Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od 1 marca zmienił się rozkład jazdy PKS w Starogardzie Gd. Znikło w sumie 19 połączeń, m.in. do Pinczyna, Nowego, Skórcza i Smętowa Granicznego. W przypadku wielu innych zmieniły się godziny odjazdu.

Przypomnijmy, że wcześniej zawieszono już dwa kursy do Pelplina.

- Likwidowane kursy okazały się nierentowne - tłumaczy Andrzej Pograniczny, prezes starogardzkiego PKS.

Co ciekawe, wprowadzono nowe połączenie na linii Osiek - Smętowo. - Jesteśmy w stanie utrzymywać połączenia społecznie potrzebne, pod warunkiem że współfinansuje je gmina. W tym przypadku pomaga gmina Osiek - wyjaśnia Pograniczny.
Sytuację wycofywania się PKS z niektórych linii wykorzystują prywatni przewoźnicy, którzy szybko zajmują ich miejsce. Jeden z nich obsługuje już trasy do Smętowa, Skórcza i Pelplina.

- Skórcz jest w o tyle dobrej sytuacji, że jeździ u nas prywatny przewoźnik. Nie mam żadnych sygnałów, żeby ktoś narzekał na komunikację - mówi Ryszard Dąbek, burmistrz Skórcza.
Ostatnie zmiany w rozkładzie jazdy PKS przeprowadziło w styczniu. Wtedy zlikwidowano niektóre połączenia do Kręga, Klonówki, Ciecholew, Sumina oraz Koteż.
Pasażerów czeka jeszcze jedna zmiana. Kasy biletowe będą czynne od poniedziałku do piątku, a także w soboty na przełomie miesiąca, kiedy sprzedawane są bilety miesięczne. - Udało nam się stworzyć w ludziach nawyk kupowania biletów w autobusach, dlatego kasy biletowe nie muszą być cały czas otwarte - twierdzi Andrzej Pograniczny.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zmartwiony akcjonariusz (gość)

Drogi Adamie, masz rację Polska to państwo pomylonych wartości i pomylonych kolejności, a ponadto kolesiostwa, nepotyzmu i partyjniactwa, w tym przypadku Platformy Obywatelskiej. Neumann, Burczyk, P.Gabriel, Pograniczny, Magiełka (prezes Kociewskiego Centrum Zdrowia) to w czystym wydaniu kolesiostwo, nepotyzm i partyjniactwo. Do tego dochodzi brak kompetencji, wiedzy z danej dziedziny, w tym wypadku transporu u Pogranicznego i zarozumialstwo. Tak zgadza się zarozumialstwo, Pograniczny zjadł wszystkie rozumy na temat transportu, a nie rozróżnia ustawy o transporcie zbiorowym od ustawy o transporcie drogowym.
A teraz konkrety, PKS-y Starogard Gd., Bytów oraz Słupsk, wszystkie trzy których właścicielami są starostwa w których rządzi PO, straty od momentu ich przejęcia. Na drugim biegunie PKS-y Człuchów, Gdańsk i Chojnice, wyniki finansowe na plusie - spółki kapitałowe - inwestorzy zewnętrzni lub spółki pracownicze, nie wspominając o takich firmach jak Owsiak, Mateo czy Latocha. Na koniec niech już ten Twój Andrzej odchodzi, póki jest jeszcze co ratować, ale tylko przez fachowca, tylko jak tu przeskoczyć władze starostwa.

antyboczek (gość)

Zauważcie że gdzie afera z zakładami tam również występuje Dębiński. Jak musi mieć wielkie poparcie u Edka Stachowicza i innych, że jest nietykalny.

Poddany (gość)

Obudż się pan! Prezes z nadania PO nie zapewni panu "pieniążków" ze sprzedaży doprowadzonej do ruiny firmy. Prędzej zajmie się wami prokurator (gdzie nadzór właścicielski?). Przy okazji - pozdrowienia dla nowego etatowego członka zarządu. Może pana i tego pijaczka ze Skórcza czegoś nauczy.

Roma (gość)

Panie POGRANICZNY proponuję zakupic stado koni i bryczki i zacząć nimi wozić pasazerów ,Gwarantuję PKS 100%rentownosc a sobie w umowie proponuję poprawic stanowisko "GÓwnegoSTAJENNEGO" a swojemu koledze wniesionemu na własnych plecach do PKS angaz "GóWnego Bryczkowego"

bp (gość) (tw)

Coś Ci się chłopie pomyliło chyba. przecież Pograniczny i Zawisza to dobrzy koledzy. Mało tego to koledzy z jednej partii, czyli z PO, to przecież Pograniczny ściągnął Zawiszę do PKS-u. Wszystko to dziwnie wygląda to zawieszenie Zawiszy.

tw (gość)

w ubiegłym tygodniu pan Zawisza został zawieszony przez zarząd pks-u, wykryto również oszustwa związane z tankowaniem tirów

zmartwiony akcjonariusz (gość)

Nie za bardzo rozumiem postępowania Pogranicznego, do czego ten człowiek dąży. O co chodzi, PKS likwiduje kursy, a w ich miejsce wchodzi inny przewożnik, patrz przewożnik prywatny. Pogranicznemu się nie opłaca, a Owsiakowi opłaca się. Mało tego Owsiak się rozwija, a z PKS-u zostanie tylko nazwa i prezes . Tak się zastanawiam czasami czy nie jest to celowe działanie, czy nie jest to działanie na szkodę spółki. I jeszcze jedno pytanie, co robi Zawisza, członek zarządu, specjalista od przewozów osobowych, były prezes MZK w Malborku, przecież to on się zajmuje przewozami osobowymi w spółce, gdzie on jest, kryje się, za Pogranicznym.