Wybierz region

Wybierz miasto

  Zawody wędkarskie

  Autor: (toro)

  2001-06-21, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Rafał Jabłonka został zwycięzcą zawodów w wędkarstwie gruntowym, które na wyrobisku w Siwiałce zorganizowało starogardzkie koło Miasto. Nad wodą pojawiło się 27 entuzjastów wyposażonych w najróżniejsze kije, przynęty ...

  Rafał Jabłonka został zwycięzcą zawodów w wędkarstwie gruntowym, które na wyrobisku w Siwiałce zorganizowało starogardzkie koło Miasto.

  Nad wodą pojawiło się 27 entuzjastów wyposażonych w najróżniejsze kije, przynęty i zanęty. Każdy chyba liczył na spotkanie z wielkimi karpiami, pamiętającymi lata osiemdziesiąte - takie okazy podobno pływają jeszcze w wyrobisku. W ostateczności wędkarze zadowolić się okazałymi leszczami lub linami. Nikt nie spodziewał się, że kilkugodzinne próby skończą się zaliczeniem kilku płotek i krasnopiór.
  - Próbowałem najróżniejszych przynęt białych, czerwonych robaków i... nic. Nęciłem zanętą uniwersalną, też bez skutku. Tak naprawdę nie miałem porządnego brania - żalił się Mirosław Mysiorski, wędkarz z Nowej Wsi.

  Pocieszeniem mógł być dla niego fakt, że inni zawodnicy mieli podobne rezultaty.
  Jednym z nielicznych szczęściarzy, którzy złowili rybę, był Maciej Gronowski. Jego zdobycz, krasnopióra, połakomiła się na pinkę. - Widząc, że ryby, które pobierają pokarm z gruntu, słabo żerują, postanowiłem przynętę umieścić nieco nad dnem - tłumaczył nam Gronowski, który zajął trzecie miejsce w rywalizacji. W tym celu na haczyk zakładałem prażony ryż, który przez pewien czas działał jak pływak i unosił pinkę tuż nad gruntem.
  Ostatecznie po dokładnym zważeniu ryb pierwsza szóstka zawodów ukształtowała się następująco: 1. Rafał Jabłonka 170 pkt, 2. Ryszard Andrzejewski 80 pkt, 3. Maciej Gronowski 80 pkt, 4. Krzysztof Laska 65 pkt, 5. Łukasz Bendkowski 60 pkt, 6. Krzysztof Płotkowski 40 pkt.
  Tak słabych wyników zawodów nie odnotowano już dawno w kronikach koła Miasto.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)