Starogard Gd. Ukradli pieniądze i wpadli podczas kolizji

Policjanci z Kalisk zatrzymali 2 obywateli Rumunii, których auto uczestniczyło w kolizji drogowej. Jak się okazało byli to mężczyźni, którzy wcześniej okradli dom jednego z mieszkańców powiatu starogardzkiego. Sprawcy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego na posterunku, gdy ten przyszedł złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kaliskach przedstawili zarzuty 2 obywatelom Rumunii, którzy okradli dom mieszkańca powiatu starogardzkiego.

Jak ustalili pracujący nad tą sprawą śledczy, w czasie gdy jeden ze sprawców zagadywał na podwórku pokrzywdzonego, drugi zabrał z mieszkania gotówkę w kwocie ponad 5 tys. zł. Wśród skradzionych banknotów były między innymi korony szwedzkie oraz euro.
Gdy mieszkaniec powiatu starogardzkiego zorientował się, że został okradziony przyszedł na posterunek w celu złożenia zawiadomienia. Tam, jako sprawców przestępstwa rozpoznał przebywających na policji dwóch obywateli Rumuni, z którymi funkcjonariusze wykonywali czynności służbowe w związku z kolizją drogową, do jakiej doszło na jednej z pobliskich ulic.

Policjanci przeszukali samochód, który brał udział w kolizji i odnaleźli część skradzionej gotówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1200 zł i 340 koron szwedzkich. W pojeździe znajdowała się również kartka z pisemną prośbą o pomoc, którą w czasie kradzieży posługiwał się jeden ze sprawców.

Zatrzymani 21- i 29- latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane