Bieg Szpęgawski: Gdzie i jaką trasą pobiegną?

Bieg Szpęgawski: Gdzie i jaką trasą pobiegną?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę, 5 kwietnia wystartuje kolejna edycja Biegu Szpęgawskiego. Przed rokiem pobiegło 366 zawodników Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Bieg Szpęgawski niestety oznacza utrudnienia w ruchu.

XXXI Bieg Szpęgawski poświęcony jest pamięci poległym w Lesie Szpęgawskim w czasie II wojny światowej. Trasa liczy ok. 5,5 km i biegnie drogą nr 22 Tczew - Chojnice. Start następuje z drogi nr 22 w Lesie Szpęgawskim. Meta znajduje się na stadionie miejskim w Starogardzie Gd. Profil trasy określany jest jako łagodny z jednym podbiegiem na 5 km od startu. Bieg odbywa się przy ruchu częściowo ograniczonym prawostronnym. Bieg główny poprzedzają biegi towarzyszące, w których startują dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Bieg Szpęgawski: Jak się zgłosić?


Tradycyjnie już biuro zawodów znajduje się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie. Będzie ono czynne 4 kwietnia w godz. 8 - 19 oraz 5 kwietnia w godz. 7 -10. Zgłoszenia z opłatą startową przyjmowane są na portalu maratonypolskie.pl, drogą mailową: osir@osir.com.pl lub listownie na kartach zgłoszeniowych (dołączone potwierdzenie wpłaty).
Starogardzkie szkoły pobierają numery startowe w piątek, 4 kwietnia do godz. 12 w biurze OSiR.
Jeśli chodzi o opłatę startową, to do 31marca dorośli płacą 20 zł, a młodzież szkolna, studenci (do 25 lat), emeryci, renciści - 10 zł. Po tym terminie będzie trzeba zapłacić odpowiednio 30 i 20 zł. Dodatkowo zawodnicy dokonujący zgłoszenia po 31 marca muszą okazać potwierdzenie wpłaty w biurze zawodów.

Bieg Szpęgawski: Dla kogo nagrody?


Bieg będzie podzielony na kilkanaście kategorii wiekowych. Dla zwycięzców zostały przewidziane nagrody. Sześć pań, które pierwsze przybiegną na metę, otrzyma nagrody pieniężne. Podobnie będzie w przypadku pierwszych 10 mężczyzn. Osoby, które zajmą miejsca I-III, dodatkowo zdobędą nagrody rzeczowe. Organizatorzy przewidzieli także medale dla pierwszych 400 zawodników na mecie oraz dyplomy dla każdego uczestnika biegu.
Program tegorocznego biegu wygląda następująco: 7.00 - 10.00 - wydawanie numerów startowych na bieg główny - Stadion Miejski im. K. Deyny (Biuro Zawodów - hala), 11.00 - wyjazd ze stadionu do Szpęgawska na miejsce startu, 11.30 - rozgrzewka, 11.35 - złożenie kwiatów przez delegację zawodników pod pomnikiem w Szpęgawsku, 12.00 - start z drogi nr 22, 13.15 - wręczenie nagród - stadion miejski im. K. Deyny, ok. 14.00 - zakończenie imprezy.

Utrudnienia w ruchu z powodu biegu


Przy okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż 5 kwietnia w związku z organizacją Biegu Szpęgawskiego nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu, w godz. od 11.50 do 12.10 na trasie: start - Szpęgawsk (droga krajowa nr 22) do skrzyżowania z ul. Tczewską. Dojdzie też do całkowitego wyłączenia z ruchu ulic: Tczewskiej, Kanałowej, ul. Olimpijczyków Starogardzkich, a także parkingu przy bramie głównej OSiR.
Przed rokiem w biegu głównym wzięło udział 366 zawodników, choć zgłosiło się ponad 500 osób. Niestety, plany nieco pokrzyżowała aura. Wśród panów zwyciężył Łukasz Kujawski z Żukowa, który reprezentował barwy SKLA Sopot. Na metę przybiegł z czasem 16:40. Wśród kobiet nie do pokonania była Dominika Nowakowska z LKB im. Braci Petk Lębork - 18:44. Po wręczeniu nagród organizator przygotował dla wszystkich zawodników niespodziankę - tort na okoliczność jubileuszowego biegu.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!