Krynica-Zdrój: jeden Polak na podium w Koral Maratonie

Dawid Kulig
Festiwal Biegowy przebiegał w świetnej atmosferze. Uczestnicy byli w pełni zadowoleni fot. bartek tokarczyk
Zakończył się Festiwal Biegowy, który odbył się w Krynicy-Zdrój. Impreza odbyła się z wielką pompą. Kulminacją biegowej rywalizacji był Koral Maraton, czyli najtrudniejszy i najbardziej wymagający bieg w naszym kraju. Uczestnicy musięli się zmagać z 33 kilometrowym podbiegiem, który stanowił dla nich ogromny wysiłek.

Zwycięzcą Koral Maratonu został Erkolo Askenafi (Benedek Team) z Debreczyna. Zawodnik okazał się lepszy od Piotra Dziuby ze Stalowej Woli, który był jedynym Polakiem na podium. Trzecie miejsce zajął Wiktor Rogovogoj z Kijowa. - Dobrze, że pogoda była sprzyjająca. Zawodnikom biega się dobrze w takich warunkach atmosferycznych - powiedział zwycięzca Koral maratonu.

Faktycznie, aura była odpowiednia dla biegaczy. Aż trudno sobie wyobrazić wysiłek, który musieliby włożyć zawodnicy, gdyby temperatura powietrza sięgała trzydziestu stopni. Pogoda okazała się łaskawa dla biegaczy, który najtrudniejszy bieg w Polsce mogli pokonać w deszczu. W Koral Maratonie wystartowało łącznie ponad 300 zawodników. Dla wielu z nich, sukcesem było samo ukończenie biegu. Do mety nie dotarło zaledwie kilku biegaczy.

Najstarszym uczestnikiem był Wiesław Węgrzycki z Pińczowa, który ma 77 lat. Pan Wiesław ukończył bieg, a na mecie czekała na niego nagroda specjalna dla najstarszego zawodnika. Były nią upominki rzeczowe ufundowane przez jednego z kibiców.

Festiwal biegowy na długo pozostanie w pamięci Kazimierza Romańskiego z Legionowa, który tuż po zakończeniu biegowej rywalizacji wylosował nagrodę specjalną. Był to samochód osobowy. Pojazd miał zostać własnością tego z uczestników, który pokona barierę czasową - 2 godz. 20 minut. Ta sztuka nie udała się nawet zwycięzcy, który pokonał dystans - 2 godziny 33 minuty i 29 sekund.

W związku z tym nagrodę rozlosowano wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg. Los uśmiechnął się do pana Kazimierza, który w biegu zajął miejsce w drugiej setce.