Zakończył się okres bożonarodzeniowy, w czasie którego zorganizowano w naszym regionie kilka koncertów kolęd. Do rozśpiewanego Kociewia dołączyła parafia Pączewo. 29 stycznia, w ostatnią niedzielę przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej, w hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie odbył się I Koncert Kolęd i Pastorałek „Betlejem jest w Nas” zorganizowany przez ks. proboszcza Ireneusza Nowaka oraz organistę Tomasza Malkowskiego, przy wsparciu Ireny Trochowskiej.

Do udziału zaproszono wszystkich, którzy śpiewem wielbią Boga. Zgłosiło się ponad trzydziestu wykonawców nie tylko z parafii Pączewo, ale także Skórcz, Lalkowy, Czarnylas. Okazało się, że Kociewie jest bogate w talenty muzyczne, co widać było na przykładzie wykonań piosenek przez przedszkolaki z oddziałów w Pączewie oraz ze skórzeckiego Maluszkowa, a także wykorzystania przez młodzież przeróżnych instrumentów, na których grając świetnie sobie radzili. Zgromadzeni na widowni chętnie włączali się do śpiewu, a rodzinną atmosferę uzupełnił poczęstunek przygotowany przez KGW Pączewo.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodyczami. Ksiądz Ireneusz Nowak wyraził radość z powodu kultywowania tradycji rodzinnego kolędowania. Mamy nadzieję, że Koncerty Kolęd i Pastorałek w parafii Pączewo wejdą na stałe do kalendarza imprez w regionie. Organizatorzy już dziś zapraszają wykonawców na to wydarzenie za rok.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: