Siatkówka plażowa Dobiegają końca rozgrywki na Kociewiu i nad Nogatem. GP Tczewa ’09 już zdobyte

Pięć z sześciu turniejów mają za sobą uczestnicy dwunastej edycji dorocznych rozgrywek o Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. W tych piątych zawodach tradycji tegorocznych zmagań stało się zadość. Kolejny turniej i...

Pięć z sześciu turniejów mają za sobą uczestnicy dwunastej edycji dorocznych rozgrywek o Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. W tych piątych zawodach tradycji tegorocznych zmagań stało się zadość. Kolejny turniej i... znów inni zwycięzcy. Tym razem triumfowali elblążanie Rafał Guzowski i Piotr Malinowski.

Mimo, że do zakończenia rozgrywek pozostał do rozegrania jeszcze jeden turniej, tczewskie Grand Prix już zapewnili sobie Karol Jaworski i Piotr Miotk. Siatkarze z Trójmiasta w trzech turniejach byli drudzy, czwarty wygrali, a w piątym dopiero w półfinale ulegli wspomnianym Malinowskiemu i Guzowskiemu. Miotk i Jaworski w pięciu imprezach zgromadzili 50 pkt., wyprzedzają o czternaście drugich w klasyfikacji i nikt im już nie odbierze tytułu najlepszych (za turniejowe zwycięstwo otrzymuje się 12 "oczek").
A jak przebiegał przedostatni z cyklicznych turniejów? Tym razem wystąpiło "tylko" 28 duetów. Grupowe potyczki nie przyniosły niespodzianek. Czołowe zespoły zakwalifikowały się do najlepszej ósemki. W ćwierćfinałach wspomniani Malinowski i Guzowski ograli 21:11 gniewian Tomasza Ostrowskiego i Wiesława Peplińskiego, a Miotk i Jaworski - 21:15 Piotra Ilewicza i Łukasza Pelplińskiego. W dwóch innych pojedynkach ćwierćfinałowych tczewianie Robert Karnowski i Mikołaj Brange zwyciężyli 21:14 Bartłomieja Krajnika i Karola Mrozka, a Mateusz Zięba i Tomasz Niemiec - 21:18 Rafała Roika i Marcina Neumanna. W półfinałach dość gładko Malinowski i Guzowski ograli 21:13 Jaworskiego i Miotka, a Karnowski i Brange - 21:15 Ziębę i Niemca. Większych emocji nie przyniósł też mecz o trzecie miejsce. Jaworski i Miotk wygrali z Ziębą i Niemcem 21:12. Finał - jak zresztą wszystkie dotychczasowe - był ozdobą zawodów. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się Malinowski i Guzowski pokonując Karnowskiego i Brange 21:19.

W piątym turnieju pań wystąpiło siedem duetów. W półfinałach starogardzkie bliźniaczki Karolina i Paulina Kirszenstein wygrały 21:16 z Anną Grzyb i Anettą Mizurą-Stencel, a Anna Jarzynka i Monika Walentynowicz zwyciężyły 21:17 Emilię Lewandowską i Karolinę Słomińską. W finale 16-letnie siostry Kirszenstein pokonały 21:19 Jarzynkę i Walentynowicz. W meczu o trzecią lokatę Grzyb i Mizura-Stencel w takim samym stosunku wygrały z Lewandowską i Słomińską.
Wśród 68 sklasyfikowanych męskich par, za zajmującymi pierwszą lokatę Jaworskim i Miotkem, którzy mają na koncie 50 pkt., kolejne pozycje zajmują: 2. Karnowski i Brange (36), 3. Guzowski i Malinowski (32), 4-5. Neumann i Roik oraz Krajnik i Mrozek (po 30), 6. Ilewicz i Pepliński (25), 7. Ostrowski i Pepliński (22), 8. Jacek Patoła i Tomasz Wołoszuk (16). W gronie ładniejszej części rywalizujących klasyfikację szesnastu duetów otwierają siostry Kirszenstein (19 pkt.) przed Lewandowską i Słomińską (16), Anną Hohn i Katarzyną Przeperską (14) oraz dwoma parami, które są ex aequo na piątym miejscu: Kariną Bralewską i Małgorzatą Lidzińską, a także Anną Grzyb i Anettą Mizurą-Stencel (po 12).
Kolejny, ostatni już turniej tczewskiego GP odbędzie się w czwartek, 27 sierpnia na boiskach tczewskiej kanonki. Ze względu na uroczyste zakończenie cyklu, podczas którego czołowe męskie i żeńskie duety otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, zawody rozpoczną się nieco wcześniej niż zwykle: o 16.30. A zapisy, jak zwykle, przed imprezą.
Tymczasem w niedzielę, po przerwie w rozgrywkach, zmagania wznowią uczestnicy V Otwartych Mistrzostw Gniewa Alma Color CUP 2009 i będzie to szósty, ostatni turniej. Również w niedzielę walczyć będą duety rywalizujące o V Grand Prix Malborka ECO CUP 2009. Gniewskie zawody rozpoczną się o godz. 10 (zapisy będą przyjmowane od 9.30) na boiskach obok gniewskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kusocińskiego. Na najlepszych w klasyfikacji generalnej dziesięć duetów czekają nagrody. W Malborku, na boiskach Kąpieliska Miejskiego nad Nogatem, piąty z sześciu niedzielnych turniejów rozpocznie się o 11.00, a zapisy będą przyjmowane od 10.00 do 10.30.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane