Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikromieszkanie w Gdańsku. Jak je zaaranżować, by było funkcjonalne? Projektanci podpowiadają [zdjęcia]

gp
Projekt małego mieszkania w Gdańsku
Projekt małego mieszkania w Gdańsku pracow. Interurban/Tom Kurek
Ta maleńka kawalerka zlokalizowana w Gdańsku została zaadaptowana na potrzeby wynajmu. Najważniejszym oczekiwaniem inwestora było stworzenie funkcjonalnego, a zarazem designerskiego wnętrza mikromieszkania. Jak się udało? ZOBACZ!

Kawalerka ma 32 m kwadr. i jeden pokój. W założeniach miała być nowoczesna i spełniać wszelkie wymogi małego mieszkania. Do aranżacji wnętrza przymierzyli się projektanci Pracowni Architektury i Wnętrz "Interurban". [przycisk_galeria]

Największym wyzwaniem dla architektów stało się rozlokowanie niezbędnych elementów wyposażenia wnętrza oraz wydzielenie części sypialnej z przestrzeni dziennej na tak małej przestrzeni. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu formy drewnianego kubika. W jego wnętrzu znalazło się miejsce na duże łóżko. Dzięki temu, iż kubik jest otwarty z dwóch stron, nie przytłacza wnętrza i umożliwia swobodny przepływ światła.

Z jednej jego strony architekci sprytnie wykorzystali przestrzeń na instalację biurka, natomiast z drugiej pojawiły się zasłony, dzięki którym można stworzyć intymną strefę i oddać się relaksowi.

Część dzienną tworzy niewielki, ale funkcjonalny salon z aneksem kuchennym. Za nim zaś została sprytnie wkomponowana i ukryta szafa do przechowywania.

Motywem przewodnim wykorzystanym w detalach stolarskich oraz w elementach wyposażenia mieszkania są geometryczne, czasem futurystyczne, kształty oraz graficzne wzory i kolory.

Konsekwentnie powtarzającym się kształtem jest koło – stolik w salonie, okno w kubiku, uchwyty w szafkach kuchennych, szafka czy lustro w łazience. Barwami wiodącymi są szarość, niebieski oraz ciepły odcień drewna, które często dopełnia biel lub czerń.

Elementy mikromieszkania:

KUBIK:
Ze strefy nocnej można wyjrzeć na część dzienną pomieszczenia poprzez okienko z wbudowanym obrotowym lustrem. Jest to autorski projekt architektów, który dodaje oryginalności wnętrzu i umożliwia dodatkowy przepływ światła pomiędzy strefami.

ŁAZIENKA:
Aranżacja łazienki, utrzymana w biało-czarnej tonacji, ocieplona została drewnem w postaci oryginalnej szafki pod umywalką. Całość ożywia również niebieski kolor płytek zastosowany na ścianie pod prysznicem, który konsekwentnie nawiązuje do barw obecnych w części dziennej mieszkania.

KUCHNIA
Oryginalny kolor frontów szafek kuchennych oraz niebanalne uchwyty sprawiają, że prosta w formie zabudowa przyciąga uwagę i pełni dekoracyjną funkcję w pomieszczeniu. Brak górnych szafek sprawił, że aneks nie przytłacza wnętrza salonu, co więcej – idealnie z nim koresponduje.

Projekt tego małego mieszkania został doceniony przez serwis _Homebook.pl _i pojawił się w nowym albumie wnętrzarskim Homebook Design vol. 5

ZOBACZ TAKŻE: Ptasie motywy w mieszkaniu, czyli najmodniejszy trend w urządzaniu wnętrz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Mikromieszkanie w Gdańsku. Jak je zaaranżować, by było funkcjonalne? Projektanci podpowiadają [zdjęcia] - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto