Wybierz region

Wybierz miasto

  Zalane piwnice i ulice

  Autor: (as), (SIK.)

  2001-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Sobotnie ulewy deszczu, jakie przeszły nad Kociewiem dały się we znaki przede wszystkim dyżurującym strażakom. Mieli oni pełne ręce roboty. Deszcz, który padał przez kilka godzin zalał niektóre piwnice na terenie ...

  Sobotnie ulewy deszczu, jakie przeszły nad Kociewiem dały się we znaki przede wszystkim dyżurującym strażakom. Mieli oni pełne ręce roboty.


  Deszcz, który padał przez kilka godzin zalał niektóre piwnice na terenie Zblewa i Starogardu. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie wypompowali 10 m sześc. wody z piwnicy mieszczącej się przy ulicy Kościerskiej w Zblewie. Akcja trwała około godziny. Strażacy musieli również wypompowywać wodę z zalanej piwnicy przy ulicy Okrężnej w Starogardzie. Całą akcję zakończono po godzinie.


  O wiele więcej pracy mieli starogardzcy strażacy przy ul. Traugutta, gdzie zalana została prawie cała jezdnia wokół bloków. Jak się okazało, skutkami zalania przy Traugutta były niedrożne studzienki, z którymi mieszkańcy borykają się przy większych ulewach już od dawna.


  - Jest to bardzo denerwujące, żeby za każdym razem, kiedy pada ulewny deszcz zalewało nam ulicę - mówi Bożena Kowalik, mieszkanka bloku nr 38. - Nie można dojść do sklepu czy nawet do pojemnika na śmieci. Uważam, że z tymi studzienkami powinno się coś zrobić.


  W wyniku sobotnich opadów deszczu wiele osób musiało wylewać wodę ze swoich piwnic. - Opady trwały cały dzień - mówi mieszkaniec Tczewa. Wieczorem wraz z żoną i dziećmi musieliśmy podjąć szybką interwencję, gdyż woda zalewała naszą piwnicę. Udało nam się uratować wszystkie przetwory i warzywa.


  Mieszkańcy powiatu tczewskiego borykali się również z problemami powstałymi z powodu silnego wiatru. Na drogach leżały gałęzie drzew, co bardzo utrudniało jazdę kierowcom. - Dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie musiały usunąć przewrócone drzewo przy ul. Sienkiewicza - powiedział ?Dziennikowi? Michał Gołębiowski z PSP w Tczewie.


  Jak nam powiedziano w tczewskim zakładzie energetycznym, w powiecie nie było przerw w dostawach prądu. Pracownicy tczewskiej Energi mieli jednak mnóstwo pacy, gdyż poza granicami powiatu tczewskiego połamane drzewa zrywały linie energetyczne.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)