(zdjęcie ilustracyjne) (zdjęcie ilustracyjne)

(zdjęcie ilustracyjne) (© P. Świderski)

Pielęgniarki niedawno świętowały swój dzień. Sprawdzamy, sytuację tej grupy zawodowej w naszym regionie. W Kociewskim Centrum Zdrowia zatrudnionych jest 220 pielęgniarek.

Na podstawie umowy o pracę zatrudnionych jest 157 osób. W oparciu o umowę zlecenie pracuje 26 pielęgniarek, a kontrakt ma 37 osób. Średnia wieku pielęgniarek w starogardzkim szpitalu wynosi 48 lat. Z kolei średnie wynagrodzenie to 4114, 5 zł brutto. Dowiadujemy się też, że 30 pielęgniarek ma wykształcenie wyższe magisterskie, 70 posiada dyplom licencjata, 31 posiada specjalizacje. Panie łącznie ukończyły 102 kursy kwalifikacyjne oraz 492 kursy specjalistyczne. Przedstawiciele szpitala nie ukrywają, że jest to branża deficytowa i cały czas szukają pracowników.

- W chwili obecnej posiadamy pełne zabezpieczenie grafików pielęgniarskich, aczkolwiek cały czas aktywnie poszukujemy pielęgniarek, które byłyby zainteresowane pracą w naszym szpitalu. W najbliższych latach coraz więcej pielęgniarek nabywać będzie uprawnienia emerytalne (dotyczy to nie tylko naszego szpitala), stąd też może pojawić się problem z niedoborem personelu pielęgniarskiego, dodatkowo przy małym napływie młodej kadry pielęgniarskiej na rynek pracy - informuje Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gd.

Kilka dni temu władze powiatu starogardzkiego wręczyły wyróżnienia i nagrody “Złoty Czepek”. W spotkaniu wzięły udział pielęgniarki, a także lekarze z Kociewskiego Centrum Zdrowia oraz przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Listę uhonorowanych za wzorową pracę w ochronie zdrowia

W tym roku dyplomem za wzorową pracę w ochronie zdrowia wyróżnione zostały Panie:
Beata Beling
Małgorzata Lubach
Katarzyna Knobel
Joanna Przechowska
Bogumiła Bekier
Małgorzata Kropidłowska
Helena Dawicka
Grażyna Sadowska
Dorota Bebel
Elżbieta Bogulska
Mirella Guzińska
Jolanta Wotkowska
Marzena Piaskowska.

Wręczone zostały też trzy nagrody "Złoty Czepek". Otrzymały je Panie:
Katarzyna Gowin
Maria Szramka
Mariola Szwedowska

Wyróżnienia i nagrody dla starogardzkich pielęgniarek [ZDJĘCIA]

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Edd (gość)

Teraz się ubudziliscie ?? Typowe w naszym kraju ... Teraz ten sam problem dotyka ratowników medycznych, każdy ich olewa więc Ci zmieniają kraj lub zawód, a chętnych do studiowiania tego zawodu brak. Rząd udaje, że problemu niema, problem będzie wtedy jak już karetki nie będą wyjeżdżać do nieprzytomnych i wypadków..;) Wtedy wszyscy będą krzyczeć dlaczego ??!!!! Katastrofa z pielęgniarkami jest nie do uniknięcia i zbliża się wielkimi krokami !!! Za 10 lat będziecie szukać pielęgniarki tak jak dzisiaj dobrego specjalisty lekarza ...