Kamionka. Zmiana w parafii. Ks.Taliński proboszczem w Starej Kiszewie

Kamionka. Zmiana w parafii. Ks.Taliński proboszczem w Starej Kiszewie (© M.Jędrzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kamionka: Długoletni proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kamionce - ksiądz Andrzej Taliński, został nowym proboszczem Parafii pw. św. Marcina w Starej Kiszewie.

Poprzedni proboszcz parafii w Starej Kiszewie - ks.Stanisław Lenz, niedawno zmarł. Jak informuje parafia w Kamionce, ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna osobiście przyjechał do Kamionki z nominacją dla ks. proboszcza Andrzeja Talińskiego, aby ten podjął się posługi w większej parafii.

Lubiany i popularny ksiądz Andrzej, zwany też Maradoną (dzięki zamiłowaniu do sportu), sprawował soją posługę w Kamionce przez ponad 11 lat. Nowym ks. proboszczem w Kamionce, mianowanym przez ks. biskupa diecezjalnego, jest Tadeusz Galikowski, dotychczasowy wikariusz z Chojnic.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

abc (gość)

Nie wiedziałem, że w moim mieście takie lizusy mieszkają. Zresztą po pisowni widać, że oprócz Radia, niewielkie zainteresowania