Libero Starogard: Srebro z kadrą we Wrocławiu - zobacz ZDJĘCIA!

ME
Libero Starogard: Srebro z kadrą we Wrocławiu
Kolejny wielki sukces siatkarek UKS Libero Starogard i trenera Leszka Sintka. Dziewczyny wraz z kadrą Pomorza wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski!

We Wrocławiu w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego Pomorze zdobyło srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014. W 12-osobowej drużynie grało pięć zawodniczek UKS Libero Starogard Gdański. Zespół naszego województwa prowadzili trenerzy: Szymon Żołędziewski i Leszek Sintek, który na co dzień jest szkoleniowcem UKS Libero Starogard.

UKS Libero Starogard: Trzon reprezentacji Pomorza

Wkład w to osiągnięcie mieli przedstawiciele naszego klubu. W składzie zespołu występowało pięć zawodniczek UKS Libero Starogard: Julia Turzyńska, Marta Zielonka, Aleksandra Lubawska, Aleksandra Wąsowska i Jowita Nowacka.W srebrnej drużynie, która walczyła we Wrocławiu były przedstawicielki dwóch innych pomorskich klubów: Agata Michalewicz, Dagmara Dąbrowska, Aleksandra Żurawska, Paulina Rekowska, Michalina Sikora – UKS ,,Orzeł’’ Malbork oraz Joanna Grzmocińska, Martyna Łukasik – Energa ,,Gedania’’ Gdańsk
- Droga do sukcesu nie była łatwa - mówi Leszek Sintek. - Po eliminacyjnych zawodach, które rozgrywane były 5-8 czerwca w Nowej Rudzie, nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w swojej grupie, przegrywając w ostatnim meczu z zespołem z kujawsko-pomorskiego w stosunku 2:3. Na meczu tym straciliśmy Klaudię Kostkowską z Malborka - kontuzjowaną na kilka tygodni.

Libero Starogard: Dobre rozpoczęcie turnieju

Wcześniej w setach 3:0 Pomorzanki pokonały zespół opolskiego oraz województwo podkarpackie 3:1.
W stolicy Dolnego Śląska w grupie rywalkami naszych siatkarek były zespoły województw: małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego i w takiej kolejności nasze dziewczęta przystępowały do pojedynków. Bardzo ważne było udane rozpoczęcie turnieju i tak też się stało, gdyż kadra Pomorza pokonała rywalki z małopolskiego w setach 3:0, następnie zagrała z drużyną województwa łódzkiego i tu wygrała 3:1.
- Po tych wygranych naszych dziewcząt i zwycięstwach Mazowsza byliśmy pewni awansu do ,,czwórki’’ - mówi trener Sintek. - Dzień później czekał nas ostatni mecz grupowy o pierwsze miejsce z Mazowieckim wygranym przez nas 3:1. W półfinale zagraliśmy dobry mecz z ekipą lubelskiego wygrywając 3:1, tym samym zapewniając sobie grę o złoty medal .
W czwartkowym finale ponownie stanął przed naszymi zawodniczkami team Mazowsza, tym razem w walce o pełną pulę po zwycięstwie ze Śląskiem 3:0. Mecz finałowy był niezwykłym przeżyciem dla uczestniczących w nich drużyn. Wielkie słowa uznania dla organizatorów, którzy na jego rozegranie wyznaczyli Halę Stulecia we Wrocławiu - potężny obiekt, w którym za dwa miesiące będą rywalizować najlepsze zespoły męskie w Mistrzostwach Świata. Ogrom hali, atmosfera, oprawa, profesjonalna spikierka, cały ceremoniał, duża liczba kibiców - cóż chcieć więcej? Tylko grać. Mazowieckiemu rewanż za porażkę grupową w pełni się udał. Zacięta, stojąca na bardzo wysokim poziomie gra, toczyła się przez trzy sety, z czego pierwszy i trzeci wygrało Mazowsze. Set czwarty to już zdecydowane zwycięstwo Mazowszanek, które wygrały z Pomorzem partię do 12.