STYCZEŃ
Gdańsk (19-23.01.2009 r.) – Tydzień Heweliusza (MHMG, Centrum Hewelianum, Biblioteka PAN, Fundacja Gdańska, Kombinat Artystyczny, 0-58 767 91 00);
Gdańsk (28.01.2009 r.) – Urodziny Heweliusza, parada spod Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku w kierunku pomnika przy Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej (Fundacja Gdańska, 0-58 326 22 80);
Jastarnia (23 i 25.01.2009 r.) - IX Przegląd Kolęd i Pastorałek (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Malbork (05.12.2008 r. - 15.01.2009 r.) – XVIII Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce (MDK, 0-55 272 38 52);
Pruszcz Gdański (13-14 i 23.01.2009 r.) – VIII Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Obrzędowych, Gala Jasełek (CKiS, 0-58 682 35 71, 682 32 07);
Rumia (01-06.01.2009 r.) – VI Festiwal Kolęd Świętojańskie Kolędowanie w kościele św. Jana z Kęt (Dom Kultury SM Janowo, 0-58 671 82 93);
Sierakowice (16.01.2009 r.) - XIX Przegląd Zespołów Kolędniczych Województwa Pomorskiego (GOK, 0-58 681 62 14);
Słupsk (24.01.2009 r.) - IX RAJD ZIMOWY (Klub Turystów Pieszych Mikołajek, PTTK Słupsk, 0-59 842 50 12);
Sopot (10.01.2009 r.) - Biegi Przełajowe po Plaży o Grand Prix Sopotu TIMEX CUP 2009 (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Sopot/Łysa Góra (17.01.2009 r.) - zawody narciarskie o Grand Prix Sopotu (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Wejherowo (18.01.2009 r.) – Koncert Kolęd Chórów Wejherowskich (WCK, 0-58 672 27 75).
LUTY
Gdynia (22.02.2009 r.) – Bieg Urodzinowy Miasta Gdyni (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Lębork/Łeba/SPN (27.02.-01.03.2009 r.) – IV Zimowy Rajd Kaszubsko-Pomorski STOLEMY 2009 (Oddział Gdański PTTK, 0-58 301 91 51);
Ostrzyce (01.02.2009 r.) – VI Mistrzostwa Kaszub w Powożeniu na Szlupie KASZEBSKO SZLUPA (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Słupsk (07.02.2009 r.) - III RAJD WALENTYNKOWY (PTTK Słupsk, 0-59 842 50 12);
Sopot/Łysa Góra (07.02.2009 r.) - zawody narciarskie o Grand Prix Sopotu (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Sopot/Łysa Góra (21.02.2009 r.) - XIV Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim, Biegowym i Snowboardzie Intersport Family Cup 2009: mistrzostwa województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (MOSiR, 0-58 551 61 51);
Sopot (28.02.2009 r.) - Biegi Przełajowe po Plaży o Grand Prix Sopotu TIMEX CUP 2008/2009 (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Tczew (22.02.2009 r.) - inscenizacja bitwy o Tczew (UM, 058 775 93 20).
MARZEC
Bytów (22.03.) – Dzień Jedności Kaszubów – bicie rekordu świata w jednoczesnej grze melodii kaszubskiej na akordeonie (Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, MGOK, 0-59 857 29 09);
Gdańsk (28.03.) – I Akademickich Mistrzostwach Trójmiasta w Adventure Racing (Rada Samorządu Studentów AWFiS, 0-58 554 72 65, 0 660 729 216, e-mail: [email protected]);
Gdynia (08.03.) – KAZIUKI 2009 (Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, 0-58 551 25 42, 620 05 83);
Gdynia (20-22.03.) – XI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - 10. edycja Nagrody KOLOSY 2008 (mart, 0 662 378 123, [email protected]);
Gdynia (w tym roku nie odbywa się) – Grand Prix MTB Gdynia 2009 (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Kwidzyn (06-07.03.) – XXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej SZAŁAMAJA 2009 (Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Kwidzyniaków w Kwidzynie, KCK, 0 609 615 714);
Ostrzyce (w tym roku nie odbywa się) - XI Ogólnopolski Zlot Samochodów Terenowych KASZUBY NOCĄ (Jeep Klub Chojnice, GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Pelplin (26-29.03.) – I Festiwal Tradycji Wielkanocnych na Kociewiu (MOK, 0-58 536 14 52, 0 605 477 499);
Pruszcz Gdański (28-29.03.) – Weekend na Sportowo, IV Maraton Fitness & Dance (CKiS, 0-58 682 32 07);
Sopot/Łysa Góra (07.03.2009 r.) - zawody narciarskie o Grand Prix Sopotu (MOSiR, 0-58 550 12 15).
KWIECIEŃ
Charzykowy (24-26.04. i 15-17.05.) – Memoriał Żeglarski im. Ottona Weilandta (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://www.chkz.pl/);
Chojnice (25.04.) – XVII Biegi Uliczne CHOJNICKA MILA (UM, MKS Chojniczanka, 0-52 397 50 01);
Gdańsk/Bielkówko (04-05.04.) – Nocny Bieg na Orientację WIOSENNY TUŁACZ 2009 (Bractwo Przygody ALMANAK, [email protected]);
Gdańsk (17-19.04.) – Gdańskie Targi Turystyczne, 14. Gdańskie Targi Sportów Wodnych POLYACHT (MTG, www.mtgsa.com.pl);
Gdańsk/Pomorze (17-19.04.) – Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN 37 (PKO Harpagan, 0-58 305 26 13, www.harpagan.pl);
Gdańsk/Wyspa Sobieszewska (18.04.) – Polówka: impreza plenerowa z okazji rocznicy urodzin Wincentego Pola połączona z wiosenną inauguracją szlaku rowerowego im. Wincentego Pola wokół Wyspy Sobieszewskiej (GAK Wyspa Skarbów, 0-58 323 91 15);
Gdańsk (25.04.) – Jazz w Kuźni (Kuźnia Wodna w Oliwie, 0-58 552 51 51, 0 601 842 292, [email protected]);
Gdańsk (25.04.-03.05.) – Jarmark Wiosenny (MTG, www.mtgsa.com.pl);
Gdynia (17-19.04.) – I Festiwal Kawy (stowarzyszenie Gdynia Turystyczn, 0-58 721 24 66);
Gdynia (w tym roku nie odbywa się) – Grand Prix MTB Gdynia 2009 (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Kaszuby (30.04.-03.05.) - IV Ogólnopolska Rowerowa Majówka Kaszubska (KTK NA FALI Gdynia, 0 507 068 060);
Nowa Karczma (18.04.) – Wielkanocny Marsz na Orientację o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma (Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Nowej Karczmie, GOSiR, 0-58 680 06 04);
Parchowo (.04.) – Wiosenne Spotkania z Teatrem (GOK, 0-59 821 44 58, 851 44 56);
Pelplin (05.04.) – kiermasz Wielkanoc na Kociewiu (MOK, 0-58 536 14 52, 0 605 477 499);
Przechlewo (25-26.04.) – XVIII Ogólnopolski Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha (PZŁ, ZW Koło Łowieckie Głuszec, OSiR, 0-59 833 44 05);
Słupsk/Park Krajobrazowy Dolina Słupi (25.04.) – III Rajd Krajoznawczy Cztery Strony (Klub Turystów Pieszych Mikołajek, PTTK Słupsk, 0-59 842 29 02);
Szpęgawsk/Starogard Gdański (04.04.) – XXVI Bieg Szpęgawski (OSiR Starogard Gd., 0-58 562 21 20);
Wdzydze Kiszewskie (05-13.04.) – Od Palmowej Niedzieli do Wielkanocnego Poniedziałku (Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wejherowo/Kalwaria Wejherowska (10.04.) – inscenizacja Misterium Męki Pańskiej (WCK, 0-58 672 27 75).
Wejherowo (.04.) – XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu (WCK, 0-58 672 27 75);
Wejherowo (25.04.) – VI Leśny Rowerowy Maraton Wejherowski (Nadleśnictwo Wejherowo, 0-58 677 56 24);
Żukowo (26.04.) – XVIII Ogólnopolskie Żukowskie Biegi Przełajowe (KS Żukowo, 0-58 681 72 63, 681 84 21).
MAJ
Będomin (16.05.) – Majowy Wieczór Muzealny (Muzeum Hymnu Narodowego, 0-58 686 71 83);
Będomin/Sikorzyno (30.05.) – V Majówka z Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety (Muzeum Hymnu Narodowego, 0-58 686 71 83);
Bytów (01-03.05.) – bytowska majówka (BCK, 0-59 822 23 09);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (01-03.05.) – otwarcie sezonu żeglarskiego, Regaty Konstytucyjne (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (15-17.05.) – Memoriał Żeglarski im. Ottona Weilandta (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Czarna Woda (01.05.) – V Wyścig Rowerowy Pętlą Czarnej Wody (UM, 0-58 587 88 50);
Czarne (.05.) – XIV Rajd Rowerowy Z HUSARIĄ NA ROWERY (Wojskowe Koło PTTK Husaria, 77-330 Czarne, ul. 27 Lutego, 0-59 832 06 11);
Czersk (01-03.05.) - Majówka z Laczkiem, Mistrzostwa Świata w Rzucie Laczkiem (OK, 0-52 398 47 40);
Dzierzgoń (01-03.05.) – Majówka 2009 (DzOK, 0-55 276 26 47);
Gardna Wielka/Smołdzino (.05.) – XXII Rajd Nocny (Klub Turystów Pieszych Mikołajek, PTTK Słupsk, 0-59 842 29 02);
Gdańsk (25.04.-03.05.) – Jarmark Wiosenny (MTG, www.mtgsa.com.pl);
Gdańsk (01-03.05.) – Majówka w Kuźni (Kuźnia Wodna w Oliwie, 0-58 552 51 51, 0 601 842 292, [email protected]);
Gdańsk (16.05.) – Europejska Noc Muzeów (UM, www.gdansk.pl);
Gdańsk (16.05.) – Święto Młodej Hanzy, VI Europejski Dzień Hanzy (UM, www.gdansk.pl);
Gdańsk (22-24.05.) – Święto Miasta (UM, www.gdansk.pl);
Gdańsk (23.05.) – Otwarcie Gdańskiego Sezonu Żeglarskiego na Motławie (MOSiR, 0-58 524 34 73);
Gdańsk (28-31.05.) – VII Bałtycki Festiwal Nauki (Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, 0-58 523 25 60);
Gdynia/Orłowo (.05.) – Dzień Orłowa (Rada Dzielnicy Orłowo, 0-58 625 32 95);
Gniewino (.05.) – XXII Bieg Stolemów (GOTiS, 0-58 670 66 99);
Jastarnia (01-03.05.) - Majówka (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Jastarnia (.05.) - Beloniada - ogólnopolskie zawody poławiania belony metodą spinningową (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Kaliska (01.05.) – Kaliski Bieg Uliczny (GOK, 0-58 560 92 45);
Kamienica Królewska (.05.) – otwarcie sezonu żeglarskiego (UKS Wiking, 0-58 681 92 42);
Kartuzy/Wyspa Łabędzia (.05.) – Piknik Kartuski (Centrum Kultury Kaszubski Dwór, 0-58 681 29 39);
Kaszuby (30.04.-03.05.) - IV Ogólnopolska Rowerowa Majówka Kaszubska (KTK NA FALI Gdynia, 0 507 068 060);
Kluki (01-03.05.) – Czarne Wesele (Muzeum Wsi Słowińskiej, 0-59 846 30 20);
Kościerzyna (17.05.) – Dzień Otwarty w Skansenie Parowozownia (Skansen Parowozownia, 0-58 721 86 31, 0 663 293 718);
Krzeszna k. Wieżycy (.05.) - Majówka z Tabaką (Stowarzyszenie "Rodzina" Krzeszna, 0-58 684 38 30);
Lębork (03.05.) – Lęborska Majówka (UM, 0-59 862 42 80);
Lębork/Łeba (.05.) - III Międzynarodowy Lęborski Zlot Historyczno-Militarny (Starostwo Powiatowe, UM, Lęborskie Bractwo Historyczne, 0-59 863 28 18);
Łęczyce (.05.) – VIII Powiatowy Bieg Leśny (UG, 0-58 678 9125);
Malbork (15-16.05.) – Noc Muzeów (Muzeum Zamkowe, 0-55 647 08 00 do 02);
Nowy Dwór Gdański (.05.) – Majówka (Starostwo Powiatowe, 0-55 247 36 68 – 71);
Ostrzyce (01.05.) – „Wiśta wio, czyli na kaszubską nutę” – turniej woźniców i hodowców koni zimnokrwistych na Kaszubach (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Ostrzyce (02-03.05.) – IV Kaszubska Biesiada Kabaretowa BËLNY WIC (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Ostrzyce (23-24.05.) – III Mistrzostwa Kaszub w Wolnym Paleniu Fajki KASZEBSKO PIPA (GOK, 0-58 684 11 26);
Pelplin (02.05.) – Majówka (MOK, 0-58 536 14 52, 0 605 477 499);
Pomorze (.05.) – X Rajd Kaszubsko–Pomorski KLUKA 2009 (Oddział Gdański PTTK, 0-58 301 91 51 w. 16, www.kluka.pl);
Prabuty (.05.) – majówka na rynku (MGOK, 0-55 278 23 19);
Puck (16-17.05.) – VII Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie BELONADA 2009 (MOKSiR, 0-58 673 29 51);
Ryjewo (.05.) – piknik majowy (GOK, 0-55 277 42 28);
Ryjewo (.05.) – rajd rowerowy (GOK, 0-55 277 42 28);
Sierakowice (03.05.) - IX Kaszubski Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej (GOK, 0-58 681 62 14);
Słupsk (.05.) – Rowerowy Rajd Szlakiem Gmin Powiatu Słupskiego (Stowarzyszenie Klub Turystyki Rowerowej Słupia, 0-59 844 02 56);
Słupsk (.05.) – Maraton Kajakowy Słupsk - Ustka (UM, 0-59 842 32 36);
Somonino/Ostrzyce (16.05.) – XIII Kiermasz Agroturystyczny KASZUBY ZAWSZE (GOK, 0-58 684 11 26);
Sopot (.05.) – Inauguracja Grodziska (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie, 0-58 322 21 12, 0 502 757 014);
Sopot (.05.) – Majówka na Molo, otwarcie sezonu turystycznego (Kąpielisko Morskie Sopot, 0-58 551 00 02);
Sopot (01-03.05.) – Święto Monciaka (Bałtycka Agencja Artystyczna BART, 0-58 555 84 40);
Sopot (.05.) – Noc Muzeów (Muzeum Sopotu, 0-58 551 22 66);
Sopot (23.05.) – XII Festyn Archeologiczno-Historyczny (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie, 0-58 322 21 12, 0 502 757 014);
Sopot/Gdańsk (.05.) – II Festiwal Sztuk Kuglarskich KuglART FEST (Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Alternator, 0-58 523 24 50);
Sztum (01-03.05.) – Wielka Majówka (UMiG, 0-55 640 63 83);
Sztum (03.05.) – XIX Sztumski Bieg Solidarności (LKS Zantyr, NSZZ Solidarność, 0-55 277 28 87);
Tczew (20-24.05.) – XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Rodzinnej FAMILIA - TCZEW (Fundacja Dom Kultury, 0-58 531 40 80, www.familia.tczew.pl);
Ustka (01.05.) – Wielka Majówka, X Giełda Kwiatów (OSiR, 0-59 814 55 86);
Wdzydze Kiszewskie (01-03.05.) – Majówka – otwarcie sezonu turystycznego (Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wdzydze Kiszewskie (.05.) – VII Regaty o Błękitny Krzyż Jezior Wdzydzkich (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (18.05.) – Międzynarodowy Dzień Muzeów (Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wdzydze Kiszewskie (31.05.) – Zielone Świątki (Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wdzydze Kiszewskie (.05.) – IV Regaty Żeglarskie o Puchar Komisji Turystyki Żeglarskiej ZG PTTK (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (.05.) – III Wdzydzkie Regaty Długodystansowe (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wejherowo (03.05.) – Miejska Majówka (UM, 0-58 677 70 23);
Wejherowo (30.05.) – Urodziny Miasta - Dzień Jakuba (UM, 0-58 677 70 23).
CZERWIEC
Bytów (07.06.) – Bytowski Półmaraton Gochów i Mały Bieg Gochów (MOSiR, 0-59 822 22 57, www.mosir-bytow.pl);
Bytów (05-07.06.) – XV Rajd Kaszubski po Ziemi Bytowskiej (Starostwo Powiatowe,0-59 822 80 00, 822 22 31, 0 692 632 604, www.powiatbytowski.pl);
Bytów (21.06.) – Festyn NOC ŚWIĘTOJAŃSKA (MOSiR, 0-59 822 22 57, www.mosir-bytow.pl);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (20.06.) – Noc Świętojańska, szanty, parada jachtów (ChKŻ, 0-52 398 81 20);
Charzykowy/Chojnice (22.06.-05.07.) – Międzynarodowy Chojnicki Tydzień Żeglarski (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Chmielno (23.06.) - Chmieleńskie Sobótki z widowiskiem "Ścinanie kani" (GOKSiR, 0-58 684 22 05);
Chojnice (26-28.06.) – Dni Chojnic (UM, ChDK, 0-52 397 22 15);
Czarna Woda (20.06.) – Noc Świętojańska (UM, 0-58 587 88 50);
Człuchów (13-15.06.) – Dni Człuchowa (OSiR, MDK, 0-59 834 11 32);
Człuchów (27-28.06.) – XII Ogólnopolskie Regaty o Zieloną Wstęgę Ekologiczną Jeziora Rychnowskiego (Yacht Klub Człuchów, 0 663 556 515);
Debrzno (05-07.06.) – Dni Młodości – Dni Debrzna (UMiG, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno, 0-59 833 53 51, 833 53 66);
Dziemiany (.06.) – Noc Świętojańska (OK, 0-58 688 00 27);
Gardeja (27.06.) – Dzień Gardei – Noc Świętojańska (GOK, 0-55 275 14 88);
Gdańsk (06.06.) – Skandia MTB Maraton 2009 (Lang Team sp. z o.o., 0-22 649 24 91/96);
Gdańsk (06.06.) – Wieczór Marzeń w Zoo (Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża, 0-58 552 00 42);
Gdańsk (20.06.) – Międzynarodowe Regaty Łodzi Smoczych: Dni Morza (Polska Federacja Łodzi Smoczych, 0-58 762 72 07);
Gdańsk (25-27.06.) – X Festiwal Dobrego Humoru (Video Studio Gdańsk, 0-58 301 55 24);
Gdynia (06.06.) – IV Nocny Maraton Świętojański (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Gdynia (20.06.) – Lato Zaczyna się w Gdyni - Świętojańska Carnival (UM, 0-58 668 81 58);
Gniew (01-05.06.) – Gniewski Tydzień Historyczny - Husaria Chlubą Oręża Polskiego (BORT, Zamek w Gniewie, 0-58 535 25 37, www.zamek-gniew.pl);
Gniew (27-28.06.) – XVI Międzynarodowy Pokaz Kucia Artystycznego, Festiwal Rzemiosł Dawnych (Zamek w Gniewie, 0-58 535 25 37, www.zamek-gniew.pl);
Gniewino (27-28.06.) – Dni Gminy Gniewino (UG, 0-58 676 76 77);
Gościcino (.06.) – XV Festyn Kultury Kaszubskiej i Religijnej (Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Gościcinie);
Jastarnia (23.06.) – Jastarnicko Sobótka (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Kaliska (w tym roku nie odbywa się) – Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakami Gminy Kaliska (GOK, 0-58 560 92 45);
Kaliska (14.06.) – Gminny Dzień Zdrowia (GOK, 0-58 560 92 45);
Kaliska (27.06.) – Noc Świętojańska (GOK, 0-58 560 92 45);
Kartuzy/Wyspa Łabędzia (21.06.) – Sobótki na Wyspie (Centrum Kultury Kaszubski Dwór, 0-58 681 29 39);
Kościerzyna (10-14.06.) – Dni Powiatu Kościerskiego - przegląd dorobku artystycznego (Starostwo Powiatowe, 0-58 680 18 50);
Kościerzyna (19.06.) – Noc Świętojańska (KDK, 0-58 686 23 63);
Krynica Morska (26.06.) – Bursztynowe Lato (UM, 0-55 247 65 27);
Kwidzyn (19-21.06.) – Dni Kwidzyna (Kwidzyńskie Centrum Kultury, UM, 0-55 646 47 00);
Leśno – Odry (27-28.06.) – V Międzynarodowy Festyn Archeologiczny na Cmentarzysku w Leśnie (PMDK w Brusach, 0-52 398 24 98);
Lębork (21.06.) – XVIII Międzynarodowy Maraton Ekologiczny Pamięci Tomasza Hopfera (Fundacja Ekologiczno – Sportowa im. T. Hopfera w Nowej Wsi Lęborskiej, 0-59 861 24 14, 861 21 67, http://maraton.lebork.webpark.pl/);
Linia (.06.) – XIV Haft Kaszubski – konkurs i wystawa (Gminny Dom Kultury, UG, 0-58 572 81 64, 676 85 82);
Lubań k. Kościerzyny (26-28.06.) – 37. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA (SKT PG FIFY, [email protected]);
Malbork (05-07.06.) – VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej (Młodzieżowy Dom Kultury Ratusz, 0-55 272 24 80);
Malbork (06.06.) – Międzynarodowe Wyścigi Smoczych Łodzi (MDK, MKS Nogat, 0-55 272 38 52);
Malbork (12-13.06.) – Dni Malborka (UM, 0-55 647 99 00);
Miastko (19-21.06.) – Dni Miastka (UM, 0-59 857 20 81);
Nowa Karczma (23.06.) – Festyn Sobótkowy (GOKSiR, 0-58 680 06 04);
Nowęcin (20-21.06. i 29-30.08.) – XVII i XVIII Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody (Łebski Klub Jeździecki, Gospodarstwo Rolne Maciukiewicz, 0 603 924 213);
Nowy Dwór Gdański/Krynica Morska (05-07.06.) – II Żuławski Rajd Rowerowy (Klub Tyrystyczny PTTK, 0 506 170 950);
Nowy Dwór Gdański (12-14.06.) – Dni Żuław (Starostwo Powiatowe, 0-55 247 36 68 – 71);
Nowy Staw (06.06.) – Dzień Nowego Stawu (NOK, 0-55 271 51 56);
Parchowo/jezioro Mausz (12-14.06.) – Regaty Jachtów Sterowanych Radiem (GOK, 0-59 821 44 58, 851 44 56);
Pelplin (06-07.06.) – Dni Pelplina, Festiwal Kultur Europy, X Bieg Papieski (UGiM, 0-58 536 12 61 w. 35);
Pomorze (10-14.06.) – X Rajd Kaszubsko–Pomorski KLUKA 2009 (Oddział Gdański PTTK, 0-58 301 91 51 w. 16, www.kluka.pl);
Prabuty (26-27.06.) – Dni Prabut (MGOK, 0-55 278 23 19);
Pruszcz Gdański (13-14.06.) – Dni Pruszcza i Powiatu Gdańskiego (MOSiR, MDK, 0-58 682 32 07);
Przechlewo (20-21.06.) – Piknik Przechlewski (GCK, 0-59 833 45 20);
Przechlewo (27.06.) – Noc Kupały (OSiR, 0-59 833 44 05);
Puck (27-28.06.) – Dni Pucka (GOSiT, 0-58 673 20 96 w. 50-52);
Reda (13-14.06.) – Dni Redy (UM, MOKSiR, 0-58 678 80 12);
Ryjewo (.06.) – Dni Ryjewa (UG, GOK, 0-55 277 42 28);
Rytel (20.06.) – Noc Świętojańska (OK, 0-52 398 52 46);
Sarni Dwór (23.06.) – Sobótka pod Szadym Bukiem (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Sierakowice (23.06.) – Kaszubska Sobótka (GOK, 0-58 681 62 14);
Skarszewy (19-21.06.) – Dni Skarszew (GOK, 0-58 588 25 04);
Skarszewy/Borówno Wielkie (20.06.) – inauguracja sezonu letniego (GOK, 0-58 588 25 04);
Słupsk (06.06.) – Dziecięcy Rajd Rowerowy (Klub Turystów Pieszych Mikołajek, PTTK Słupsk, 0-59 842 29 02);
Sopot (18-21.06.) – CSIO: Międzynarodowy Zawody w Skokach przez Przeszkody (Hipodrom Sopot, 0-58 551 78 96);
Sopot (23.06.) – Noc Świętojańska na Molo (Kąpielisko Morskie Sopot, 0-58 551 00 02);
Sopot (27.06.) – Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu; windsurfing (SKŻ, 0-58 555 72 00);
Starogard Gdański (20.06.) – Święto Polpharmy, Noc Kupały (Starogardzkie Centrum Kultury, 0-58 561 29 45, 561 29 36);
Sztum (20.06.) – Noc Świętojańska (Sztumskie Centrum Kultury, 0-55 640 63 45);
Sztutowo/Kąty Rybackie (27-29.06.) - Dni Rybaka, III Ogólnopolskie Imieniny Piotra i Pawła (UG, 0-55 247 81 51, www.sztutowo.ug.gov.pl);
Szymbark (.06.) - otwarcie sezonu letniego z paradą wozów i bryczek (Centrum Edukacji i Promocji Regionu, 83-315 Szymbark, ul. Szymbarskich Zakładników 12, 0-58 684 69 33);
Tczew (19-21.06.) – Dni Ziemi Tczewskiej, Maraton Pływacki Od Mostu do Mostu, II Tczewski Rajd Rowerowy (CKiS, TCSiR, TKR Speed,0-58 531 64 04, 531 39 85, 531 46 26);
Wąglikowice/Schodno (12-14.06.) - II Rowerowy Rajd Przyrodniczo-Turystyczny we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym szlakiem dookoła Jezior Wdzydzkich (Zarząd Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie, Klub Rowerowy Towarzystwa Kaszubskiego Centrum, 0-58 686 82 73/74);
Wdzydze Kiszewskie (06.06.) – IV Regaty Stanicy Wodnej PTTK (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (24.06.) – Święty Jan (Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wdzydze Tucholskie/Wiele/Półwysep Lipa (26-27.06.) – II Letnie Falowanie na Półwyspie Lipa (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wiela i Okolic, 0 601 685 008);
Wejherowo (27-28.06.) – XIX Jarmark Wejherowski (UM, 0-58 677 70 00);
Złota Góra k. Kartuz (28.06.) – XXXIV Truskawkobranie (Centrum Kultury "Kaszubski Dwór", 0-58 681 29 39, 681 05 02).
LIPIEC
Borsk (04.07.) – VI Regaty OW Largo i Jacht Klubu Wda Czarna Woda (OW Largo, 0-58 687 31 87, 687 22 02);
Brusy/Bytów, Charzykowy, Chojnice, Kościerzyna, Wiele (28.07.-02.08.) – XV Międzynarodowy Festiwal Folkloru (UM, Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krebane, 0-52 398 25 14, 398 24 98);
Bytów (10-12.07.) – Dni Bytowa (MOSiR, 0-59 822 22 57);
Bytów (w tym roku nie odbywa się) – Wielki Turniej Rycerski Gryfa Pomorskiego (Kaszubsko–Pomorskie Bractwo Rycerzy Zamku Bytowskiego, 77-100 Bytów ul. Zamkowa 2, 0-59 588 55 12, 822 55 97);
Bytów (04.07.) – XI Zjazd Kaszubów (Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, 0-58 301 27 31);
Chałupy (26.07.) – Kaszubskie Łodzie pod Żaglami (CKiP we Władysławowie, 0-58 674 54 12);
Charzykowy/Chojnice (22.06.-05.07.) – Międzynarodowy Chojnicki Tydzień Żeglarski (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (25-26.07.) – regaty Chojnicki Złoty Konik Morski (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Chmielno (26.07.) – VII Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki (GOKSiR, 0-58 684 22 05);
Chojnice (.07.) – VII Prezentacja Sztuki Chojnickiej CHOJNICKA FIESTA (UM, ChDK, 0-52 397 22 15);
Człuchów (11.07.) – Impresje Piwne, XIV Pomorska Giełda Birofilska (OSiR, MDK, 0-59 834 11 32);
Człuchów (26.07.-01.08.) – V POLISH BOOGIE FESTIVAL (Stowarzyszenie PRO KULTURA, 77-300 Człuchów, ul. Traugutta 2, 0 605 570 607);
Debrzno (25.07.) – Letni Piknik Rodzinny (MGOK, 0-59 833 51 65);
Dzierzgoń (31.07.-02.08) – Dni Dzierzgonia, IX Noc Komtura (DzOK, 0-55 276 26 47);
Egiertowo (04-05.07.) – Egiertowska Muzyka – Potyczki Rodzinne (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Gdańsk (09-12.07.) – XIII Międzynarodowy Zlot Żeglarski BALTIC SAIL GDAŃSK, Szanty pod Żurawiem (UM, 0-58 323 67 36, www.sail.gdansk.pl);
Gdańsk (16-19.07.) – XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (Młodzieżowy Klub Twórczy Plama, 0-58 557 42 47, www.plama.art.pl);
Gdańsk (.07.) – Dzień Otwarty na Grodzisku (Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich Twierdza Gdańsk, 0-58 300 08 42);
Gdańsk (25.07.-16.08.) – Jarmark św. Dominika (UM, MTG, 0-58 554 92 00, http://www.mtgsa.com.pl/e4u.php/16.pl/);
Gdynia/lotnisko Babie Doły (02-05.07.) – IX Open'er Festival 2009 (Alter Alt Festival sp. z o.o., 0-22 444 74 74);
Gdynia (19-22.07.) – X Gdynia Sailing Days (Stowarzyszenie Żeglarstwa Regatowego, 0-58 622 35 74, 660 64 25);
Gowidlinko (.07.) - Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego - Regaty o Puchar Jeziora Gowidlińskiego (GOK w Sierakowicach, 0-58 681 62 14);
Hel (.07.) – Dzień Ryby (UM, 0-58 675 05 45);
Jantar (11-12.07.), eliminacje: Gdańsk (03.07.), Sztutowo (04.07.), Dębki (05.07.), Hel (08.07.), Krynica Morska (09.07.), Gdynia (10.07.), – XI Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu (UG w Stegnie, 0-55 247 81 71);
Jastarnia (04.07.) – Karnawał Morski (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Kaliska (11.07.) – Festyn Lato na Kociewiu (UG, GOK, 0-58 588 92 63);
Kartuzy (11-12.07.) – VI Biesiada Kaszubska – Dni Powiatu Kartuskiego (Starostwo Powiatowe, 0-58 685 30 32, http://www.kartuskipowiat.com.pl/);
Kartuzy (25-26.07.) – XVIII Jarmark Kaszubski (Centrum Kultury „Kaszubski Dwór”, 0-58 681 29 39, 681 05 02);
Kaszuby: Kółko Raduńskie - Czarlina (04-12.07.) – XXIV Kaszubski Spływ Kajakowy Śladami Remusa (ZG Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, 0-58 301 27 31);
Kluki (trzy tygodnie na przełomie lipca i sierpnia - oprócz poniedziałków) – Dni Rzemiosł i Technik (Muzeum Wsi Słowińskiej, 0-59 846 30 20);
Kluki (soboty i niedziele lipca i sierpnia) – Dni z Muzyką i Chlebem (Muzeum Wsi Słowińskiej, 0-59 846 30 20);
Kosakowo/Kępa Oksywska (.07.) – Bitwa o Kępę Oksywską, Jarmark Militariów (UG, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Lądowej Obrony Wybrzeża, 0 600 407 934);
Kościerzyna (10-12.07.) – Dni Kościerzyny (KDK, 0-58 686 23 63);
Krokowa (18.07.) – Dni Krokowej (UG, 0-58 774 21 80);
Krynica Morska (03.07.) – 3. Międzynarodowy Zlot Żeglarski (UM, 0-55 247 65 27, www.krynicamorska.pl);
Krynica Morska (15.07.) – Bursztynowe Lato (UM, 0-55 247 65 27, www.krynicamorska.pl);
Kuźnica (18.07.) – Biesiada Kaszubska (0-58 675 20 97, [email protected]);
Kwidzyn (04.07.) – IX Festiwal Teatrów Ulicznych (Kwidzyńskie Centrum Kultury, UM, 0-55 279 34 24);
Lębork (25.07.) – Święto Lęborka, Jarmark Odpustowy św. Jakuba Apostoła (UM, 0-59 862 42 80);
Lębork (.07.) – Forum Turystyczne (Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska, 0-59 862 17 16);
Lipusz (25.07.) – Święto Lipusza (GOKSiR, UG, 0-58 687 45 77);
Łeba (08.07.) – Święto Łeby, Bieg Śniadaniowy, Parada Książeca (UM, 0-59 866 15 13);
Malbork (02-04.07.) – Etnofestiwal 2009 (Miejski Dom Kultury, 0-55 272 38 52);
Malbork (24-26.07.) – X Oblężenie Malborka (Stowarzyszenie Anno Domini 1410, UM, 0-55 647 99 00, www.zamek.malbork.pl);
Malbork (25.07.) – Regaty Łodzi Smoczych (Polska Federacja Łodzi Smoczych, 0-58 762 72 07);
Miastko (.07.) – Zlot Motocykli i Pojazdów Dziwnych (Klub Motocyklowy Cedr, 77-200 Miastko, ul. Armii Krajowej 32);
Nadole/Żarnowiec (.07.) – VII Pielgrzymka Łodziami na Dopust św. Anny z Nadola do Żarnowca (Gminna Biblioteka Publiczna w Gniewinie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, 0-58 670 69 38);
Pelplin (01.07.-26.08., w każdą środę) – XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej (Fundacja Promocji Sztuki im. Gabriela Fauré, 0 696 432 704);
Piaszno (.07.) – Ogólnopolski Zlot Czarownic na Górze Lemana (GOK Tuchomie, 0-59 821 57 86);
Połęczyno (11.07.) – Piknik Połęczyński, festyn ludowy (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Puck (05.07.) – Dni Gminy Puck (GOSiT, 0-58 673 20 96 w. 50-52);
Puck (25.07.) – XXVI Maraton Ziemi Puckiej (OKSiT w Pucku, 0-58 673 20 96 w. 50–52);
Rewa (.07.) – IX MARSZ ŚLEDZIA (GOKiS Kosakowo, 0-58 620 06 95);
Rewa (.07.) – DNI KULTURY ŚREDNIOWIECZNEJ (GOKiS Kosakowo, 0-58 620 06 95);
Rowy (.07.) – Neptunalia - chrzest szczurów lądowych (UG Ustka, 0-59 814 60 44, 814 97 15);
Rytel (04-05.07.) – IX Dni Rytla (OK, 0-52 398 52 46);
Sierakowice (24-26.07.) - VI Europejskie Spotkania z Muzyką, Festiwal Kultury Łowieckiej (GOK w Sierakowicach, 0-58 681 62 14);
Skarszewy (11.07.) – Wakacje i wypoczynek na Kociewiu (GOK, 0-58 588 25 04);
Słupsk (26.07.) – Święto Ryby (Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku, 0-59 843 63 41);
Słupsk (lipiec i sierpień - w każdą niedzielę) – X Jarmark Gryfitów (Muzeum Pomorza Środkowego, 0-59 842 40 81);
Sopot (.07.) – Bursztynowa Mila, Elitarny Bieg Uliczny po ul. Bohaterów Monte Cassino (SKLA, 0-58 551 23 60);
Sopot (16-19.07.) – Sopot Match Race (Sopot Match Racing Center, 0-58 347 90 72);
Sopot (25.07.) – Wyścig Pływacki Dookoła Molo (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Starogard Gdański (03-05.07.) – Dni Starogardu (UM, Starogardzkie Centrum Kultury, 0-58 561 29 45, 561 29 36);
Starogard Gdański (05.07.) – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych MAŁA FETA (Starogardzkie Centrum Kultury, 0-58 561 29 45, 561 29 36);
Stegna/Jantar/Mikoszewo (10-13, 18 i 31 .07.) – Jantarowe Lato (UG w Stegnie, 0-55 247 81 71);
Studzienice (19-20.07.) – XI Dni Studzienic (OK., 0-59 821 47 88);
Sulęczyno (24-25.07.) – Międzynarodowy Festiwal JAZZ W LESIE (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Leśny Dwór, 0-58 684 40 60, 684 47 36);
Sulęczyno (26.07.-01.08.) – VII Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe (GOK, 0-58 684 40 59);
Swarzewo (.07.) - X Festiwal Pieśni Kaszubskiej KASZEBSCZI TONE NAD MOLIM MORZA (OKSiT w Pucku, 0-58 673 20 96 w. 50–52);
Szlachta (.07.)– X Mistrzostwa Świata na Kociewiu w Kapele (UG, 0-58 588 14 68);
Udorpie k. Bytowa (03-05.07.) – Bytowska Watra (UM, 0-59 822 20 11 www.bytow.umig.gov.pl);
Ustka (02-04.07.) – VIII Festiwal Sztucznych Ogni (UG, 0-59 814 60 44, 814 97 15);
Wdzydze Kiszewskie (02.07.) – V Festiwal Piosenki Żeglarskiej BURCZYBAS (Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 13, 686 12 15);
Wdzydze Kiszewskie (04.07.) – odpust w rocznicę poświęcenia kościoła ze Swornegaci (Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88, 686 11 30, www.muzeum-wdzydze.gda.pl);
Wdzydze Kiszewskie (.07.) – IV Wdzydzkie Regaty Nocne (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (19.07.) – XXXVI Jarmark Wdzydzki (Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88, 686 11 30, www.muzeum-wdzydze.gda.pl);
Wdzydze Kiszewskie (25.07.) – X Regaty o Puchar Stolema (Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 13, 686 12 15);
Zblewo (25-26.07.) – XI Festyn Kociewski (UG, 0-58 588 43 81).
SIERPIEŃ
Będomin (22-23.08.) – Batalia Napoleońska (Muzeum Hymnu Narodowego, 0-58 686 71 83);
Brusy/Bytów, Charzykowy, Chojnice, Kościerzyna, Wiele (28.07.-02.08.) – XV Międzynarodowy Festiwal Folkloru (UM, Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krebane, 0-52 398 25 14, 398 24 98);
Bytów (01.08.) – Kaszubski Weekend, Kaszubska Sobota, Międzynarodowy Turniej Gry w Karty "Betowsko Baszka" (Zamek Bytowski, 0-59 588 55 12, 822 55 97);
Cewice (15.08.) – festyn odpustowy (GCK, 0-59 861 14 90);
Charzykowy (07-08.08.) – XII Festiwal Piosenki Żeglarskiej (GOK w Chojnicach, 0-52 397 21 29);
Chojnice (01.08.) – XV Chojnicka Noc Poetów (UM, ChDK, 0-52 397 22 15);
Chojnice (29.08.) – III Turniej Rycerski (UM, ChDK, 0-52 397 22 15);
Czarne (08.08.) – VI Festiwal Folklorystyczny KRAJOBRAZY SCENY LUDOWEJ (CCK, 0-59 833 29 11);
Dziemiany (01-02.08.) – Dni Dziemian (OK w Dziemianach, 0-58 688 00 27);
Dzierzgoń (31.07.-02.08) – Dni Dzierzgonia, IX Noc Komtura (DzOK, 0-55 276 26 47);
Dzierzgoń (15.08.) – Festiwal Trzech Kultur (DzOK, 0-55 276 26 47);
Gdańsk (25.07.-16.08.) – Jarmark św. Dominika (UM, MTG, 0-58 554 92 00, http://www.mtgsa.com.pl/e4u.php/16.pl/);
Gdańsk (02-03.08.) – XI Gdański Festiwal Carillonowy (Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, 0-58) 301 48 71-75);
Gdańsk (08.08.) – 16. Międzynarodowy Bieg Św. Dominika (KL Lechia, 0-58 345 10 88);
Gdańsk (08-11.08.) – XXV Regaty Heweliusza (Marina Gdańsk, MOSiR, 0-58 301 33 78);
Gdańsk (08.08.) – XIII Międzynarodowe Regaty Łodzi Smoczych DOMINIK 2009 (Polska Federacja Łodzi Smoczych, 0-58 762 72 07);
Gdańsk (15.08.) – XV Maraton Solidarności (Stowarzyszenie MARATON SOLIDARNOŚCI w Gdańsku, 0-58 346 30 34);
Gdańsk (.08.) – V Manewry Polowe na Westerplatte (Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, [email protected]);
Gniew (01-02.08.) – XVIII Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski (BORT, Zamek w Gniewie 0-58 535 21 62, www.zamek-gniew.pl);
Gniew (15.08.) – III Pomorski Konkurs Nalewek Domowych (BORT, Zamek w Gniewie, 0-58 535 21 62, www.zamek-gniew.pl);
Gniew (15-16.08.) – Vivat Vasa! Bitwa Dwóch Wazów (BORT, Zamek w Gniewie 0-58 535 21 62, www.zamek-gniew.pl);
Hel (17-23.08.) – D-DAY Hell - rekonstrukcja inwazji na Normandię (UM, 0-58 675 05 45);
Jastarnia (01-02.08.) – Dni Węgorza (MOKiR, 0-58 675 20 97);
Jurata (13-15.08.) – IX Lato Muzyczne (MOK w Jastarni, 0-58 675 20 97);
Kaliska (22-23.08.) – XII KOCIEWSKO-BOROWIACKI RAJD ROWEROWY (Turystyczne Stowarzyszenie Gmin Kociewsko-Borowiackich BÓR, 0-58 588 92 58);
Kluki (trzy tygodnie na przełomie lipca i sierpnia, oprócz poniedziałków) – Dni Rzemiosł i Technik (Muzeum Wsi Słowińskiej, 0-59 846 30 20);
Kosakowo (31.07.-02.08.) – IX Dni Gminy Kosakowo (GOKiS, 0-58 620 06 95);
Kosakowo (08.08.) – Święto Rocha - festyn (GOKiS, 0-58 620 06 95);
Kuźnica/Puck (.08.) – Maraton Pływacki Kuźnica - Puck (MOKSiR, 0-58 673 29 51);
Kuźnica (12.08.) – IV Mistrzostwa w Budowaniu Budowli z Piasku w Kuźnicy (MOKiR w Jastarni, 0-58 675 20 97);
Lipa/Wiele (29.08.) – VIII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa (Przystań Lipa, 0-58 687 32 45, 0 601 685 008);
Łeba (30.08.) – XIII Ogólnopolski Bieg po Muszlę św. Jakuba (Fundacja Ekologiczno-Sportowa im. Tadeusza Hopfera, 0 602 379 338);
Łubiana (27-30.08.) – XXXI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Ceramików LUBIANA 2009 (Koło Zakładowe PTTK przy ZPS Lubiana, 0-58 686 37 84, www.lubianapttk.prv.pl);
Malbork (08-09.08.) – Magic Malbork (UM, MDK, 0-55 272 38 52);
Nadole (.08.) – VIII Nadolski Festiwal Folklorystyczny KRANCBAL (Muzeum Ziemi Puckiej, Zagroda Gburska w Nadolu, 0-58 673 22 29, 673 29 96, 676 76 44, www.mzp.puck.pl);
Ostrzyce (01-02.08.) – festyn Ostrzyckie Lato 2009 (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Ostrzyce (15-16.08.) – XIII Ogólnopolski Zlot Samochodów Terenowych OSTRZECKA PLETA (GOK w Somoninie, 0-58 684 11 26);
Parchowo/jezioro Mausz (15-16.08.) – Festyn Letni MOTO FOLK KASZUBY (GOK, 0-59 821 44 58, 851 44 56);
Piaseczno (21-23.08.) – XVI Kociewski oraz V Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie (BORT, Zamek w Gniewie, 0-58 535 21 62, 535 25 37, www.zamek-gniew.pl);
Puck (09.08.) – VII DZIEŃ ARCHEOLOGA - festyn archeologiczny na terenie dawnego zamku w Pucku (Muzeum Ziemi Puckiej, 0-58 673 22 29, www.mzp.puck.pl);
Rewa (.08.) – IX MARSZ ŚLEDZIA (GOKiS Kosakowo, 0-58 620 06 95);
Rewa (15.08.) – XIII Festyn Kaszubski - Szpyrk w Rewie (GOKiS Kosakowo, 0-58 620 06 95);
Sierakowice (15.08.) – V Zlot Starych Motocykli Kaszubska Noc pod Gwiazdami (GOK, 0-58 681 62 14);
Skórcz (.08.) – festyn LATO NA KOCIEWIU (MOK, 0-58 582 47 81);
Sławutowo (15.08.) – Święto Chleba (OKSiT w Pucku, 0-58 673 20 96 w. 50–52);
Słupsk (.08.) – Wielki Ogólnopolski Rajd Szlakiem Zwiniętych Torów (Klub Turystyki Rowerowej Słupia, 0-59 844 02 56);
Sopot (15 i 29.08.) – Wyścig Pływacki Dookoła Molo Timex Cup 2009 (MOSiR, 0-58 550 12 15);
Sopot (22-23.08.) – Sopot Festival (Opera Leśna, 0-58 555 83 41);
Sopot (21-23.08.) – VIII Zlot Harley-Davidson POWERSTATION (Joker H-D Club Gdańsk, 0-58 557 85 86);
Starogard Gdański/Gdańsk (.08.) – VI Międzynarodowy Festiwal Gry na Instrumentach Unikatowych i Byle Czym (Stowarzyszenie Kultura Kociewia, 83-200 Starogard Gd., ul. Sikorskiego 26);
Starogard Gdański (.08.) – IV Międzynarodowy Festiwal Kultur VERIZANE (Starogardzkie Centrum Kultury, 0-58 561 29 45, 561 29 36);
Tuchomie (01.08.) – Zlot Czarownic (GOK, 0-59 821 57 86);
Ustka (02.08.) – XV Ogólnopolski Rajd Rowerowy Szlakiem Zwiniętych Torów (Stowarzyszenie Turystyczno–Sportowe Ustka, 0-59 814 92 27);
Ustka (15.08.) – Święto Ustki, Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu o Puchar Burmistrza Ustki (UG, 0-59 814 60 44, 814 97 15);
Wdzydze Kiszewskie/Gołuń (01.08.) – Regaty o Błękitną Wstęgę Jezior Wdzydzkich (Jachtklub Portowiec Gdańsk, 0-58 343 73 57, 0 602 157 607);
Wdzydze Kiszewskie (15.08.) – Święto Matki Boskiej Zielnej (Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88, 686 11 30, www.muzeum-wdzydze.gda.pl);
Wdzydze Kiszewskie (.08.) – V Piknik Wdzydzki - Festyn Wiejski (Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 13, 686 12 15);
Wejherowo (.08.) - Święto Kaszubskiego Chleba (cechy rzemiosł, UM, Wejherowskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe, 0-58 672 27 75, 672 43 84);
Widno/Brusy (08.08.) – XII Pieczenie Chleba w Widnie (UM Brusy, 0-52 396 93 00);
Władysławowo (31.07.-01.08.) – Dni Władysławowa (Biuro Promocji Miasta Władysławowa, 0-58 674 05 22);
Władysławowo (29.08.) – Biesiada Kaszubska (Biuro Promocji Miasta Władysławowa, 0-58 674 05 22).
WRZESIEŃ
Będomin (27.09.) – XXVII Bieg Mazurka Dąbrowskiego (Muzeum Hymnu Narodowego, LZS, Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie, 0-58 686 71 83);
Bielkówko (12.09.) – Koźlaki Bielkowskie 2009 (Browar Amber, 0-58 682 66 21);
Brzeźno Szlacheckie (13.09.) – Widowisko Plenerowe KASZUBI POD WIEDNIEM, (Starostwo Powiatowe Bytów, 0-59 822 80 00);
Bytów (19.09.) – XI Pomorski Przegląd Muzyki i Sygnałów Myśliwskich (BCK, 0-58 822 23 09, www.bck-bytow.pl);
Cewice (.09.) – Święto Pieczonego Ziemniaka (GCK, 0-59 861 14 90);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (05-06.09.) – Puchar Komandora CHKŻ (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (19.09.) – Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Gdańsk (.09.) – V Manewry Polowe na Westerplatte (Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, [email protected]);
Gdańsk (03-06.09.) – Dni Wilna, VI Jarmark Wileński (UM, 0-58 323 63 06, www.gdansk.pl);
Gdańsk (19.09.) – Gdańskie Święto Pieroga (UM, 0-58 323 63 06, www.gdansk.pl);
Gdynia (20.09.) – IV MTB Gdynia Maraton (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Gdynia/Hel (.09.) – XXII Zlot Krajoznawczy im. prof. K. Demela (Komisja Krajoznawcza OM PTTK, 0-58 620 72 71);
Kosakowo (.09.) – Święto Ziemniaka (GOKiS, 0-58 620 06 95);
Krojanty (05-06.09.) – Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy na Pole Szarży pod Krojantami (Klub Miłośników Roweru CYKLISTA Chojnice, 0 600 356 772, [email protected]);
Krojanty (06.09.) – Szarża pod Krojantami – Festyn Kawaleryjski (UG, Polski Klub Kawaleryjski, 0-61 848 92 68);
Lębork (.09.) – Rajd Rowerowy i IV Zjazd Pojazdów Konnych w Lęborku (LOT Ziemia Lęborska, Centrum Edukacji Ekologicznej, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, 0-59 862 29 22, 862 71 77, 862 72 74);
Osieczna (19.09.) – V Święto Grzyba u Lasaków (UG, 0-58 588 14 68);
Ostrzyce/Jezioro Ostrzyckie/Żukowo (17-20.09.) – 40. Międzynarodowy Spływ Kajakowy ZŁOTE LIŚCIE (OZ PTTK Stoczni Gdynia S.A., 0-58 672 59 51);
Pelplin (19-20.09.) – Jarmark Cysterski (UGiM, 0-58 536 12 61 - 63);
Sarni Dwór/Somonino (25.09.) – XIV Biegi Brzegami Raduni (GOK, 0-58 684 11 26);
Sierakowice (06-07.09.) – Duża i Mała Błękitna Wstęga Jeziora Kamienieckiego (UKS Wiking, 83-342 Kamienica Królewska 185, 0-58 681 66 25);
Słupsk/Park Krajobrazowy Dolina Słupi (18-19.09.) – XVI Zlot Szlakami Parku Krajobrazowego Dolina Słupi (PTTK, 0-59 842 29 02);
Słupsk (.09.) – VII Międzynarodowy Festiwal Biegowy POMORSKA MILA (SKLA, 0-59 840 05 02);
Słupsk/ziemia sławieńska (26.09.) – IV Rajd Sławieński (Klub Turystów Pieszych Mikołajek, PTTK Słupsk, 0-59 842 29 02);
Somonino (20.09.) – Festiwal Potraw Kaszubskich Kaszebsczi Jadło (GOK, 0-58 684 11 26);
Sopot (05.09.) – Święto Plonów na sopockim Grodzisku (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie, 0-58 322 21 12, 0 502 757 014);
Sztum (11-12.09.) – Dni Ziemi Sztumskiej, Jarmark Powiślański (UMiG, 0-55 640 63 20); 1416 - nadanie praw miejskich; turniej rycerski (Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej, 0-55 277 34 41);
Wdzydze Kiszewskie (05.09.) – V Wdzydzkie Mistrzostwa Świata w Smażeniu Jajecznicy (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (12.09.) – IV Wdzydzkie Regaty Samotników (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16);
Wdzydze Kiszewskie (20.09.) – Święto Kartofla (Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wejherowo (12.09.) – VI Open Air Rock Festiwal (WCK, 0-58 672 27 75);
Wejherowo (19.09.) – XII Międzynarodowe Biegi Jakuba Wejhera (KS Wejher, 0-58 677 70 36);
Wejherowo (25-27.09.) – Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego (Starostwo Powiatowe w Wejherowie, 0-58 572 94 00);
Władysławowo (04-06.09.) – VIII Festiwal Dorsza – Międzynarodowe Zawody w Połowach Morskich o Puchar Burmistrza Władysławowa (UG, 0-58 674 54 00, 674 54 15).
PAŹDZIERNIK
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (03-04.10.) – Regaty Jesienne (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Czarne (03.10.) – XVIII Rajd Rowerowy z Husarią "Zakończenie sezonu" (Wojskowe Koło PTTK Husaria, 77-330 Czarne, ul. 27 Lutego, 0-59 832 06 11);
Gdańsk/Wyspa Sobieszewska (04.10.) – Międzynarodowe Dni Ptaków (GAK Wyspa Skarbów, 0-58 323 91 15);
Gdynia (od 10.10.) – Europejski Tydzień Rekina (Akwarium Gdyńskie, 0-58 732 66 01);
Gdynia (09-11.10.) – Regaty Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego (GOSiR, 0-58 622 11 64);
Karżniczka, gm. Damnica (11.10.) – VI Powiatowe Święto Ziemniaka Słupskie Pokopki 2009 (Starostwo Powiatowe w Słupsku, 0-59 842 71 11);
Kwidzyn (04.10.) – Skandia MTB Maraton 2009 (Lang Team sp. z o.o., 0-22 649 24 91/96);
Malbork (23-25.10.) – Międzynarodowy Festiwal Teatralny (MDK, 0-55 272 38 52);
Puck (03.10.) - Regaty Zamknięcia Sezonu Żeglarskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Puck, Jesienne Regaty o Puchar Małego Morza (Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck, 0-58 673 21 50);
Reda/Pomorze (16-18.10.) – Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN 38 (PKO Harpagan, 0-58 305 26 13, www.harpagan.pl);
Słupsk (17.10.) - 41. Rajd w Nieznane (Klub Turystów Pieszych PTTK Mikołajek, 0-59 842 29 02);
Wdzydze Kiszewskie (03.10.) – V Finał Pucharu Jezior Wdzydzkich (Wdzydzkie Towarzystwo Żeglarskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz, 0-58 686 13 16).
LISTOPAD
Charzykowy/Jezioro Charzykowskie (.11.) – zakończenie sezonu żeglarskiego (ChKŻ, 0-52 398 81 20, http://chkz.pl/);
Debrzno (.11.) – VI Pomorski Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Biesiadnych im. Św. Andrzeja (0-59 833 51 65);
Gdańsk (.11.) – Parada Niepodległości (UM, www.gdansk.pl);
Parchowo (.11.) – Jesienne Spotkania Teatralne (GOK, 0-59 821 44 58, 851 44 56);
Słupsk (.11.) – Rajd Jesienny (PTTK, 0-59 842 29 02);
Starogard Gdański (.11.) – XVII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki (Starogardzkie Centrum Kultury, 0-58 561 29 45, 561 29 36);
Ustka/Włynkówko (.11.) – Spływ Kajakowy JESIENNE KRAJOBRAZY (Klub Turystyki Kajakowej Nurt, 0 502 397 004).
GRUDZIEŃ
Cewice (.12.) - Wigilia Regionalna (GCK, 0-59 861 14 90);
Kościerzyna/Jezioro Gałęźne (.12.) – Mikołajkowe Morsowanie (Forrest Gump Kościerzyna, [email protected]);
Łeba (05-06.12.2009 r.) – XI Festiwal POMUCHLA (Biblioteka Miejska, 0-59 866 17 23);
Malbork (05.12.2008 r. - 15.01.2009 r.) – XVIII Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce (MDK, 0-55 272 38 52);
Puck (31.12.) – Sylwester na Puckim Rynku (MOKSiR, 0-58 673 29 51);
Słupsk (.12.) – Rajd Mikołajkowy (PTTK, 0-59 842 29 02);
Słupsk (.12.) – Mikołajkowa Parada Rowerowa (Słupski Portal Rowerowy, http://www.mtb.slupsk.pl/);
Szymbark (.12.) - Ogólnopolski Zjazd Mikołajów (Centrum Edukacji i Promocji Regionu, 83-315 Szymbark, ul. Szymbarskich Zakładników 12, 0-58 684 69 33);
Wdzydze Kiszewskie (.12.) – Gwiazdka (Kaszubski Park Etnograficzny im. T. I. Gulgowskich, 0-58 686 12 88);
Wejherowo (31.12.) – Sylwester w Parku (WCK, 0-58 672 27 75).
Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?