KP Starogard lepszy od Olimpii w Sztumie

SP
KP Starogard lepszy od Olimpii w Sztumie Sławek Pietrzak
W meczu 14 kolejki spotkań IV ligi KP Starogard odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Olimpią Sztum 1:0. W miesiącu październiku podopieczni Mariusza Majewskiego wygrali wszystkie cztery mecze i gonią ligową czołówkę.

Pierwsza połowa należała do naszego zespołu. W pierwszych minutach KP Starogard stworzył dobre okazje do zdobycia gola. W 8 min. goście wyszli na prowadzenie 1:0.

Prowadzenie KP Starogard po samobóju

Po dośrodkowaniu Mateusza Wenty z rzutu wolnego do piłki ruszyło dwóch graczy: Mateusz Dawidowski i obrońca Olimpii. Ten drugi naciskany przez naszego napastnika skierował piłkę do swojej bramki. Kolejne minuty meczu to napór naszego zespołu, ale zabrakło precyzji pod bramką gospodarzy. W 26 min. powinna paść druga bramka dla KP Starogard. Mateusz Dubiela po rajdzie lewą stroną idealnie obsłużył Mateusza Szulca, który w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił.
Drugie czterdzieści pięć minut było wyrównane. Sztumianie ruszyli odważniej do ataku i mieli swoje okazje. KP Starogard w końcówce miał doskonałą sytuację na podwyższenie rezultatu. W 85 min. w polu karnym został sfaulowany Mateusz Dubiela. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł nasz etatowy wykonawca jedenastek Kacper Siora, ale jego strzał wybronił bramkarz Olimpii.
Po tym zwycięstwie nasza drużyna awansowała na czwartą pozycję i traci tylko pięć punktów do miejsca premiowanego awansem do III ligi.

Olimpia Sztum - KP Starogard 0:1 (0:1)

Bramka dla KPS: samobójcza 8.
Skład KPS: Paszkowski- Kupczyk, Gołuński, Prabucki (46 Zieliński), Szulc- Wenta (80 Stanek), Siora, Skórczewski, Dubiela- Armatowski (70 Cablewski), Dawidowski (65 Runowski).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani