W IV lidze Wierzycy wlała Wietcisa, a Gryf ograł Rodło

Zbigniew Brucki
Kończący w dziesiątkę piłkarze tczewskiego Gryfa 2009 (biało-niebieskie stroje, przy piłce Kamil Gronkowski) pokonali Rodło Kwidzyn (czarne), ale nie zachwycili formą. Zbigniew Brucki
Z różnym skutkiem w minionej serii spotkań walczyli czwarto- i piątoligowcy z naszego powiatu. Ci w A klasie też

W IV lidze borykający się z kontuzjami Gryf 2009 Tczew pokonał Rodło Kwidzyn 2:0 (1:0). Miejscowa Wierzyca uległa Wietcisie Skarszewy 2:3 (2:1).
iv liga Gryf 2009 pokonał Rodło, ale stracił na jakiś czas kolejnego zawodnika, a mecz kończył w dziesiątkę, bo w 70 min. Bogusława Lizaka sędzia wyrzucił z boiska za kopnięcie rywala będącego bez piłki. Wspomniany Lizak zanim wyleciał z boiska zdążył dać prowadzenie Gryfowi. W 27 min. wykorzystał podanie od Pawła Grzesiaka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rodła go pokonał. Dziesięć minut po przerwie na 2:0 podwyższył Szymon Przybytek kończąc celnym strzałem dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kilka minut później mogło być 2:1. Bramkarz Gryfa, Łukasz Dus obronił jednak rzut karny podyktowany za faul Marcina Glienke. Tczewianie mogli podwyższyć rezultat, ale zawodzili pod bramką Rodła. Wprowadzony w końcówce na boisko Sławomir Ortmann próbował poderwać miejscowych do strzelenia jeszcze jednego gola, ale ostatecznie skończyło się na 2:0.
• Gryf: Dus - Glienke (65 Gajewski), Dirda, Przybytek, Grzesiak, Litwinko, (46 Radzimski), Kiwatrowski, Lizak, Gronkowski (46 Opczyński), Trutkowski (80 Ortmann), Zwoliński.

Derby Kociewia pomiędzy Wierzycą a Wietcisą, jak było do przewidzenia były zacięte i wyrównane. Nikt nie odstawiał nogi. W 42 min. skończyło się - co też było do przewidzenia - czerwoną kartką. Ujrzał ją bramkarz Wierzycy Dawid Krawcewicz za faul na Mateuszu Wencie. Podyktowany rzut karny sam poszkodowany - na raty - zamienił na kontaktowego gola dla gości. Gospodarze bowiem do tej pory prowadzili 2:0. Korzystny wynik dla nich otworzył już w 4 min. Grzegorz Pawłuszek, po tym jak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wietcisy. W 27 min. Wierzyca prowadzila 2:0, a gola dla niej strzelił Łukasz Racki wcześniej ogrywając Adriana Prabuckiego.
Po zmianie stron wiatr okazał się sprzymierzeńcem przyjezdnych. W 66 min. pierwszą z dwóch asyst zaliczył na swym koncie grający trener Wietcisy Mariusz Majewski. Po jego podaniu Bar-tosz Trzoska doprowadził do remisu. Kwadrans później Trzoska wykorzystując dośrodkowanie Majewskiego szczupakiem pokonał bramkarza Wierzycy. Mimo okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie. Wietcisa pokonała Wierzycę 3:2.
• Wierzyca: Krawcewicz, Rutkowski, Racki, B. Prokopów, Lewandowski, Sarnecki, Skalski, Bujanowski, Borys, Resmerowski (38 Czapiewski), Pawłuszek.
• Wietcisa: Szczygielski - Trapp, Starościk (75 Drews), Dejniak, Prabucki, Skórczewski, Bronk, Wenta, Armatowski (60 Akerman), Fijał (60 Majewski, 80 Bojanowski), Trzoska.

V liga Rewelacyjny beniaminek ze Szprudowa otwierający tabelę grupy II gdańskiej okręgówki podtrzymał serię zwycięstw. Podopieczni trenera Grzegorza Połomskiego przed własną publicznością ograli Relax Ryjewo 3:1 (1:0). Korzystny wynik dla gospodarzy otworzył w 18 min. Krzysztof Gardzielewski strzałem głową kończąc dośrodkowanie swego imiennika Wietrzyńskiego. Również goście jeszcze do przerwy mieli okazję na zdobycie bramki (grający trener Relaksu trafił w poprzeczkę). Ostatecznie na przerwę piłkarze Webera schodzili z jednobramkową zaliczką. W 65 min. po raz drugi cieszyli się miejscowi. Silnym uderzeniem bramkarza gości pokonał Rafał Sójka. Dziesięć minut przed końcem przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę, po której celnym strzałem kontaktowego gola zdobył Michał Mackiewicz. Dwie minuty później znów do protokołu wpisał się Sójka. Tym razem napastnik gospodarzy popisał się indywidualną akcją, ograł dwóch obrońców i ładnym, mierzonym uderzeniem w róg bramki ustalił końcowy rezultat.
• Weber Okland: Graban, Wierzyński, Dau, D. Ostrowski, Wójcik (20 Justa), Grzelak ( 70 Górski), Pielecki, Sójka, Gardzielewski, Lewicki (46 Dunajski), A. Gierszewski.
Druzgocącej porażki doznali piłkarze Centrum Pelplin. W Prabutach przegrali z tamtejszą Pogonią 1:7. Grająca z wiatrem Pogoń rozbiła w puch pelplińską defensywę. Już do przerwy było 6:0 dla gospodarzy, w większości po fatalnych błędach pelplińskich defensorów. Po zmianie stron gra się wyrównała. Miejscowi zdobyli gola na 7:0, a honorową bramkę dla Centrum strzelił Rafał Klozyk.
• Centrum: Bzowski - Rożyński, Gębarowski, Werner, Ryczkowski, Lisewski, Wróblewski, Klozyk, Zaborowski, Piwoński (46 Lewandowski), Pałubicki.
a klasa Pozycję lidera grupy IV utrzymali piłkarze gniewskiej Mewy. Na wyjeździe pokonali Powiśle Stary Targ 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Remigiusz Potulski. Restal Agri Kulice - też na wyjeździe - zremisował 2:2 ze Spójnią Sadlinki. Bramki dla kulickiej drużyny zdobyli Kornel Tomczyk i Marcin Mierzwa. W derbach powiatu Spartan Miłobądz ograł 4:1 Unię Wlk. Garc Gręblin. Wszystkie gole dla Spartana strzelił Tomasz Mazurkiewicz.