Młodzi grają w kosza - turniej Gwiazdka 2012

Ewa Macholla
Najmłodsi adepci koszykówki brali udział w gwiazdkowym turnieju organizowanym przez Starogardzki Klub Sportowy.

Już po raz siódmy w Starogardzie Gd. odbył się Turniej Koszykówki "Gwiazdka 2012", którego organizatorem był Starogardzki Klub Sportowy.

- Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2002, którzy swoje pierwsze rozgrywki ligowe rozpoczną w styczniu 2013 r. w lidze zuchów - wyjaśnia Ewa Sarzało, prezes SKS.

W Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby uroczystego otwarcia turnieju dokonała naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urszula Domachowska w towarzystwie Marka Jankowskiego, przewodniczącego Komisji Sportu Rady Miasta Starogardu Gd. W turnieju udział wzięło 9 zespołów: 5 drużyn chłopców i 4 dziewcząt. Piąta zaproszona ekipa dziewcząt, UKS Trops Kartuzy, niestety, nie dojechała z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

Turniej rozegrano na trzech boiskach systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu przez każdą z drużyn czterech meczów, wyłoniono zwycięskie zespoły oraz ustalono końcową kolejność. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła ekipa UKS Bryzy Kolbudy, przed gospodyniami - SKS Starogard Gd. i UKS Piątka Tczew. Na czwartym miejscu uplasował się zespół UKS Jar Elbląg.
W rywalizacji chłopców wygrał zespół UKS Siódemki Sopot. Drugie miejsce zajęła ekipa UKS De La Salle Gdańsk, trzecie zaś należało do SKS Starogard Gd. Kolejne miejsca zajęły zespoły: UKS Jedynka Pelplin i UKS Bryza Kolbudy.
Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Każda z drużyn otrzymała puchar i dyplom, każdy z zawodników koszulkę z logo turnieju i słodycze. Wręczono również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika każdej drużyny. W drużynach starogardzkich nagrodzono Matyldę Ciechanowską - trener Maciej Jatkowski i Sebastiana Urbana - trener Wojciech Myszk. Turniej "Gwiazdka 2012" spełnił swoje zadanie szkoleniowe, ale był również doskonalą zabawą dla wszystkich jego uczestników. Dopisali również kibice - głównie Rodzice grających dzieci.

Starogardzki Klub Sportowy składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju "Gwiazdka 2012".