Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

PKS Starogard Gdański informuje, że od 1 marca zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy na liniach: 400 i 401 (Starogard - Gdańsk) oraz zostaje wprowadzona nowa linia ze Starogardu do Gdańska przez Straszyn (402). Niewielkim zmianom ulegną także trasy innych linii.

Linia 400 przebiegać będzie następującą trasą:
Starogard Pelplińska - Starogard dworzec autobusowy - Trzcińsk - Trąbki Wielkie - Kłodawa - Pruszcz Gdański - Gdańsk dworzec autobusowy (powrót przez te same miejscowości).

Linia 401 przebiegać będzie następującą trasą:
Starogard Pelplińska - Starogard dworzec autobusowy - Skarszewy - Trąbki Wielkie - Kłodawa - Pruszcz Gdański - Gdańsk dworzec autobusowy (powrót przez te same miejscowości).

Linia 402 przebiegać będzie następującą trasą:
Starogard Pelplińska - Starogard dworzec autobusowy - Trzcińsk - Trąbki Wielkie - Straszyn - Gdańsk dworzec autobusowy (powrót przez te same miejscowości).

Szczegóły rozkładu jazdy na stronie: www.pks-starogard.pl.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Madlen (gość)

Ze Starogardu do Skarszew ostatni autobus o godzinie 14.40 a w weekendy w ogóle Masakra A gdzie autobus 18.20?? A Skarszewy Starogard to samo Ostatni autobus 15.34.
W takim układzie może ścieszka dla pieszych trasa Starogad-Skarszewy bądź zamiast przystanków autobusowych Przystanki na łapanie "STOP-a".

gryf (gość) (bolo)

Masz rację idzie się udusić jak się jedzie za tymi złomami. Najgorzej jeszcze jak autobus przed nami przyśpiesza, wtedy nie pozostaje nic innego jak szybko go wyprzedzić lub zachować duży odstęp, bo można przypadkiem zemdleć za kierownicą.

bolo (gość)

Jest tak jak za komuny, obudziłeś się Kaziu? Przecież ta cała POlska to komuna która trwa nadal, masz trochę super marketów, reklamy w telewizji i nic więcej Kaziu, Ci co rządzili za komuny dalej wszędzie POciągają za sznurki i żyją dobrze, ubeckie przywileje jak były tak są, emeryturki ubeckie też. Tylko my Kaziu ciągle w doopę jesteśmy rżnięci jak za ..... komuny.

bolo (gość) (Kazik)

Jest tak jak za komuny, obudziłeś się Kaziu? Przecież ta cała POlska to komuna która trwa nadal, masz trochę super marketów, reklamy w telewizji i nic więcej Kaziu, Ci co rządzili za komuny dalej wszędzie POciągają za sznurki i żyją dobrze, ubeckie przywileje jak były tak są, emeryturki ubeckie też. Tylko my Kaziu ciągle w doopę jesteśmy rżnięci jak za ..... komuny.

pragmatyk (gość)

o ile w jedna stronę można zajechać do Gdańska to powroty w stronę Skarszew to tragedia. Ostatni według nowego rozkładu jazdy o 18.50. A potem na piechotę . Do Starogardu jeszcze wieczorem się da dojechać ale do Skarszew nie. Ciekawe co robi Starostwo w tej materii skoro PKS likwiduje kursy. Ano kompletnie nic. Ludzie którzy pracują po 12 godzin, od rana do wieczora nie mają jak wrócić. Ci co pracują w turnusie też mają problem. jak zaczynasz robotę o 7 to kończysz o 19. Parafrazując hodowce papryki, jak wrócić panie Prezesie. PKS jest do przewozu ludzi i dla nich. jak nie będzie pasażerów bo rozkład nie będzie dostosowany do potrzeb ( w godz . wieczornych ) to i rano mniej ludzi pojedzie bo będą musieli wszak wieczorem jakoś wrócić. Szkoda że pan prezes nie jeździ autobusem tylko służbową bryką . Racjonalizacja przejazdów polega tylko na wycinaniu kursów a nie do dostosowywaniu do potrzeb. Dziś zadzwoniłem do pana Prezesa to był zdziwiony że wycięto taki kurs jak 21.30 z Gdańska do Starogardu przez Skarszewy. Z gdańska ruszają kursy 0 19.30, 20.30 22.00 , ale żaden przez Skarszewy czy to normalne? Panie Prezesie jak żyć dzwonić trzeba i walczyć bo odetną Skarszewy od świata. oto telefon do pana Prezesa: (58)562-40-31/33, fax (58)562-22-51adres e-mail pkssekretariat@pks-starogard.pl.

Kazik (gość)

Jest tak jak za komuny. Jadąc za takim autobusem można się udusić. Kopcą i śmierdzią. Gołym okiem widać że są niesprawne.

bgSTG (gość)

wszystko z powodu większego "zapotrzebowania" na kursy przez wioski między Trąbkami Wielkimi, a Pruszczem gdzie trasa wiedzie poprzez niezliczoną ilość stromych zjazdów/podjazdów oraz ostrych zakrętów, a ponadto na skutek niższych cen biletów Starogardzkiego PKS niż ZTM/PKS Gdańsk na trasie Pruszcz - Gdańsk (normalny bilet 2 zł zamiast 2,40 w ZKM Gdańsk - nasze autobusy kursujące do Gdańska robią za podmiejską linię...)

Akurat dla mnie zmiana w rozkładzie okazuje się zmianą na lepsze, bo właśnie dopiero zacznę kursować przez Straszyn - oby wystarczającym pod względem miejsc autobusem ale jestem ciekaw jak długo będzie to funkcjonowć, bo wszędzie (na dworcach,w autobusach) słyszy się o powszechnym niezadowoleniu ze zminan, zwłaszcza dla mieszkańców Skarszew. Także proszę nie traktować tych zmian za ostateczne.

Szkoda,że jak zwykle "racjonalizacja" musi odbijać się na pasażerach:(

Marek Biegalski (gość)

Wszyscy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego od dawna już o tym dobrze wiedzą, że najkrótsza droga ze stolicy Kociewia do Gdańska prowadzi niestety nie przez Pruszcz Gdański, lecz przez Straszyn. Tymczasem PKS Starogard w nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 1 marca 2012 roku uruchomił linię 402 prowadzącą przez Straszyn do Gdańska jedynie w godzinach porannych. PKS Starogard, przewożąc pasażerów do Gdańska przez Pruszcz Gdański naraża ich na dłuższą podróż i na postoje w bardzo uciążliwych zatorach drogowych, które w godzinach szczytu komunikacyjnego ciągną się niemal przez całą Orunię w związku trwającymi aktualnie intensywnymi pracami drogowymi, w tym między innymi z budową wiaduktu nad Traktem Świętego Wojciecha.