał ks. Grzegorz Weis, proboszcz parafii.

Wmurowania kamienia węgielnego dokonali; biskup pelpliński ks. Ryszard Kasyna, ks. Stanisław Człapa, starogardzki dziekan i ks. Grzegorz Weis, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Kamień pochodzi z grobu św. siostry Faustyny. Przez cały dzień wystawione były relikwie św. siostry zakonnicy.

W homilii biskup pelpliński wyraził uznanie dla całej wspólnoty, że udało się jej wybudować kościół i życzył, by stał się Bożym Domem dla wszystkich wierzących.

- Przychodzimy tutaj, jak do źródła, przy którym wędrowiec zatrzymuje się, by zaspokoić swoje pragnienie i ruszyć w dalszą drogę. Przychodzimy, gdyż tu szczególnie Chrystus pragnie ukoić te głębokie rany naszej duszy, pragnie przemienić nasze codzienne niepokoje, obdarzyć nas nowymi siłami i swoją obecnością, albowiem tu w świątyni, jak w każdej, w której Bóg jest szczególnie obecny, znajdujemy zawsze siłę do nowych przeżyć, poszukiwań, celów, odkrywamy drogę od zwątpienia do zaufania (...) - mówił biskup pelpliński.

Zobacz film - co mówił biskup w homilii

Na koniec Mszy Świętej nie zabrakło podziękowań dla parafian i osób, które zaprojektowały i budowały świątynię. Wierni, którzy po brzegi wypełnili świątynię, za dokonane dzieło nagrodzili brawami swojego proboszcza i biskupa.

Komentarze (32)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Do ofiar księży (gość)

Około 15 osób, które w dzieciństwie były molestowane przez księży, chce założyć fundację zajmującą się zjawiskiem pedofilii w polskim Kościele - dowiedziało się radio TOK FM. Fundacja będzie zajmowała się badaniem problemu, piętnowaniem konkretnych przypadków i pomaganiem ofiarom i ich rodzinom.

Jeszcze katolik (gość)

Tylko ,dlaczego wasze praktyki religijne muszą krzywdzić innych, dlaczego odbierają niewinnym pracę ,chleb i spokój?. Dlaczego nie liczycie się z innymi ludźmi i utrudniacie im życie ,czy jesteście lepsi ,czy tak chce Bóg?. Historia pokazuje że fanatyzm religijny do niczego dobrego nie prowadzi , kościół katolicki ma miliony istnień ludzkich na sumieniu ,ludzi barbarzyńsko torturowanych i palonych na stosach w imię Boga . ŻYJCIE I DAJCIE ŻYĆ INYM.

HERR (gość)

Herr Tuzk i herr Neumann tunie tylko niemiecka krew,wspolna cesarska wilhelmowska wspaniala butna historia,najbardziej polaczyla ich dwoje oraz spec sluzby ich glupota.
w 1990 roku kiedy KPN obszar polnocny Gdanski wydostal dokumenty z komitetow w starogardzie gdanskim i gdansku [pewien towarzysz w Koscierzynie sam sie zglosil i przekazal dokumenty z komitetu w Koscierzynie nam]

Dokumenty komitetow pzpr zawieraly rowniez akta rodziny thuzk i neumann,otwarty dostep do nich mial neumann ktory przestraszony tym co tam znalazl,sb jako czlonka KPN dokladnie przeswietlilo neumanna, pelna historia rodziny neumman byla w jego rekach do czasu kiedy podobne akta rodziny thuzk ponownie wrocily do spec sluzb,takze kopie akt rodziny neumann.Dalej juz chyba nic pisac nie trzeba

Jw (gość)

o d p i e r d o l c i e sie od tego kosciola!!! Zaden ksiadz w starogardzie nie potrafi tak przyciągac ludzi jak proboszcz Grzogorz. Kazania ma tak trafiające prosto w serce że można by go słuchać godzinami. Jak wam sie nie podoba to nie chodźcie do kosciola i nie komentujcie - proste.

Daro (gość)

Ludzie posłuchajcie się , potraficie tylko narzekać i obgadywać. Sami siedzicie tylko z tyłkami i nic nie robicie a jak ktoś w starogardzie chce zrobić coś więcej niż tylko siedzieć i pierdzieć w krzesło to zaatakować go i obgadać. Typowi Polacy narzekać, obgadywać i nic nie robić.

Biblia - nie pisz wyrywkowo (gość) (biblia)

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”
Słowa z Ewangelii św. Mateusza (18, 20)

prawdziwy katolik (gość)

Jak to się ma do Franciszka który promuje życie w skromności i pomocy najbiedniejszym, ta kapliczka która dotychczas służyła była wiarygodnością kościoła i proboszcza, decyzją o budowie tego nowego obiektu wskazuje tylko na obłudę materialistyczną proboszcza i całego współczesnego kościoła katolickiego.Ile za te pieniądze nakarmiono by głodne dzieci w szkołach- ale to sie nie liczy ważne że są marmurowe kościoły pozłacane podświetlane krzyże i najnowoczesniejszy monitoring.
Ohyyyyyyyyyyyda!

Paweł (gość)

Gościu weź Ty się też posłuchaj. Ja mam dawać na służbe zdrowiam albo oświatę? Tym złodziejom ?!
Sam daj na takie g*wno!.
Z tym zasilaniem budżetu Państwa lub miasta to w ogóle wyskoczyłeś.
Pewnie jesteś jakimś "urzędnikiem", który ma ładne chody i chcesz by ludzie bulili na Państwo.
Co do kościoła to się zgadzam.

superfan (gość)

"Piękny żelbetonowy kloc"
BTW ... na zdjęciu nr 12 fajna jest ta brunetka z lewej co zerka w obiektyw :)

młody i stary (gość)

Dosłownie nie obrażajcie się tylko pomyślcie logicznie. W Starogardzie już jest pewnie około 40 tyś mieszkańców i będzie coraz mniej, więc co będzie za 10 lat? Jak taki kościół się nie będzie miał z czego utrzymywać, bo będzie mniej ludzi np.? Będą sprzedawane i robione z nich będą jakieś centra handlowe, albo kluby ?!?
Nikt tu nie ma nic do katolików, ale nie przesadzajmy.
Nasze młode "głupie" pokolenie w 70% nie chodzi do kościoła.