Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbiórki na bezdomne psy

  Autor: Rafał Kosecki

  2001-06-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Przez cały rok szkolny dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gd. zbierały pieniądze i dokarmiały psy w Punkcie Przetrzymywania Zwierząt. Mali starogardzianie przeprowadzili kilka akcji pn.

  Przez cały rok szkolny dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gd. zbierały pieniądze i dokarmiały psy w Punkcie Przetrzymywania Zwierząt. Mali starogardzianie przeprowadzili kilka akcji pn. ?Podaj łapę?, ?Świąteczna kość? i inne.


  W wyniku zbiórek uczniowie zakupywali karmę i chodzili do punktu dokarmiać zwierzęta. Głównym organizatorem zbiórek był samorząd uczniowski.
  - Dzieci potrafiły same odmówić sobie pewnych rzeczy, po to aby nakarmić porzucone psy - mówi Barbara Sinicka, opiekun samorządu uczniowskiego.
  Postawą uczniów zadowolona jest także pedagog szkolna Joanna Mazurek.


  - Staramy się na co dzień kształtować wśród dzieci i młodzieży wrażliwość na osoby potrzebujące, czy jak w tym przypadku, dotyczy to pozbawionych domu psów - dodaje Joanna Mazurek. - Nie chodzi o to, aby pomoc była duża. Liczy się gest. Dlatego jestem dumna z naszych dzieci, które cały rok konsekwentnie pomagały.


  W trakcie minionego roku szkolnego uczniowie SP nr 2 angażowali się także w inne cenne inicjatywy, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy zasilanie zbiórkami pieniężnymi Fundacji Serca z Żórowni.
  Uczniowie wystosowali apel, aby nie porzucać na okres wakacji swoich domowych zwierząt, a co najwyżej pomagać schroniskom i punktom przetrzymywania zwierząt.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)