Policjanci z Lubichowa zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Osieczna, którzy rozkręcali tory kolejowe. 34 i 44-letni mężczyzna za pomocą specjalnie wykonanych do tego celu kluczy wykręcali śruby mocujące szyny do podkładów kolejowych. Skradzione w ten sposób mienia miało prawdopodobnie trafić do punktu skupu złomu. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku i zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Osieczna, którzy zostali zatrzymani za usiłowanie kradzieży cudzego mienia. Na ich trop wpadli funkcjonariusze z Lubichowa. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godz. 17, gdy policjanci patrolowali okolicę miejscowości Szlachta.

- W pewnej chwili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zauważyli na torowisku dwóch mężczyzn, którzy przy pomocy specjalnie wykonanych do tego celu kluczy rozkręcali nieczynne tory kolejowe - wyjaśnia mł. asp. Marcin Kunka, rzecznik prasowy starogardzkiej policji. - Złodzieje wpadli na gorącym uczynku i trafili do policyjnego aresztu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zdemontowane elementy infrastruktury kolejowej miały trafić do punktu skupu surowców wtórnych.

Teraz 34 i 44- letni mieszkaniec gminy Osieczna usłyszą zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży mienia. Niebawem zatrzymane przez policję osoby staną przed sądem.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!