Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kampania Ciśnienie na życie w Starogardzie już 20 września!

me
Kampania Ciśnienie na życie w Starogardzie już 20 września!
Kampania Ciśnienie na życie w Starogardzie już 20 września! archiwum naszemiasto.pl
Kampania Ciśnienie na życie po raz kolejny zawita do Starogardu Gdańskiego. Wszystko przy okazji obchodów Dnia Serca, które zaplanowano na 20 września.

Już 20 września na Rynku w Starogardzie Gdańskim odbędą się obchody Dnia Serca. Z tej okazji mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich, badań profilaktycznych oraz atrakcji sportowych. Wydarzenie zgodnie z ideą Światowego Dnia Serca ma na celu promocję profilaktyki chorób układu krążenia. Dlatego na miejscu nie zabraknie przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy już po raz kolejny zbadają ciśnienie tętnicze krwi oraz sprawdzą wiek serca mieszkańców Starogardu.

Namiot kampanii Ciśnienie na życie

Dzień Serca w Starogardzie Gdańskim organizowany jest już po raz czwarty. Zgodnie z ogólnoświatową ideą wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. W tym dniu na Starogardzkim Rynku będzie można skorzystać z licznych atrakcji, ale przede wszystkim skontrolować swoje zdrowie pod kątem układu krążenia.

Dzień Serca w Starogardzie Gdańskim

Po raz kolejny wydarzenie wesprą także organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie”. W specjalnie przystosowanym namiocie kampanii mieszkańcy Starogardu będą mogli bezpłatnie sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca. Dodatkowo wykwalifikowany personel medyczny udzieli porad z zakresu chorób układu sercowo- naczyniowego.
Aplikacja „wiek serca” pozwoli sprawdzić, czy u badanej osoby istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Pojawia się ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na zdrowszy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie niwelował czynniki ryzyka zawału serca i udaru mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.
- Przekonanie osób z grupy ryzyka do działań profilaktycznych to wielka szansa zmniejszenia wskaźnika przedwczesnej umieralności wciąż aktywnych osób poniżej 65 roku życia, który pomimo nowoczesnej medycyny należy w Polsce wciąż do najwyższych w Europie. Możliwość wykonania badania oraz konsultacji jego wyniku w miejscu codziennej aktywności, to istotna wartość naszej kampanii „Ciśnienie na życie” – komentuje prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Ciśnienie na życie w ponad 45 miastach

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie jak największej liczby pomiarów ciśnienia krwi oraz badań wieku serca. Do września 2014 roku udało się przeprowadzić ponad 300 tysięcy pomiarów. Akcje odbywały się już między innymi podczas Pielgrzymek na Jasną Górę, w kilkunastu centrach handlowych w całej Polsce, w trakcie ważnych konferencji medycznych i biznesowych czy kontroli drogowych. Ponadto od końca czerwca 2014 roku w trasę wyruszył specjalny bus kampanii, który wykonuje bezpłatne badania w ponad 45 miastach w całej Polsce. Kampania „Ciśnienie na życie” została do tej pory wyróżniona złotą nagrodą w konkursie „2013 Magellan Awards”, srebrną w konkursie „Stevie Awards 2014”, a także otrzymała I miejsce w konkursie „Kampania Społeczna Roku 2013”.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na starogardgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto