Sensacja! KP Starogard wygrał z Bałtykiem Gdynia! [ZDJĘCIA]

SP
Sensacja! KP Starogard wygrał z Bałtykiem Gdynia!
Sensacja! KP Starogard wygrał z Bałtykiem Gdynia! Sławek Pietrzak
KP Starogard wygrał z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. O zwycięstwie w ramach Pucharu Polski i dalszym awansie zadecydowały rzuty karne.

Do ogromnej niespodzianki doszło na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gd. KP Starogard podszedł do tego spotkania bardzo poważnie. W rezultacie to gospodarze wyszli na prowadzenie w 36 minucie po strzale Grzegorza Skórczewskiego.

KP Starogard: W drugiej połowie dwie bramki gości

Po przerwie goście doprowadzili do remisu po strzale Krzysztofa Bułki (55 min.). 5 minut wynik poprawił Krzysztof Rusinek. Starogardzianie jednak nie tracili nadziei i w 92 minucie Kacper Siora okazał się bohaterem drużyny ze stolicy Kociewia. W dogrywce żaden z zespołów nie wykorzystał swojej szansy. Jeszcze zanim doszło do serii karnych piłkarze Bałtyku zmarnowali dwie "jedenastki". W 6 min Bułka przestrzelił, a w 116. uderzenie Łukasza Krzemińskiego odbił bramkarz KP Starogard. W rzutach karnych lepsi okazali się gracze Mariusza Majewskiego, którzy wygrali 5:4 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Radość na trybunach i murawie była ogromna, a prawie niemożliwe stało się faktem.