Karolina Wojtaś do ulubionego misia swojego syna Łukasza włożyła dyktafon

Karolina Wojtaś do ulubionego misia swojego syna Łukasza włożyła dyktafon. To, co się nagrało, było dla niej szokiem. (© Ewa Macholla)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada zmianę przepisów dotyczących funkcjonowania żłobków i punktów opieki nad małymi dziećmi. To reakcja na wydarzenia, które rozegrały się Starogardzie Gd., a wcześniej we Wrocławiu.

- Placówki, które powstały w oparciu o nowe przepisy, podlegają kontroli - mówi minister. - Sprawdzane są m.in. warunki lokalowe, sanitarne. Takie placówki są też wpisywane do rejestru prowadzonego przez samorządy. Jednak placówki, które powstały przed 4 sierpnia 2011 r., czyli przed wprowadzeniem ustawy, funkcjonują jako zwykła działalność gospodarcza. Mają jeszcze niespełna 2 lata na dostosowanie się do ustawowych wymogów. Po tym, co się stało, warto zastanowić się nad skróceniem tego okresu do roku.

Chodzi o ujawnione przez Karolinę Wojtaś ze Starogardu Gd. nagranie, w którym słychać, jak do małych dzieci zwracają się opiekunki. Padają słowa: "Sraj, a nie stękasz! Gdzie ty idziesz głupku mały? Sprawą zajęła się policja. Rzecznik Praw Dziecka ma przeprowadzić w poniedziałek kontrolę w placówce.

Sprawę ujawniliśmy jako pierwsi w minioną sobotę.

Sprawdź także: Posłuchaj nagraniaKomentarze (36)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

OBSERWATOR (gość)

Współczuję tylko przyszłej placówce, do której będzie miało trafić dziecko Tej Pani, mimo, że nie będzie miało sobie nic do zarzucenia, to i tak ta Pani będzie już postrzegana jako "UWAGA UWAGA"!

malwa (gość)

Tylko matka i ojciec maja prawo krzyknac na swoje dziecko i powiedziec mu cokolwiek a nie zadna obca pi..d........ i ja gdybym byla ta mama to bym im zrobila krzywde za moje DZIECKO!!! Bardzo dobrze ze to sie ujawnilo wszystko!! Zadna ma.....a obca niema prawa zle sie odezwac do nieswojego dziecka!! Jezeli nie potrafi panowac nad slowami i sie zajmowac dziecmi to zegnam ale jej miejsce jej przy mopie!!!!! Sc...er.... !!

aa (gość)

tylko szkoda że pani Karolina nie dała puścić do mediów całego nagrania tylko wybrała 3...... słowa które sobie wybrała . wtedy to się dobrze kogoś osądza jak się nie słyszało całego nagrania ... np.gry i zabaw dzieci z opiekunkami itp.... myśle że będzie pani tego żałować .... komuś opinnie szybko idzie zniszczyc gorzej ją na prawić a no i dla czego pani sąsiadka się nic nie odzywa czyż by zauważyła że pani to dla kasy robi a może zwątpiła ...

Tarcza-Kordecki (gość) (bolek)

Zakladam, ze pan Bolek to malzonek ktorejs z tych niedouczonych, prymitywnych bestii. Przelozeni powinni sprawdzic czy nie dochodzilo tam do poczynan pedofilskich!? Z takimi babskami to wszystko mozliwe! A ty Bolku zanim cos napiszesz to zapoznaj sie ze znaczeniem niektorych sformuowan! Wiesz co to znaczy "zakompleksiony"? Jestes typowym chlopem uzywajacym slow nie znajac ich znaczenia! Ten sam poziom intelektualny co te babska w tym przedszkolu!

bolek (gość)

Moja córka chodziła do tego przedszkola i była bardzo zadowolona. Chętnie chodziła i nie było żadnych problemów. A że czasem się ktoś źle odezwie do dziecka to, niech rękę podniesie ten kto nigdy do swojego dziecka nie powiedział czegoś głupiego. Ludzie co włożyli misiowi do d.. dyktafon to jacyś zakompleksieni są. Szkoda gadać, ale mam nadzieje że jak mamusia albo tatuś krzyknie na swojego synka to sąsiad zawiadomi opiek społeczną ze w domu znęcają się nad dzieckiem i wtedy zobaczą na własnej skórze jak to jest jak się nadmiernie przesadza i oskarża tego życzę państwu W ;-)

KITA (gość)

GRATULUJĘ! MOŻE UCHRONIMY INNE DZIECI ! WSPÓŁCZUJĘ DZIECIOM , KTÓRYCH RODZICE NIE WIDZĄ W TYM NAGRANIU NIC ZŁEGO !!!