Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Starogardzie: Jest nowy sprzęt do nadzoru położniczego

me
Szpital w Starogardzie: Jest nowy sprzęt do nadzoru położniczego
Szpital w Starogardzie: Jest nowy sprzęt do nadzoru położniczego Ewa Macholla
Szpital w Starogardzie wzbogacił się o nowoczesny sprzęt, który umożliwia kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Placówka zajmuje 4. miejsce w województwie pomorskim pod względem liczby porodów.

- Nasz szpital wzbogacił się o specjalistyczną aparaturę, która trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy - mówi Adam Magiełka, prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia. - Fundatorem systemu centralnego nadzoru położniczego Monako, który kosztował 100 tysięcy złotych, są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. Oddział ginekologiczno-położniczy posiada 42 łóżka i jest podzielony na odcinek ginekologii z patologią ciąży oraz położnictwo z traktem porodowym. Ponadto wyposażony jest w blok porodowy z salą operacyjną. Rocznie odbywa się u nas ok. 1300 porodów. Pod tym względem zajmujemy 4 miejsce w województwie i na przestrzeni 6 lat widzimy średnią stałą liczbę porodów w naszym szpitalu.

Szpital w Starogardzie z lepszą jakością

Jak przyznał prezes Magiełka, system Monako zbiera informacje o parametrach płodu do dwóch centralnych stacji monitorowania, a sygnały pochodzą z aparatów KTG, które rozmieszczone są bądź na trakcie porodowym, bądź na położniczym. System tez pozwala zbierać w czasie rzeczywistym o parametrach płodu i reagować we właściwym momencie na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Dzięki temu systemowi oddział zyskał nowe narzędzie, które podnosi jakość i standard opieki okołoporodowej.
Na uroczystym przekazaniu sprzętu nie mogło zabraknąć gości, m.in. Tomasza Moysa, wiceprezesa Zarządu Polpharmy, władz powiatu, czy kierowników oddziałów.
- To, że uczestniczymy w życiu lokalnym wynika z tego, że pochodzimy stąd, ale też pracując w dziedzinie, jaką jest ochrona zdrowia, dbamy o pacjentów, dbamy o lokalną społeczność i jest to wyraz naszej polityki odpowiedzialności biznesu - przyznał Tomasz Moys. - Szereg inicjatyw dobrze ilustruje troskę o pacjentów. Mam nadzieję, że to nie ostatnia uroczystość, w której będziemy mogli wspierać zdrowie mieszkańców.
Goście mogli na własne oczy przekonać się, jak działa nowy sprzęt.
- Dynamiczna prezentacja krzywych rejestrowana jest równocześnie u wielu pacjentek, a ich obiektywna i automatyczna analiza wspomagają personel medyczny i zwiększają efektywność procesu monitorowania parametrów płodu. Wyniki prowadzonej na bieżąco analizy są natychmiast dostępne do interpretacji klinicznej, pozwalając na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zagrożenia płodu - wyjaśniał dr Piotr Minowski, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego.
Starogardzki oddział jest wysoko oceniany w województwie.
- Będąc przez dwie kadencje konsultantem wojewódzkim, miałem możliwość porównania wszystkich oddziałów na Pomorzu - przyznał Krzysztof Preis, szef Kliniki Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. - Starogardzki oddział jest oddziałem pierwszego stopnia, ale fachowość personelu i liczba porodów, a także potencjał, jaki tutaj tkwi, sprawiają, że jest to pierwszy oddział, który oczekuje w kolejce na drugi stopień.

Współpraca od lat

Szpital w Starogardzie od lat współpracuje z Polpharmą. Firma ufundowała m.in. dwie windy. Szpital i zakłady wspólnie prowadziły kilkanaście akcji prozdrowotnych, a także organizują konferencje ginekologiczne. Placówka posiada 12 oddziałów. 95 proc. jej przychodów pochodzi z Narodowego Funduszu Zdrowia. Roczne obroty przekraczają 50 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto