Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko: Firma ochroniarska zabezpieczy szpital przed bezdomnymi i... politykami?

mk
fot. Archiwum Polska Press
Między innymi o elektronicznych zwolnieniach lekarskich i zatrudnieniu w Szpitalu Powiatowym w Radomsku ochrony mówili radni powiatowi podczas wtorkowego posiedzenia komisji zdrowia.

Między innymi o elektronicznych zwolnieniach lekarskich i zatrudnieniu w Szpitalu Powiatowym w W Radomsku ochrony mówili radni powiatowi podczas wtorkowego posiedzenia komisji zdrowia. Wprowadzanie systemu wystawiania zwolnień w formie elektronicznej wśród radnych-lekarzy budzi skrajne opinie. Jedni uważają, że jest to duże ułatwienie, bo nie trzeba wpisywać danych zapisanych w systemie, a wypełnienie zwolnienia zajmuje 2-3 minuty. Inni uważają, że problemem może być sprzęt komputerowy i dostęp do internetu.

- Kiedy sieć jest przeciążona lub występują przerwy w dostępie do internetu funkcjonowanie wyłącznie takiego systemu, może tylko utrudniać pracę i wydłużać czas wizyt - mówi radny Sławomir Nowerski. - Problem mogą mieć też ośrodki zdrowia w małych miejscowościach, w 40 procentach z nich w gabinetach nie ma komputerów i dostępu do internetu...

Podczas komisji radnych poinformowano też, że w związku przeprowadzoną w ostatnich dniach polityczną akcją na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku, dyrektor placówki został poproszony o zatrudnienie firmy ochroniarskiej. - Ochrona zadba o porządek oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu szpitala. Zapobiegnie też m. in. takim akcjom, jak ta, która miała miejsce kilka dni temu w szpitalu w związku z kampanią wyborczą, gdy kandydaci weszli na teren zakładu pracy z baniakami wody - wyjaśnia Włodzimierz Nicpan i przypomina, że żadnego zagrożenia dla pacjentów nie było i szpital dostaw wody nie potrzebował.

Przypomnijmy, część radnych już kilka miesięcy temu mówiła o konieczności zatrudnienia w szpitalu ochroniarzy. Powodem byli bezdomni, którzy zaczęli traktować szpital jak noclegownię i niejednokrotnie stwarzali zagrożenie dla personelu i pacjentów. - W szpitalu pojawia się coraz więcej bezdomnych, panowie i panie korzystają tu z toalet, nocują i właściwie mieszkają, a jak są proszeni o opuszczenie placówki, pojawiają się problemy - mówi Irena Bareła.

Jak przypominają radni, rok temu doszło nawet do pobicia lekarza i pielęgniarki przez osobę, która wtargnęła na SOR. Personel nie mógł sobie poradzić z nieproszonym gościem i nie mógł liczyć na niczyją pomoc. Dzięki zatrudnieniu ochrony do takich sytuacji ma już nie dochodzić

Podczas posiedzenia komisji zdrowia radni wysłuchali też informacji: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku na temat wykorzystania środków PFRON za trzy kwartały 2018 roku, a także informacji dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pro Familia oraz dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku na temat sytuacji finansowej placówki za trzy kwartały 2018 roku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto