Starogard. Kradzież ćwierć tony węgla

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i dwóm mężczyznom, którzy włamali się do piwnicy. Sprawcy ukradli blisko ćwierć tony węgla. Na trop włamywaczy wpadli mundurowi ze starogardzkiej komendy, którzy po śladach czarnego pyłu dotarli do mieszkania, w którym przebywali podejrzani.

W minioną sobotę dyżurny ze Starogardu Gdańskiego został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do piwnicy. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ulicy Chojnickiej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie policjanci sprawcy najpierw wyważyli drzwi prowadzące do piwnicy, a następnie ukradli blisko ćwierć tony węgla o wartości ponad 130 zł. Mundurowi szybko ustalili sprawców tego przestępstwa. Rozsypany na ulicy czarny pył i pozostałości węgla doprowadziły śledczych do mieszkania, w którym włamywacze ukryli swoje łupy.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 7 worków, w których znajdował się skradziony węgiel. Odzyskane w całości mienie wróciło już do swojego właściciela. Funkcjonariusze zatrzymali również 26-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem.
Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane