(© www.sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szokującego odkrycia dokonali rodzice 2-letniego chłopca ze Starogardu Gdańskiego. Poruszeni historią z Wrocławia, gdzie opiekunki znęcały się nad podopiecznymi w żłobku, postanowili sprawdzić, jak jest w przypadku ich syna. Do ulubionej maskotki chłopca włożyli dyktafon. To, co usłyszeli przeraziło ich i innych rodziców. Na nagraniach słychać krzyki i obelgi.

Rodzice dwuletniego Pawełka, który w punkcie opieki przeżył horror, przestali ufać opiekunkom. Nie chcą już, aby ich dzieci spędzały czas w tzw. żłobkach. Zastanawiają się, co tak naprawdę przez kilka miesięcy przeżywał ich syn. - Jestem zdruzgotana, nie mogę w to uwierzyć - mówi pani Magdalena ze Starogardu Gd.

Podobne odczucia ma inna mieszkanka. - Ja nie byłam w stanie przesłuchać tego nagrania do końca - przyznaje matka rocznej dziewczynki. - Rozpoznałam płacz mojej córeczki. Kasia została zmuszona do siedzenia na nocniczku, a panie nie pozwalały jej wstać. Ona płacze przez kilka minut. Przed kilkoma dniami zauważyłam, że Kasia zaczyna trzymać w buzi jedzenie, czego nigdy nie robiła. Panie jej po prostu wpychały je do ust.

Wszystko wyszło na jaw po tym, jak pani Magda, zaniepokojona doniesieniami o placówce we Wrocławiu, w której opiekunki przywiązywały dzieci i zabraniały zabaw, postanowiła sprawdzić, jak wygląda opieka nad jej synem. Nie przypuszczała, że odkryje tak szokujące fakty. Przed tygodniem pani Magda po raz pierwszy umieściła w misiu Pawełka sprzęt nagrywający. Nie naładowała jednak dobrze baterii i zarejestrowało się zaledwie 8 minut. W poniedziałek Paweł, jak już wcześniej bywało, gorączkował rano przed wyjazdem do żłobka. Dopiero we wtorek miś nagrał, co działo się przez osiem godzin.

Posłuchaj nagraniaImiona matek oraz ich dzieci zostały zmienione

Komentarze (43)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dziweczyna (gość)

Cała "afera" tego żłobka powinna być przestrogą dla innych opiekunek, żłobków oraz miejsc gdzie opiekują się naszymi dziećmi. Osobiście jestem za zwiększeniem kontroli w takich miejscach. Martwi mnie fakt, że w przedszkolu do którego uczęszcza mój bratanek do dzieci mówi się: "zamknij się". Rodzice boją się zwrócić uwagę, ponieważ myślą, że to odbije się na ich dziecku.

obserwator (gość)

matka tego dziecka psychologie ukończyła chyba korespondencyjnie a ojciec w cyrku powinien robić za klauna jego głupi uśmiech zdradza jaka ta rodzina jest pokręcona. Gwiazdorstwo im się udzieliło teraz pani sobie wymyśliła ze za uchem jakiś siniak znalazła jutro powie ze maluch osiwiał przez stres:D Idioctwo do kwadratu bo takie sprawy się najpierw rozwiązuje z osoba prowadząca zlobek a nie biegnie się na skargę do Polsatu pani skarzepyto! Pani nie potrafi nawet się wypowiedzieć na temat który sama rozdmuchala a to ze ktoś popełnił cholerny błąd w stosunku do tych dzieci to swoja drogą... Kobieto! przemysł swoje gwiazdorzenie ile wzięłaś za lans w tv? Udzielilas wywiadu telewizji trwam ,może tam uwierzą w twoja dobra wole ... dałaś popis haha

mama (gość)

te matki ktore niechcialy wypowiadac sie dla tvn to chyba niekochaja swoich dzieci bo mnie to sama ciekawosc by wziela czy moje dziecko jest dobrze traktowane a moze to wszystko rodzina jak w starogardzie wszedzie a policja szkoda slow

w temacie (gość) (qwerty)

a gdzie nalezy to zglosic ? Jezeli masz na mysli starogardzka policje to ona tez jest strasznie skorumpowana i ciagle widac tam jakies przekrety.

rodzic (gość)

A ja jakby to moje dziecko spotkało to bym kur... zaj... i tyle w temacie. A ludzie i policja się z nimi ciaćkają.

pipi (gość)

To jakaś chora placówka!!!!!!!!!!! a ci, których stać na siedzenie w domu a dzieckiem to im gratuluje!!!!! Póżniej wyrastają tacy analfabeci---(PYSK)(gość)!!!!!!!!!! i takie opiekunki!!!!!! Drodzy rodzice nieodpuszczajcie--tu chodzi owasze pociechy,wszą przyszlość!!!! Jesteście dobrymi rodzicami !!!!!

psyk (gość)

A ja wychowuję sama dziecka i tak powinno być do 6 lat aż pujdzie do zerówki.i nie mam do nikogo pretensji bynajmniej

TROSKLIWA (gość)

TYM, KTÓRZY KRYTYKUJĄ MAMĘ UJAWNIAJĄCĄ NAGRANIE - GRATULUJĘ! PROSZĘ O DOPROWADZENIE DZIECI LUB WNUKÓW TYCH PAŃSTWA DO TEJ PLACÓWKI I NIECH OPIEKUNKI ZAJMĄ SIĘ ICH POCIECHAMI! O ZGROZO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

matkacowidzi (gość)

Mam nadzieję, że wyda się też w końcu jak nauczyciele w szkołach wyrażają się wobec uczniów. I ci co tak czynią mają społeczne poparcie albo krycie się wzajemne po fachu. Dlatego w Starogardzie nic się nie dzieje w kierunku edukacji DOROSŁYCH a jest tu straszna zaściankowość! Przemoc psychiczna na porządku dziennym. Nauczyciel/wykładowca nasz pan na Kociewiu! Wystarczy że ukończy więcej kursów, szkół etc. to zakrzyczy tych co podnoszą protest przeciw złemu odnoszeniu się! Natomiast ci co się angażują, żeby naszym dzieciakom pomóc nie mają siły przebicia, liczy się kasa, układy. Tak, przeczytaj to przyszły rodzicu dziecka w szkole. Czytaj to prezydencie, który już swoje dzieci odchowałeś i masz gdzieś tych, którzy muszą tu jakoś przetrwać, bo życiem to nie jest!

ciekawy (gość)

Naczelnik Szakiel może znowu być dumny. Ciekawe na ile niektóre domy mediowe wyceniłyby ten czas antenowy. Jak ze słynnym teledyskiem o Dejnie, kiedy ogólnopolskie kpiny ze Starogardu uznał za objaw zainteresowania miastem.
W myśl jego zasady "nieważne co, byle po nazwisku"

ona30 (gość)

"Opieka nad dziećmi "PSZCZÓŁKA" to niezwykłe miejsce dla małych dzieci od 6 miesięcy do 3 lat. Znajdą tutaj wiele atrakcji, które pozwolą na zabawę o jakiej marzą.
Opieka nad dziećmi „PSZCZÓŁKA” jest niewielką placówką zapewniającą Państwa dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny. Dzieci czują się bezpieczne i szybko aklimatyzują się wśród rówieśników.
Opieka nad dziećmi „PSZCZÓŁKA” to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci mogą się nie tylko bawić ale i uczyć. Jest tu wiele fascynujących przedmiotów, które z pewnością pobudzą wyobraźnię Państwa pociech, każde dziecko znajdzie coś dla siebie."

Czuję się oszukana:(