Starogard Gdański. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstwowej nr 2 [ZDJĘCIA]

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstwowej nr 2 w Starogardzie Gd. wzięli udział w warsztatach patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Działania dla uczniów przygotowane zostały w formie projektu i jednoczyły całą społeczność szkolną. Uczniowie pod okiem wychowawców, opiekunów przygotowywali kotyliony, wykonywali biało - czerwone flagi, malowali symbole narodowe naszego kraju. Wszystkie sale uczniowskie przyozdobione zostały w biel i czerwień. Cała społeczność szkolna zadbała o odświętny wystrój szkoły; wszędzie powiewały biało-czerwone flagi i połyskiwały kotyliony.
Uczniowie klas starszych przygotowali plakat o ludziach zaangażowanych w działania niepodległościowe, plakaty przedstawiające symbole narodowe oraz wydarzenia niepodległościowe; obejrzeli film nawiązujący do tematyki niepodległościowej. Szóstoklasiści wzięli udział w quizie historycznym, sprawdzając swoją wiedzę o hymnie, symbolach, tradycjach i legendach historycznych. Na uczniów klas młodszych czekało mnóstwo „patriotycznych” atrakcji. W ramach działań warsztatowych organizatorzy przygotowali cztery stoiska. Pierwsze - „Orła cień” cieszyło się dużą popularnością. Uczniowie odrysowywali kształt orła, następnie ozdabiali go narodowymi barwami; korzystali z farb, kredek, bibuły, tworząc niezapomniane orzełki. Kolejna konkurencja polegała na samodzielnym wykonaniu kotylionu lub flagi narodowej. Pod opieką pani Basi Gałkowskiej uczniowie wycinali, kleili i zszywali swoje dzieła. Przedostatnim zadaniem było wspólne zaśpiewanie przez uczniów każdej klasy piosenki patriotycznej. Pani Ewelina Krzoska oceniała i prowadziła uczniów w czasie ich wokalnych występów. Ostatni przystanek związany był z przygotowaniem hasła związanego z odzyskaniem niepodległości i przeniesienim go na transparent. Występujące klasy skandowały swoje hasła, czasami nawet wzbogacając je o figury taneczne. Wszystkie działania oceniało szkolne jury w składzie: E. Krzoska, B. Gałkowska, N. Popów.
Wszyscy uczestnicy warsztatowych zmagań otrzymali owocowy poczestunek (jabłka, pomarańcze, zwyciezcy quizu-ananasy). Każdy uczestnik warsztatów wychodził z zajęć nie tylko ze świadomością, czym jest patriotyzm, ale też z uśmiechem i zadowoleniem. Bo ucząc się, bawiliśmy się wyjątkowo dobrze. Zadowolone buzie wychowanków widać na szkolnych zdjęciach.
To już czwarta edycja naszych patriotycznych warsztatów. Cieszy sukces i zadowolenie wszystkich uczestników działań. Wydarzenie odbyło się 12 listopada 2015 r.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane