Tegoroczna edycja maratonu MTB "Kociewie Szlakiem" odbędzie się 7 maja 2017. Dystanse do wyboru będą dwa - 27km i 54 km.

Organizatorzy, czyli Grupa Kolarska Starogard Gdański, gmina Starogard, ZF Polpharma, Nadleśnictwo Starogard, przygotowują również małą, bezpieczną pętelkę 4km, na której będą mogli przejechać najmłodsi adepci kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów (uwaga - zabrania się uczestnictwa osób pieszych, a w szczególności prowadzących wózki dziecięce oraz uczestnictwa dzieci na rowerkach biegowych). Dla jeszcze młodszych przygotowaliśmy w tym roku  Paradę Rowerków Biegowych na krótkiej oznaczonej pętli o długości 1km też pod stałą opieką rodziców lub opiekunów - wymagana rejestracja. ( uwaga - tutaj również zabrania się uczestnictwa osób prowadzących wózki dziecięce).

Maraton będzie miał charakter amatorski - wyścig nie jest zgłoszony do UCI. Organizatorzy nie przewidują kategorii dla zawodników z licencjami.

Biuro zawodów, jak co roku, będzie mieściło się w Leśniczówce Szpęgawsk. Serwis zapewni Salon Rowerowy KROSS  SZPRYCHY.com, będzie oczywiście profesjonalny catering, będą znowu sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z przysmakami kociewskimi. Podczas maratonu dla wszystkich startujących w maratonie MINI i MEGA odbędzie się loteria fantowa, w której do zdobycia będzie obuwie i odzież sportowa.

Zapisy na maraton

Uczestnikiem maratonu będzie mogła zostać osoba, która dokona rejestracji oraz opłaty startowej. Rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów (pobierz formularz zgłoszeniowy do KSV) w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów, jak również on-line za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, link poniżej:

elektroniczne zapisy

Wpłaty, podobnie jak rejestracja, można dokonać w Biurze Zawodów w godzinach 8.00-10.30 w dniu zawodów lub przelewem na subkonto GK STG:

Bank SGB w Starogardzie Gdańskim 94 8340 0001 2002 0004 4482 0001

W przypadku dokonania płatności na konto, przy rejestracji lub weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić potwierdzenie przelewu.

Opłaty wpisowe

40 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA - przelew do dnia 30.04.2017
50 zł - koszt uczestnictwa w maratonie na dystansach MINI / MEGA –  wpłata na miejscu w dniu zawodów
0 zł - koszt uczestnictwa w Maratonie Rodzinnym oraz Paradzie Rowerków Biegowych

Dystanse

MINI - 27 km (jedna pętla) - przeznaczony jest dla zawodników specjalizujących się w średnich dystansach Podczas zgłoszenia do zawodów uczestnik deklaruje dystans, na którym wystartuje. Zmiana dystansu w trakcie jazdy nie jest możliwa. 
MEGA - 54 km (dwie pętle) - przeznaczony jest dla zawodników o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym specjalizujących się w jeździe długodystansowej. 

Nagrody


Pierwszych trzech zawodników w klasyfikacji każdej kategorii na dystansach MEGA/MINI otrzyma puchary oraz nagrody pieniężne.
Pierwszych 350-ciu zawodników na dystansach MEGA/MINI na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Wszystkie dzieci – uczestnicy Maratonu Rodzinnego oraz Parady Rowerków Biegowych otrzymają pamiątkowe medale.

Pierwszych 150-ciu zapisanych poprzez elektronicznezapisy.pl na dystanse MEGA/MINI otrzyma bidony. 

Kategorie wiekowe

- kobiety/mężczyźni
- wiek do 18 lat 
- wiek od 19 lat do 30 lat
- wiek od 31lat do 45 lat 
- wiek od 46 lat i więcej

Prawo do startu w maratonie mają osoby, które ukończyły 18 lat (wymagane przedstawienie dowodu tożsamości), w przedziale wiekowym 15-17 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
pobierz oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego

Poniżej 15 lat pod stałą opieką rodziców lub opiekunów prawnych startujących w imprezie. Do 12 lat włącznie, można wystartować tylko w Maratonie Rodzinnym razem z rodzicem lub opiekunem prawnym lub osobą sprawującą opiekę na maratonie.

Maraton rodzinny


Maraton Rodzinny zostanie przeprowadzony na zasadzie rekreacyjnego przejazdu rowerowego najmłodszych adeptów kolarstwa MTB pod opieką rodziców lub opiekunów. Przejazd odbędzie się na krótkiej, oznaczonej pętli o długości 4km. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna, przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu jednakże każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Zaleca się zastosowanie kasku ochronnego oraz roweru przystosowanego do jazdy w terenie leśnym. Wymagana rejestracja uczestników. 

Parada rowerków biegowych


Wymagana rejestracja uczestników.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!