Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na sesji Rady Powiatu Starogardzkiego dyskutowano o szpitalnej spółce Kociewskie Centrum Zdrowia. Radnych interesowało m.in. czy są plany prywatyzacji oddziału okulistycznego.

O oddział okulistyczny pytał obecnego na sesji dyrektora szpitala radny Dariusz Nagórski.
- Czy ten oddział będzie prywatyzowany, czy też nadal będzie funkcjonował tak jak obecnie? - pytał radny.
Dyrektor Adam Magiełka powiedział, że prywatyzacja nie jest planowana, niemniej działalność komercyjna jest w przyszłości realna.
- Jest rzeczą naturalną, iż mając obecny potencjał na tym oddziale i gdy będą ku temu możliwości prawne, będziemy także starali się prowadzić działalność komercyjną - odpowiadał Adam Magiełka. - To jednak nie wyklucza działalności opartej na kontrakcie z NFZ, który jest głównym źródłem finansowania i nadal tak będzie.
W przyszłości usługi komercyjne, jak mówił dyrektor, mogłyby odbywać się np. w zakresie usunięcia zaćmy, na co pacjenci czekają obecnie po kilka lat.
Dyrektor jest optymistą, co do przyszłorocznego kontraktu z NFZ.
- Realizujemy obecnie więcej procedur medycznych w porównaniu z tymi, które przyznał nam ten rok NFZ - informował radnych dyrektor. - Dlatego myślę, że nowy kontrakt z Funduszem będzie większy i przerobimy go bez dodatkowych osób oraz dodatkowego sprzętu.
Dyrektor szpitala podał też, że w tym miesiącu zakończy się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Skończą się więc uciążliwości dla pacjentów wynikające z lokalizacji SOR w tymczasowych pomieszczeniach.
- W połowie grudnia SOR zostanie wyposażony w nową aparaturę medyczną, meble i sprzęt pomocniczy - informował radnych dyrektor Magiełka.
Samorząd powiatu starogardzkiego otrzymał unijne dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości ponad 3 mln zł, a łączny koszt przedsięwzięcia to blisko 4,5 mln złotych. Modernizacja SOR podniesie komfort leczenia pacjentów przebywających w oddziale. W szpitalu podkreślają, że wyremontowane, estetyczne sale chorych i gabinety zabiegowe będą przyjazne dla pacjentów. W ramach prac budowlanych wykonane zostanie m.in. nowe wejście piesze, a podjazd dla pojazdów transportu sanitarnego zostanie całkowicie przebudowany.
Obecnie w Kociewskim Centrum Zdrowia pracuje około 580 osób i ta powiatowa spółka jest tym samym jednym z największych pracodawców w mieście. Z grupy tej ponad 100 osób stanowią lekarze, a około 250 osób to pielęgniarki.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!