Dobry start sztumian w Biegu Szpęgawskim

Piotr Piesik
Archiwum LKS Zantyr
Już po raz trzydziesty drugi rozegrano tradycyjny Bieg Szpęgawski na dystansie 5,8 km ze Szpęgawska do Starogardu Gdańskiego. W gronie startujących znalazła się liczna grupa reprezentantów Zantyra Sztum.

Bieg wygrał Krystian Zalewski w czasie 16.37, wśród kobiet Katerina Karmanenko (Ukraina) w czasie 19.50. Zawody ukończyło 511 osób.

Spośród sztumian najlepsze miejsce zajął Bartosz Mazerski, piąty na mecie, w gronie kobiet szósta finiszowała Małgorzata Tuwalska.

Kolejne pozycje sztumian: 31. Jan Giembicki, 32. Rafał Chętnik, 39. Krzysztof Spalk, 41. Bogdan Cebula, 50. Małgorzata Tuwalska, 52. Paweł Oliwiński, 74. Elżbieta Tuwalska, 98. Piotr Dmitrzak, 105. Grzegorz Pepliński, 117. Krzysztof Lisogórski, 123. Sławomir Rozenberg, 132. Szymon Kosmala, 134. Bartek Zdziennicki, 177. Mieczysław Dobrenko, 216. Jan Bożykowski, 253. Andrzej Ludwik, 269. Jerzy Czaja, 338. Kamil Markowski, 420. Joanna Rzatkowska, czas 32,46 min., K-40/10.

Więcej szczegółów w piątkowym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".