Wybierz region

Wybierz miasto

  Zafascynowani teatrem

  Autor: (SIK.)

  2001-06-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Biesiada teatralna w wykonaniu uczniów szkół średnich odbyła się w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Oprócz Agnieszki Kozłowskiej i Agnieszki Sykulak wystąpił także Maciej Czuba, laureat ...

  Biesiada teatralna w wykonaniu uczniów szkół średnich odbyła się w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury.


  Oprócz Agnieszki Kozłowskiej i Agnieszki Sykulak wystąpił także Maciej Czuba, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii teatru jednego aktora.
  W pierwszym spektaklu pt. ?Spowiedź według ?Zabicia ciotki? Andrzeja Bursy, utalentowany Maciej Czuba przedstawił samotność młodego człowieka.
  - Ci młodzi ludzie bardzo angażują się w swoje role - mówi Ewa Czuba, organizatorka imprezy. - Muszę przyznać, że mają świadomość sceniczną i warsztat, który w tej dziedzinie jest ogromnie ważny. Uważam, że do swoich ról podchodzą z dużą powagą, za co należą im się gratulacje.


  Podczas drugiego spektaklu pt. ?Zwierzęta hrabiego Cagliostro? w wykonaniu zespołu teatralnego Szłętochy należącego do SCK młodzi aktorzy zaprezentowali ludzi, którzy w zależności od zaistniałej sytuacji potrafią się zmienić nie do poznania. W Starogardzie była to premiera tego spektaklu w wykonaniu teatru Szłętochy.


  Jednak z tym samym przedstawieniem mieli okazję wystąpić w Teatrze Kameralnym w Sopocie, gdzie Agnieszka Sykulak otrzymała nagrodę aktorską za odegraną rolę. Natomiast Ewa Czuba nagrodzona została za reżyserię tego spektaklu.
  Wszyscy młodzi artyści, którzy zaprezentowali spektakle w sali widowiskowej należą do kółka teatralnego w Starogardzkim Centrum Kultury prowadzonego przez Ewę Czubę.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)