Każda zmiana w rozkładzie będzie poprzedzona analizą

Każda zmiana w rozkładzie będzie poprzedzona analizą (© Fot. Maciej Jędrzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Obowiązujący od miesiąca nowy rozkład jazdy starogardzkiego PKS sprawia części pasażerów kłopoty. Mieszkańcy narzekają m.in. na to, że na niektórych trasach brakuje autobusów lub odjeżdżają one w niewłaściwych dla nich godzinach. Dyskusja na ten temat trwa na forum oficjalnej strony internetowej tego przewoźnika. Czego oczekują podróżni?

- Rzeczywiście, są różne sygnały od niezadowolonych klientów, ale nie ukrywaliśmy tego, że ten rozkład nie jest idealny i może ulec zmianie - mówi Andrzej Zawisza, członek zarządu ds. przewozów w starogardzkim PKS. - Głosy pasażerów już zostały częściowo uwzględnione w tym miesiącu, w planie są dalsze korekty, nad którymi pracujemy.

Zmiany te mają być wprowadzone do końca wakacji, aby od nowego roku szkolnego mogła funkcjonować ostateczna wersja rozkładu jazdy. W PKS podkreślają jednak, że nie wszystkie postulaty będą automatycznie spełniane - każdą korektę poprzedzi dokładna analiza. Przewoźnik nie zamierza bowiem dopłacać do przejazdów, z których korzysta liczba pasażerów, jaką można policzyć na palcach jednej ręki.

A jakie w tym miesiącu wprowadzono korekty w rozkładzie? Na przykład przyspieszono odjazdy na trasach Starogard Gd. - Ciecholewy (15.50 zamiast 16.20) czy Osiek - Starogard Gd. (4.15 zamiast 4.30) lub też opóźniono odjazdy, na przykład na trasie Starogard Gd. - Krąg (18.20 zamiast 17.30).
Nie wszyscy narzekają. Zdaniem pasażerów, nowy rozkład jazdy spowodował też korzystne zmiany. Spodobało się na przykład to, że chcąc pojechać do Gdańska nie trzeba już dojeżdżać do dworca PKS. Autobusy jeżdżą bowiem od bazy PKS przy ul. Pelplińskiej do dworca, zabierając po drodze pasażerów z przystanków.


Jakich zmian oczekują pasażerowie PKS
Pasażerowie starogardzkiego PKS proponują konkretne zmiany w nowym rozkładzie jazdy
Linia nr 400 Starogard Gd. - Gdańsk. Między godziną 15 a 16 powinien być jeszcze jeden autobus z Gdańska. Już na dworcu czeka sporo ludzi, gdy wsiądą do autobusu, to właściwie nie ma już wolnych miejsc i brakuje ich dla pozostałych pasażerów, wsiadających w innych miejscowościach.
Autobusy linii nr 400. W sobotę brakuje kursów między godziną 18 a 19.20, w efekcie autobusem o 19.20 odjeżdża nieraz tak dużo osób z dworca w Starogardzie Gd., że ledwie wszyscy się mieszczą.
Autobus o 9.15 z Jaroszew do Starogardu Gd. powinien zdaniem pasażerów odjeżdżać o 30 minut wcześniej, aby ludzie jadąc do pracy zdążyli dojechać do Starogardu na godz. 10
Autobus o 18.20 ze Starogard do Góry kursuje tylko w dni szkolne, tymczasem niektórzy wracali tym autobusem z pracy.


Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zmartwiony akcjonariusz (gość)

W dniu 23.06.2010 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki PKS S.A. Tak jak niektórzy przewidywali, łącznie ze mną, przybył kolega partyjny pana Pogranicznego z wiadomej partii, nie będę tutaj wymieniał jakiej za względu na wybory prezydenckie, przyjdzie na to czas, starosta starogardzki pan Burczyk, reprezentujący akcjonariusza posiadającego 85% akcji i przegłosował wszystko co prezes sobie zażyczył. To że starosta wszystko przegłosuje było wiadomo już dawno, ale to co przegłosował jest ważne, łącznie z absolutorium dla zarządu i sprawozdaniem za 2009 rok. Choć bilans wyszedł z minimalnym wynikiem dodatnim, co zostało spowodowane zastosowaniem tzw. kreatywnej księgowości, czyli tam dodać, tam odjąć i już jest dobrze. Pozostało pytanie zasadnicze na które pan prezes nie umiał odpowiedzieć, co zarząd zamierza zrobić w kierunku poprawy wyniku z sprzedaży. Wynik ten w 2009 roku był jeszcze gorszy niż rok wcześniej i cztery razy gorszy niż w 2007 roku kiedy przedsiębiorstwem kierował Poprzednik pana Pogranicznego, a chcę zwrócić uwagę na to wszystkim, bez wyjątku.

roman (gość)

1. Ja proponuję aby PKS kupił więcej płynu do czyszczenia szyb. Domyślam się, że czyszczone są tylko szyby kierowcy, bo pasażerów wygladają bardzo pięknie. Takiego syfu już dawno nie widziałem.
2. Jakie jest racjonalne wytłumaczenie notorycznych opóźnień dojazdu do Gdańska w dni wolne od pracy? Np niedziela wieczór?? W niedzielę przyjechałem do Gdańska z opóźnieniem 15 minutowym, ponieważ kierowca chyba celowo jechał cały czas 50 km/h ( korków nie zauważyłem). Proponuje pouczyć Waszych kierowców, aby przy jeździe "z górki" wyłaczali silnik, zaoszczędzą tym sposobem jeszcze więcej paliwa.

Marek Biegalski (gość)

Bardzo istotną zmianę wprowadził ostatnio PKS. Otóż od niedawna do Gdańska można dojechać bezpośrednio z ulicy Pelplińskiej (przy Polpharmie), z ulicy Pomorskiej (vis a vis Szkoły Podstawowej nr 4), z Alei Niepodległości (przy starym cmentarzu) i z ulicy Jagiełły (przy skrzyżowaniu z ulicą Nowowiejską). Jadą tamtędy bowiem autobusy PKS-u oznaczone numerami linii 400 i 401, podążając najpierw w stronę Dworca Autobusowego, a następnie do Gdańska. Linia 401 kursuje przez Skarszewy. W drodze powrotnej z Gdańska także można dojechać autobusem PKS-u do centrum Starogardu. Jest to bardzo wygodne i za to właśnie przedsięwzięcie należą się starogardzkiemu PKS-owi szczere i serdeczne podziękowania oraz naprawdę wielkie i rzetelne gratulację.

Więcej na temat: