Lady Pank gwiazdą Zlotu Weteranów Szos - 20 lipca

Po raz czwarty w Stadzie Ogierów odbędzie się Zlot Weteranów Szos - Historia na kołach. To świetna okazja, aby zobaczyć oryginalne auta i posłuchać dobrej muzyki.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© archiwum naszemiasto.pl)

Tegoroczny zlot zaplanowano na 19-21 lipca, ale największe atrakcje dla publiczności przewidziane zostały na sobotę, 20 lipca.
Pierwszego dnia do Starogardu przyjadą właściciele starych pojazdów i zostaną zakwaterowani. W programie jest też m.in. wieczór integracyjny, wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, opowieści z tras.
W sobotę z kolei w Stadzie Ogierów od godz. 15 rozpocznie się impreza otwarta dla wszystkich mieszkańców. Jako pierwsi na scenie wystąpią muzycy z zespołu Tortilla (godz. 15), a po nich koncert da Anthimos Apostolos (godz. 16.30). Od godz. 17 będzie można zwiedzić stado, a także zaprezentowany zostanie folklor kociewski. O godz. 18 wystąpi grupa Terry Man Band, a 60 minut później zaplanowano konkurencje sprawnościowe z udziałem uczestników zlotu oraz zgromadzonej publiczności. O godz. 19.30 na scenie pojawi się zespół Golden Life, którego występ ma potrwać godzinę. Koncert gwiazdy zlotu, czyli Lady Pank, zaplanowano na godz. 21.30. Tego zespołu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Lady Pank wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. "Tańcz głupia, tańcz", "Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta", "Tacy sami", "Zostawcie Titanica", "Mała wojna", "Zawsze tam gdzie ty", "Na co komu dziś", "Znowu pada deszcz", "Na granicy", "Stacja Warszawa", "Strach się bać", "Dobra konstelacja". Skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał. Zawsze jednak występowali w n
∨ Czytaj dalej

im Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz.

W niedzielę o godz. 10 odbędzie się parada uczestników zlotu ulicami miasta, a o godz. 11 zaplanowano mszę świętą połączoną ze święceniem pojazdów.
Impreza skierowana jest do pasjonatów starej motoryzacji, pojazdów zaliczanych do grupy unikatowych, produkowanych do roku 1980 oraz konstrukcji zaliczanych do grupy tak zwanych "demoludów" bez względu na wiek - pojazdy produkowane w byłym bloku socjalistycznym: DDR, PRL, CSRS, ZSRR. Do udziału w zlocie zapraszani są też właściciele pojazdów militarnych ( bez względu na rok produkcji). Dodatkowo wszyscy zarejestrowani uczestnicy zlotu mają możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach. Podczas imprezy wybierany będzie m.in. najstarszy pojazd w kategorii motocykli, najstarszy pojazd w kategorii samochodów, najładniejszy motocykl do 1970 roku, najciekawszy pojazd militarny, najładniejszy samochód oraz najstarszy uczestnik. Nie zabraknie też niespodzianki dla publiczności. Organizatorzy przewidzieli bowiem rozlosowanie nagrody za udział w głosowaniu.

Komentarze (32)

avatar
avatar
LadyMonika69 (gość) Fan

ja z Krakowa przez zlot i koncert w Olecku dotarłam do Starogardu na koncert i jeszcze na drugi dzień do Jaworzna pojechałam na kolejny koncert...piękny weekend a LP najlepsi od ponad 30 lat :)

avatar
LadyMonika69 (gość)

Lady Pank najlepszy zespół od ponad 30 lat...byłam na koncercie i uważam że dobrze zagrali...

avatar
karo (gość)

Polecam fotorelację ze zlotu - znajdziecie tam zdjęcia pojazdów, które można było podziwiać

http://autofanspot.pl/iv-zlot-weteranow-szos-historia-na-kolach-2013/

avatar
agnieszka (gość)

byłam na koncercie Lady Pank i jestem mega zadowolona !!!!! świetny zespół, Panasewicz rewelacja :D pozdrawiam!!
Dzięki SCK !

avatar
tutam (gość) Zadowolona

"Panasewicz super gość. Luzik :)"
Nawet za bardzo Luzik :) Szkoda, że nie było "Fabryki małp", "Tacy sami", ani nic nie śpiewał Janek ("Wciąż bardziej obcy", "Mała Lady Punk").

avatar
uczestnik (gość)

Naprawde super koncert w fajnym bezpiecznym i przyjaznym miejscu szkoda ze starogard zapomina o takim miejscu jak stadnina wszystkie festyny powinny byc organizowane w tym miejscu jest gdzie pochodzic z rodzina usiasc ogolnie super

avatar
Starogardzianin (gość)

Słyszę ciągłe narzekanie, podejrzenia i że ludzie tacy i owacy. Pójdź i zobacz, ja ide 3 rok z rzędu i nic się takiego nie działo. Bardzo dobrze, że SCK organizuje takie wydarzenie bo z roku na rok jest lepiej. Do ludzi trochę, a nie marudzić Wy marudy jedne!!

avatar
kociewianka (gość)

obojetnie co by człowiek nie zrobił zawsze bedzie Wam ludzie źle!! najlepiej siedziec z du... w domu i narzekac ze nic nie ma!! Sck jest bardzo dobrym organizatoorem! super ludzie! Dni Starogardu również udane!!! Gratuluje Sck !tak trzymac!

Wybierz kategorię