Zgromadzenie Związku Gmin Wierzyca (20 gmin - z powiatu starogardzkiego, powiatu kościerskiego i powiatu gdańskiego) podjęło uchwałę, na mocy której ustalono stawki pobierane od gospodarstw domowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wprowadzono podział na gospodarstwa jednoosobowe i wieloosobowe.

W przypadku zbiórki i odbioru śmieci w sposób selektywny, od jednoosobowego gospodarstwa będzie pobierane 20 zł miesięcznie, a od wieloosobowego 41 złotych.
Przy braku selektywnej zbiórki, gospodarstwo jednoosobowe zapłaci 30 zł miesięcznie, a wieloosobowe 60 zł.

Można jednak spodziewać się, że na początku 2013 r. uchwała ZG Wierzyca zostanie zmieniona w momencie, gdy zostanie dokonana nowelizacja tzw. ustawy śmieciowej, której oczekuje wiele samorządów.

Nowy system wejdzie w życie od 1 lipca 2013 roku.

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AdamB (gość)

W związku z tym pytania są takie:
1/ co to jest odbiór śmieci w sposób selektywny?
2/ co to jest brak selektywnej zbiórki
3/ co to jest gospodarstwo jednoosobowe?
4/ co to jest gospodarstwo wieloosobowe?
5/ co w sytuacji gdy w tzw. gospodarstwie jednoosobowym będzie do odbioru więcej śmieci niż w
gospodarstwie wieloosobowym?
6/ za jaką ilość śmieci będą wymienione opłaty? Za jeden pojemnik? Czy może za dwa
pojemniki?
7/ co będzie jeżeli gospodarstwo wieloosobowe wystawi do odbioru niepełny pojemnik a
jednoosobowe wystawi pełen albo dwa?
Czy ktoś z tych mędrców którzy uchwalili tego gniota może odpowiedzieć na te proste pytania?

zniesmaczony (gość)

A to ten Kotlewski z PO z Wojciechowskim takie ceny ustalili??? Czy ktoś wie? Ludzie, trzymajcie mnie, ludzie...Co oni tam robią, mieli wybrać Głucha on by bronił mieszaknców Starogardu. Widzicie mamy trzech ludzi w związku gmin: Pomina(od Stachowicza), Wojciechowskiego(od Stachowicza) i Kotlewskiego(PO, którego popiera Stachowicz) -KTO NAS REPREZENTUJE?...nie będe sie wyrażał, ale ceny dla mieszakańców Starogardu ponoc maja byc takie same jak jak dla miejscowosci gminnych oddalonych kawał drogi od Zakładu Utylizacij - wiec miasto będzie finansować wieś! Związek gmin to nie "święta Krowa" i ludzie którzy w nim działaja podlegają ocenie - w Starogardzie również...myślę, że już nie długo... jezeli podwyżka dla Starogardu jest nieuzasadniona to trzeba się bronić!

tt (gość) (andre)

to ty chyba bez zastanowienia coś napisałeś ????
Skoro nie rozumiesz iż kilka osób zostawi po sobie więcej śmieci od tylko 1 osoby i to niezależnie od statusu materialnego !

andre (gość) (karolina)

Segregowałem śmieci jak nikt o tym jeszcze nie słyszał, nie mam potrzeby podrzucać komuś śmieci a piszę o wytwarzaniu i ewentualnym zagospodarowaniu odpadów. Miłego dnia.

ACH (gość)

to chyba jakiś ŻART DLACZEGO OD LIPCA A NIE OD STYCZNIA.ICO PŁACIĆ DALEJ 57ZŁ.TO NAPRAWDĘ JEST ŻDZIERSTWO W BIAŁY DZIEŃ.ZŁODZIEJE.................CHOLERY JEDNE JESZCZE TYCH MORDÓW NIE NAPCHALI

karolina (gość) (andre)

płaciliście za pojemnik a pojemnik zbyt mały i ŚMIECI PODRZUCALIŚCIE MIESZKAŃCOM BLOKÓW - już ja was znam i często widzę jak wieczorami otwieracie bagażniki i wrzucacie śmieci do kontenerów przy moim bloku. A my w bloku płacimy od osoby , a gdy jest więcej śmieci musimy dopłacać - czyli płacić za was szlachta z domków !!!!

tt (gość) (andre)

czyli kupując 1 napój lub inny produkt wystarczy tak samo dla 1 osoby i np. 10 osób ?
PUKNIJ SE W CZÓŁKO andre !
Rachunek jest prosty 1 osoba wypije jeden napój a 10 osób 10 butelek.
1 osoba 1 masło a 10 osób 10 masełek !
I ile śmieci zostawi 1 osoba , a ile 10 osób ?

segregator (gość)

Wszystko już jest ustawione. Kto miał dać łapówę ten dał i tyle. W STG wygra Starkom, w Kościerzynie SITA, pozostałe firmy mogą zbierać ochłapy. Zblewo i Skarszewy to są jeszcze łakome kąski.

andre (gość) (tt)

Pięcioosobowa rodzina ma na zakupy np. ok 2000 zł, i dwuosobowa rodzina również, więc przyrost śmieci nie jest proporcjonalny do ilości osób w gospodarstwie domowym tym bardziej że ich nie stać na produkty wysoko przetworzone. Durze znaczenie ma również miejsce zamieszkania. Gospodarstwa wiejskie większość odpadów organicznych przetwarzają (skarmianie przez zwierzęta, kompostowanie) więc lokalizacja też nie jest kluczem. Do tej pory płaciliśmy za pojemnik i to jest najbardziej odpowiednia forma rozliczania.

mam wylane (gość)

A ja segreguję śmieci. W jeden worek te do spalenia w dzień. W drugi te palone w nocy, jak ludzie śpią i nie czują śmiercionośnego swądu plastiku. Palenie śmieci w piecach jest bezkarne, to co się będę męczył chodzeniem do kibla.

tt (gość)

gospodarstwo 1 osobowe 20 pln, a wieloosobowe 41 pln . Czyli będą 2 osoby a płacić będą na równi z 10 osobami ?
Gdzie tu jest logika ?
Należy zrobić od osoby i byłoby uczciwie !!!
No ale to trzeba mieć trochę rozumu w główce !!!!

gościówa (gość)

Ta nasza segregacja śmieci w domu to pic na wodę fotomontaż. Po pierwsze gdyby była z tego jakaś korzyść to ludzie segregujący płaciliby mniej od tych nie segregujących. Po drugie śmieci i tak lądują w jednym worze gdzie są segregowane przez kompetentne osoby i maszyny. A tak na marginesie to zwróćcie uwagę jak wiele osób grzebie w śmietnikach na osiedlach rozrywając worki z posegregowanymi śmieciami i je mieszają. Swoją drogą to gdzie jest Sanepid?!