II LO w Starogardzie: Spotkanie z koszykarzami

me
Do niecodziennej wizyty doszło w II LO w Starogardzie. Uczniowie, którzy przez cały sezon kibicowali drużynie Polpharmy, spotkali się z koszykarzami.

II LO w Starogardzie odwiedzili koszykarze Polpharmy: Uros Mirković, Johnny Dee, Martynas Paliukenas oraz Szymon Długosz. Ta wizyta była nagrodą dla sporej grupy uczniów, którzy przez cały sezon dopingowali starogardzką drużynę.
- Na każdy mecz mieliśmy średnio 30 zaproszeń, które jak świeże bułeczki rozchodziły się wśród uczniów - przyznaje Dariusz Stuba, nauczyciel z II LO w Starogardzie, który na swoim profilu na Facebooku zachęcał uczniów do udziału w spotkaniach Polpharmy.
Podczas wizyty nie mogło się oczywiście obyć bez meczu. Ale żeby nie było tak łatwo, to koszykarze zostali rozdzieleni i wspierali ekipy złożone z zawodników szkolnej drużyny. Grano z zasadami fair play, ale nie brakowało też zabawnych akcentów, w których przodował znany z poczucia humoru Uros Mirković. Szymon Długosz popisał się kilkoma efektownymi wsadami, na które odpowiedział Martynas Paliukenas. Johnny Dee jak zwykle dziurawił kosz rywali rzutami za 3 punkty. Z dziennikarskiego obowiązku podajemy tylko, że mecz złożony z 4 kwart po 5 minut zakończył się remisem 31:31. Uczniowie II LO w Starogardzie przygotowali też niespodziankę dla Szymona Długosza, który obchodził swoje 24 urodziny. Po meczu otrzymał on tort w kształcie piłki do kosza.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0