Dominika Nowakowska z trzecim srebrem w tym roku!

SP
Dominika Nowakowska z trzecim srebrem w tym roku! archiwum zawodniczki
4. Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km rozegrane zostały w ostatnią niedzielę sierpnia w Siedlcach. W ostatnich 3 edycjach dwukrotnie tryumfowała Dominika Nowakowska, która przed rokiem nie wzięła udziału w czempionacie. W tegorocznej czwartej odsłonie mistrzostw, mająca za sobą bardzo udane i obfitujące w wiele zwycięstw starty biegaczka, walczyła o kolejne zwycięstwo.

Od samego początku, choć tempo było wolne, ton rywalizacji nadawały trzy zawodniczki – dwie Dominiki – Nowakowska i Napieraj oraz Kenijka Barsosiu Stellah. Tak było do 4 kilometra, kiedy to już do walki o złoto liczyły się już tylko dwie Polki. Do decydującego finiszu doszło na 500m przed metą po ataku Nowakowskiej. Tempo mocno wzrosło, a ostatecznie na mecie 1 sekundę przed Dominiką Nowakowską (16:40) linię mety jako pierwsza przecięła jej imienniczka – Napieraj (16:39) – tegoroczna Mistrzyni Polski w biegach przełajowych. Zacięty bieg przysporzył wielu emocji kibicom.

Dominika Nowakowska z trzecim medalem

Przypomnijmy tylko, że Dominika Nowakowska w tym roku wywalczyła trzeci srebrny medal mistrzostw Polski – w biegach przełajowych (wtedy także uległa tylko Napieraj) oraz w biegu na 5000m podczas mistrzostw Polski seniorów w Krakowie, kiedy to zwyciężyła znacząco z Napieraj.
Jak informuje utytułowana zawodniczka, w najbliższą niedzielę, 6 września, wystartuje w odległej Angolii na dystansie półmaratonu. Będzie to pierwszy start biegaczki w Afryce.