Tczew. Są środki na węzeł komunikacyjny

252 miejsca parkingowe w okolicy dworca PKP w Tczewie. Nowoczesny węzeł rozwiąże problemy komunikacyjne tej części miasta. Miasto Tczew otrzymało ponad 15 mln zł dofinansowania na realizację zintegrowanego węzła ...

252 miejsca parkingowe w okolicy dworca PKP w Tczewie. Nowoczesny węzeł rozwiąże problemy komunikacyjne tej części miasta.

Miasto Tczew otrzymało ponad 15 mln zł dofinansowania na realizację zintegrowanego węzła transportowego. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego. Całkowity koszt projektu to 20 708 826 zł.
Nowoczesny węzeł integracyjny będzie nie tylko wizytówką miasta, ale i rozwiąże problemy związane z komunikacją. Mieścić się tam dworzec autobusowy, kolejowy i komunikacji samochodowej, a także miejsca do parkowania.
Mirosław Pobłocki, wiceprezydent Tczewa miał nadzieję, że miastu uda się pozyskać co drugą złotówkę na tę inwestycję ze środków unijnych. Tymczasem 15 531 619 zł dofinansowania znacznie przekracza te oczekiwania. To 75 proc. wartości projektu.
Realizacja projektu nastąpi w dwóch etapach, co umożliwi przeprowadzenie inwestycji w sposób pozwalający na nie wyłączenie jednocześnie całego obszaru przydworcowego z ruchu, a ograniczenia ruchu pasażerskiego będą miały charakter niezbędny do wykonania robót.
- Projekt obejmuje budowę ulicy "Nowej Kolejowej" (wzdłuż dworca w kierunku północnym) wraz z budową parkingów naziemnych o 252 miejscach postojowych - mówi Jolanta Śliwińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Zakłada się realizację projektu w latach 2010-2011. - Mamy ocenę strategiczną z rekomendacją do finansowania, ale jeszcze potrzebna jest oficjalna decyzja zarządu Urzędu marszałkowskiego i umowa o dofinansowanie. Przetargi powinny zostać ogłoszone jeszcze w tym roku, aby w przyszłym mogły ruszyć prace.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane