Zakończyły się finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Między 21 marca a 12 kwietnia we wszystkich 16 województwach wyłoniono piłkarskich mistrzów do lat 8, 10 i 12. Teraz najlepsi piłkarze i piłkarki z kraju w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

[patronat NaM]

Do trwającej, XVII edycji turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Rozgrywki rozpoczęły zmagania chłopców i dziewczynek na poziomie gminnym i powiatowym, z których najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich. Na tym etapie wyłoniono mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch trasach: wschodniej i zachodniej. W poszukiwaniu największych talentów piłkarskich w Polsce organizatorzy przemierzyli łącznie ponad 4500 km. W tym czasie rozegrano 2780 meczów, w których padło 12 857 bramek, co daje średnią prawie 5 bramek na mecz. W tegorocznych finałach wojewódzkich wzięło udział ponad 20 000 uczestników, którym rozdano 77 000 kg nagród i 159 Zielonych Kartek Fair Play za godną pochwały sportową postawę.

Co najważniejsze, wyłoniono przy tym 64 drużyny w kategoriach U-10 i U-12, które w Warszawie powalczą nie tylko o wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia, rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju rozegrają decydujące o triumfie mecze 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Pełna lista drużyn, które zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego oraz szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach internetowych: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!