Koncert kolęd i pastorałek w Pączewie [ZDJĘCIA]

Zakończył się okres bożonarodzeniowy, w czasie którego zorganizowano w naszym regionie kilka koncertów kolęd. Do rozśpiewanego Kociewia dołączyła parafia Pączewo. 29 stycznia, w ostatnią niedzielę przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej, w hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie odbył się I Koncert Kolęd i Pastorałek „Betlejem jest w Nas” zorganizowany przez ks. proboszcza Ireneusza Nowaka oraz organistę Tomasza Malkowskiego, przy wsparciu Ireny Trochowskiej.

Do udziału zaproszono wszystkich, którzy śpiewem wielbią Boga. Zgłosiło się ponad trzydziestu wykonawców nie tylko z parafii Pączewo, ale także Skórcz, Lalkowy, Czarnylas. Okazało się, że Kociewie jest bogate w talenty muzyczne, co widać było na przykładzie wykonań piosenek przez przedszkolaki z oddziałów w Pączewie oraz ze skórzeckiego Maluszkowa, a także wykorzystania przez młodzież przeróżnych instrumentów, na których grając świetnie sobie radzili. Zgromadzeni na widowni chętnie włączali się do śpiewu, a rodzinną atmosferę uzupełnił poczęstunek przygotowany przez KGW Pączewo.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodyczami. Ksiądz Ireneusz Nowak wyraził radość z powodu kultywowania tradycji rodzinnego kolędowania. Mamy nadzieję, że Koncerty Kolęd i Pastorałek w parafii Pączewo wejdą na stałe do kalendarza imprez w regionie. Organizatorzy już dziś zapraszają wykonawców na to wydarzenie za rok.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.