Polpharma Starogard pewnie pokonała Stabill Jezioro Tarnobrzeg

me
Polpharma Starogard pewnie pokonała Stabill
Polpharma Starogard nie pozostawiła żadnych złudzeń rywalowi i wysoko wygrała ze Stabillem Jeziorem Tarnobrzeg. Był to mecz, który praktycznie zapewnił starogardzianom 10 lokatę na koniec sezonu Tauron Basket Ligi.

Początek pierwszej kwarty w wykonaniu gospodarzy nie zapowiadał pogromu. W pierwszych trzech minutach gry wynik oscylował wokół remisu. Jednak duet Grzegorz Kukiełka - Kevin Johnson zaczął seryjnie trafiać, a Stabill stanął w miejscu.

Polpharma Starogard prowadzi wysoko

W rezultacie Polpharma Starogard wyszła na 15-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie po rzucie z dystansu Filipa Struskiego podopieczni Tomasza Jankowskiego prowadzili już 31:13. Zanim jednak Polpharma Starogard udała się do szatni jej przewaga zmalała do 13 "oczek". Po przerwie aktywny w ekipie gospodarzy był Marcin Kosiński. Po serii strat i niecelnych rzutów zaczął zdobywać ważne punkty. Po trafieniu z dystansu Daniela Walla Polpharma Starogard prowadziła już 71:44. Ostatnia część spotkania to rozprężenie w zespole Jankowskiego. W rezultacie zawodnicy Dariusza Szczubiała zaczęli minimalizować straty. Gospodarze seriami zaczęli pudłować rzuty zza linii 6,75 m. Z kolei Stabill jeszcze wierzył, że może odwrócić losy tego spotkania. Niestety gościom zabrakło czasu i mecz zakończył się wygraną Polpharmy. Tym samym podopieczni Jankowskiego umocnili się na 10 lokacie w tabeli. Double-double w tym spotkaniu kolejny raz w tym sezonie zanotował Kevin Johnson.
Teraz Polpharma Starogard rozegra dwa spotkania na wyjeździe - ze Śląskiem Wrocław i AZS Koszalin. Ostatni mecz starogardzianie rozegrają przed własną publicznością 27 kwietnia o godz. 20. Do Starogardu przyjedzie Kotwica Kołobrzeg.