Tczewianin Kamil Gajewski mistrzem Polski młodzików

Tczewianin Kamil Gajewski, wśród młodzików czternastoletnich nr 1 w Polsce i pięćdziesiąty (najwyżej z Polaków) w Europie, zdobył indywidualnie złoty medal mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, a w parze z Sebastianem ...

Tczewianin Kamil Gajewski, wśród młodzików czternastoletnich nr 1 w Polsce i pięćdziesiąty (najwyżej z Polaków) w Europie, zdobył indywidualnie złoty medal mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, a w parze z Sebastianem Chojnowskim wywalczyli wicemistrzostwo kraju.

Mistrzostwa Polski młodzików na odbyły się w Sopocie. Kamil Gajewski obecnie reprezentujący barwy SKT Sopot, w drodze do finału gładko - z jednym wyjątkiem - ograł wszystkich rywali. Najpierw 6:1, 6:1 pokonał Michała Rolskiego z Redeco Wrocław. Później trochę męczył w pierwszym secie z innym wrocławianinem Michałem Dmochowskim z KKT. Ostatecznie wygrał tę partię 7:5. W drugim secie ograł Dmochowskiego 6:2, a w ćwierćfinałe Ignacego Szycę z SKT Sopot 6:0, 6:4. W półfinale tczewianin pokonał 6:4, 6:2 Borysa Sulgowskiego z DTK Ostróda. W finale na Gajewskiego czekał drugi w polskim rankingu Piotr Łomacki z Warszawianki Warszawa. Zgodnie z oczekiwaniami pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszego seta wygrał młodzik ze stolicy 6:4. W drugim lepszy okazał się Gajewski zwyciężając 6:3. W trzecim decydującym starciu od początku lepiej szło Łomackiemu, który wygrał dwa pierwsze gemy, a potem prowadził 3:1 i 5:3. Wydawało się, że złoty medal zdobędzie zawodnik Warszawianki. Gajewski zachował jednak zimną krew do końca pojedynku. Najpierw obronił dwie piłki meczowe, a później przejął inicjatywę i ostatecznie wygrał decydującą partię 7:5 i cały mecz 2:1. Na koniec dodajmy, że Gajewski jest też aktualnym halowym mistrzem Polski młodzików.