Droga wojewódzka nr 222: Będzie remont na trasie do Gdańska?

Droga wojewódzka nr 222: Będzie remont na trasie do Gdańska? (© Sebastian Dadaczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dobra wiadomość dla kierowców. Droga wojewódzka nr 222 może być remontowana. Jest zatem szansa, że kierowcy nie będą już musieli narzekać na dziury i koleiny na trasie ze Starogardu do Gdańska.

Nowe rozdanie środków unijnych na lata 2014-2020, a zatem i nowa szansa na pozyskanie funduszy na ważne inwestycje w regionie - wiedzą o tym doskonale drogowcy, którzy już teraz przygotowują się do wytypowania najważniejszych zadań. Chodzi między innymi o przebudowę drogi wojewódzkiej nr 222 łączącej Starogard Gd. z Gdańskiem.

Droga wojewódzka nr 222: trwa przygotowanie dokumentów


- Aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji technicznej. Ma być ona gotowa do 15 września przyszłego roku - tłumaczy "Dziennikowi Bałtyckiemu" Włodzimierz Kubiak, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który jest odpowiedzialny za trasę nr 222.
Jak dodaje Kubiak, projekt przebudowy drogi ma zostać zgłoszony do nowego rozdania środków unijnych, by samorząd województwa pomorskiego mógł pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję.
W ramach zadania, oprócz nowej nawierzchni i chodników, planuje się między innymi budowę ronda w Godziszewie (chodzi o ostry zakręt przy drodze w kierunku Boroszewa). Jak zaznaczają jednak drogowcy, przebudowana nie będzie cała ok. 40-kilometrowa trasa, gdyż w niektórych miejscach był już remont. W ostatnich latach zmodernizowano tę trasę w okolicach Kokoszków, Gołębiewka, Trąbek Wielkich i Straszyna, gdzie wyprostowano łuk i przejazd kolejowy.

Droga wojewódzka nr 222: remont jest potrzebny
Kierowcy bardzo sobie chwalą zmodernizowane odcinki, choć dostrzegają potrzebę remontu kolejnych.
- Na tej trasie problem stanowią nie tyle dziury, co przede wszystkim głębokie, niebezpieczne koleiny. Tiry przez lata zrobiły swoje. Po opadach deszczu trzeba bardzo uważać, by nie wypaść z drogi, dlatego przebudowa jest tu bardzo potrzebna - mówią zgodnie zmotoryzowani.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

stan29 (gość)

Droga nr.222 łącząca Starogard Gdański z Gdańskiem powinna mieć pobocze ze ścieżką rowerową.KTO JEST ZA?

WOJT (gość)

A gdzie ścieżka rowerowa. Dlaczego nie ma ścieżki rowerowej wzdłuż tej trasy , dlaczego województwo olewa rowerzystów. Ja często podróżuję tą trasą rowerem a w wakacje spotykam tam sporo sakwiarzy , nie jest tam bezpiecznie jeździ tam tir za tirem mimo że mają one autostradę i powinien być całkowity zakaz ruchu tirów. Kierowcy nie stosują się do nowelizacji i wyprzedzają rowerzystów bez zmiany pasa ruchu , nieraz doprowadzało mnie do frustracji i nerwów. Nieraz pisałem pisma do zarządu dróg wojewódzkich ale oni mnie najzwyczajniej olali

LO (gość)

Na ch.. remontować tą drogę?! Wyremontują i zaraz będzie max 30km/h i zakaz wyprzedzania na całej długości.

luk (gość) (Ala)

głupoty piszesz, może za młoda jesteś żeby pamiętać, a może za stara żeby jeszcze pamiętać, bo ja wiem, że samochody skręcające ładnie w rządku stały przy środku drogi a inni mogli bez problemu je omijać z prawej, tiry też i korka żadnego nie było

Ala (gość) (superfan)

kiedys tam było zwykłe skrzyżowanie i było jeszcze gorzej, tylko gdy ktoś chciał skręcić w lewo do ul. Skarszewskiej juz robił się korek.

loop (gość)

"W ostatnich latach zmodernizowano tę trasę w okolicach Kokoszków"
Szanowny Panie Kubiak, "Kokoszki" są przy drodze krajowej numer 7. Przy drodze wojewódzkiej numer 222 są Kokoszkowy.

madzik (gość)

Niech tylko znowu nie zapomna o drodze ze starogardu do A1 przez Jablowo. W koncu kiedys powinni spelnic obietnice.

superfan (gość)

RONDO w Godziszewie ??? PO CO ???
Czy ci projektanci dróg już nie umieją nic innego wymyśleć tylko ronda wszędzie by dawali ??!!!
Pseudo-projektanci popisali się przy przerabianiu naszej SZEROKIEJ niegdyś Berlinki w Starogardzie (Hitler już wtedy wiedział, że to będzie ruchliwa droga, więc przewidział, że trzeba zrobić SZEROKĄ drogę) w kompletnie nieprzejezdną drogę z rondem koło Polmosu, które w tym miejscu powoduje MEGA KORKI jak tylko zamknięty zostanie przejazd kolejowy. Powinni wpierw przerobić rondo ze Skarszewską w zwykłe skrzyżowanie, albo chociaż zrobiliby dodatkowo pas do jazdy na wprost, dla tych co chcą ominąć rondo.